Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. květen, 2014, 8:02 pm

Trep: Asi říkám topinkovač tomu, čemu ty toustovač. A toustovač říkám sendvičovači. Ale co je potom ten topinkovač? Asi pánvička? :oops:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Stefinka » 0, 6. květen, 2014, 9:15 am

Tak my s dětma říkáme "vyskakovací" toasty (dle mého soudu topinkovač) a "zapečené" nebo "zavírací" toasty (prostě ten toastovač, co se zavírá - sendvičovač).
Stefinka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 15. květen, 2014, 2:20 pm

No my máme taky toustovač/zapákací/ a topinkovač /suché toasty/ - to jen abych navázala na předchozí diskuzi...ale píšu tady jen pro info...
.....jak si rozdělujete peníze...platíte vše z účtu / a pak se divíte nebo nedivíte :D/ nebo platíte v obchodech hotově?????Já osobně mám obálky,toto preferuji už od svých 18 let,co jsem začala žít sama na svůj účet...a že to už je leto 25 let :D....a stále to tak dělám dodnes...jen ty částky se tada SAKRA změnily :(.Obálek bylo dříve hodně,ale
postupně jsem je zredukovala na1. jídlo/+ kapesné a jízdné pro děti/,2.voda a popelnice,3.oblečení a úspory-často něco z toho přesouvám do obálky jídlo :D
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod mat_ova » 0, 16. květen, 2014, 8:33 am

My máme společný účet, platíme většinou kartou (jsou za to body), co nejde, tak hotově. Manžel je ale poctivý v účetnictví, takže má všechno zaspané (když platím hotově já, nechám mu prostě účtenku). Má vlastní tabulku v excelu, a sedí mu to takřka na korunu. Takže se můžeme kdykoliv podívat, kolik za co platíme. Nijak moc se neomezujeme (ale nemáme rádi konzum, takže cíleně za "zbytečnosti" taky neutrácíme") a hlavně nám to pomáhá v plánování rekonstrukce, protože si můžeme propočítat, jak na tom jsme a kolik si můžeme v tom roce dovolit vrazit do domu...
mat_ova

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 16. květen, 2014, 9:04 am

My máme jeden účet. Snažíme se platit vše kartou nebo převodem. Všechno se nedá. Ale účtenky schovávám jen za velké věci. Když jsem sledovala, kolik utratím za jídlo, tak mě to spíš zdržovalo, než vedlo k tomu, abych utratila méně. A všechny větší útraty vidím na výpisu z účtu.

Tak si říkám - když nebudu kupovat drahé jídlo a drahé věci, spotřebovávat jídlo (a nevyhazovat nesnědené :cry: ), vařit doma, péct domácí pečení (aby se nekupovaly koláčky k svačině), tak je to rozumné.
Asi nejvíc řeším boty a oblečení - vše se mi zdá drahé. Ale když vidím, že se to hodí a budeme to nosit, tak mi není líto vydat peníze.
Taky dáme hodně peněz za školní akce a kroužky.
A knihy a zábava - to peněz nelituju. My jsme spíš šetřiví (rodiče by to asi neřekli), tak se povzbuzujeme, že v tomto směru útrata nevadí. 8-)
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2014, 12:29 pm

Já jsem taky zkoušela pozorovat přesně kde se peníze vypaří,platím spíš hotově,ale nikdy jsem to dlouho nevydržela,maximálně tak týden a konec... Ach jo,ale mám 2 středoškoláky,tak ty peníze doslova letí,to je jasné,syn hodně sportuje,dcera ráda jezdí s kamarádkama po obchodech ...ani ne na nákupy,spíš kafíčka,dobrotky a taaak
Taky učebnice,sešity,jízdné do školy,účty za telefony,koncerty,nová kytara,antikoncepce pro dceru :beg: .....a tak...vždycky se musím usmát pod vousy,když si maminy na mateřské stěžují,že jsou plíny drahé...holky..ještě neví co je čeká za finanční masakr,až děti vyrostou :good: ...vždyť ty děti mají ty plíny jen na pár měsíců...to se snad dá nějak vydržet.Já měla mateřskou nějakých 2800,-Kč a plína stála 6-8 Kč.....z čehož vyplívá,že moje děti byli od 1 roku přes den bez plín a asi od 1,5 roku i v noci---prostě jsem na to neměla,tak jsem si je naučila..ono se to dá....ale dnešní maminy nemají tolik času na děti,zdržují je počítace a jiné vymoženosti,do cukrárny ani po mateřských dávkách nechodím..kolik je tam mamin i s kočárky a řvoucími a lítajícími dětmi....já jsem s dětmi v cukrárně asi nikdy nebyla...chodily jsme spíše na hřiště nebo jsme se scházely s kámoškama---byli jsme 4 a střídali jsme se,pokaždé scuka u jedné-nebylo to špatné.N :s3249: evím co dítěti přináší lítání po cukrárně :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2014, 12:31 pm

a moc mě za můj příspěvek nekamenujte...mám už odrůstající děti,takže to vidím jinak :D :beach:
jupijaaa

Příspěvekod Maajja » 0, 16. květen, 2014, 1:00 pm

U nás je to asi jako u Rozmarýnky, včetně schovávání účtenek - jen ty k případné reklamaci, a názoru na ceny oblečení a vaření doma.
Jupijaaa - já měla na první dítě ze začátku ještě plíny látkové ... později jednorázové jen na noc.
Maajja

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2014, 1:22 pm

tak s těma účtenkama jste fakt dobré,to nedávám,jen odstoupím od pokladny a zkontroluju účet a pak ji někde mrsknu-asi do tašky nebo ani nevím kam a pak už ji většinou ani nenajdu :D...se budu muset asi polepšit.
Já měla u dcery taky látkové plíny,zase se musely prát-prášek,voda,dvojí máchání,hlavně kdyby mi pročurala 6 plen papírových,tak jsem bez peněz.To byly takové ty plíny s Dádou nevím jak se jmenovaly :D
Ale utratím spostu peněz i za věci které nejou k jídlu.V březnu jsem třeba kupovala oběma dětem nové peřiny,syn prodlouž. délku,k tomu prodlouž, povlečení,já a manžel nové polštáře...to bylo hned 5000,-teď syn chce /i ptořebuje/nové kolo..tak mám nachystaných 12000,potřebuje ten nejvyšší rám co se dělá i velké kola,protože je hooodně vysoký-195 cm a asi ještě poroste.-a tyto kola nemají v těch levných /kolem 6000,-/...prostě mám pocit,že to nikdy neskončí a co jsem nenašetřila dodneška,už nenašetřím......ještě,že jsme stihly opravit dům a zbavit se půjček,to jsem fakt ráda.Dcera maturuje,takže bude asi vysoká,za 4 roky syn...ajaj. :beg:
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2014, 1:37 pm

a co oblečení,boty,nafta a jiné masakry :D
jupijaaa

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy