Jaký máte doma vysavač?

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Jaký máte doma vysavač?

Příspěvekod cvrkyna » 0, 29. březen, 2009, 1:57 pm

Zajímalo by mě, jaký používáte doma vysavač. A nebo poraďte jaký koupit, vaše zkušenosti....děkuji moc.
cvrkyna

Re: Jaký máte doma vysavač?

Příspěvekod Martina1 » 0, 29. březen, 2009, 2:23 pm

My máme bezsáčkový, výhoda - nemusíš do nich kupovat ty drahé pytlíky a když se omylem něco vysaje, v nádobě to vždycky najdeš, a s regulací výkonu. Jinak je úplně obyčejný. Kdybych kupovala nový, asi bych taky uvažovala už o dalších funkcích, třeba jako je klepač a mokré vysávání.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod rakave » 0, 29. březen, 2009, 2:28 pm

Já mám doma AEG Vampýr,čistí koberce.Jenže když jsem si jej koupila,přisál se ke koberci,že jsem jej nemohla ani odtrhnout.Teď už ne,nevíte čím to je? Myslím si,že jej čistím dobře.
rakave

Příspěvekod Slávinka » 0, 2. duben, 2009, 8:37 am

cvrkyna píše:Zajímalo by mě, jaký používáte doma vysavač. A nebo poraďte jaký koupit, vaše zkušenosti....děkuji moc.

My máme centrální, takže ze své zkušenosti ti moc neporadím, ale v Betynce jsem viděla odkaz na vysavač, který vysává sám :shock: . Je to fakt zajímavý, zkus mrknout na http://www.goddess.cz/produkty/intelige ... l-290.html
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod dadaz » 0, 2. duben, 2009, 9:48 am

cvrkyna píše:Zajímalo by mě, jaký používáte doma vysavač. A nebo poraďte jaký koupit, vaše zkušenosti....děkuji moc.

záleží, na co přesně ho potřebujes ( já vim, na vysáváni:-)) jestli máš psa a tím pádem chlupy, budes ho potrebovat i na podlahy, lina, plovoučky a tak...taky jak casto vysáváš, jak jsi na tom s ekologii:-) -jestli sáčkový nebo nezsáčkový...taky záleží na velikosti bytu a tím pádem velikosti sáčků...

takže my máme vlčáka a v bytě, takže chlupů spousty, všude koberec, cca 70m2, vysávat musíme skoro denně a to luxem s velkým zásobníkem
(dříve jsme měla od Ety bezsáčkový a za jedno luxování jsem to byla 3-4x vysejpat, což byl "vopruz" - ale dala jsem ho kamaradce a ta si ho chválí - nemá psa:-) a po každém luxování ho vysejpá, líbí se jí, že se jako v sáčku nemnoží roztoči)

prosli jsme ruzné diskuze a nakonec vyhral Zelmer, na běžné luxování je zbytečne drahej (cca 5000), ale u nas nejsou bezné podmínky:-)
Obrázek
Obrázek
Když je prázdná a čistá kuchyňská linka, je uklizený celý byt, nebo určitě je uklizená kuchynská linka:-)
dadaz

Příspěvekod Katty » 0, 2. duben, 2009, 10:11 am

Já mám od loňského května tenhle http://www.srovname.cz/eta-nio-7464-900 ... n/k.212260. Sice stál docela dost - 2000, ale jsem s ním spokojená. Máme zátěžové koberce a plovoučku a vysaje vše dobře. Dříve jsem měli se slabým výkonem a se sáčky, vyhovuje mi více bezsáčkový, ale je důležitá i velikost nádobky. Doporučuju přečíst nějaké rady například zde http://www.vysavace-domacnost.cz/clanky ... ysavac.php
Nebo jiné a podle toho vybrat ten, co se Ti bude hodit do Tvé domácnosti nejvíc. Katka
Katty

Příspěvekod katy » 0, 26. duben, 2009, 12:28 pm

Záleží hlavně na tom "na co" ho potřebuješ a jaké máte doma povrchy. U nás je kombinace koberců, lina i dlažby a k tomu pes s velkým odpadem chlupů.
Já jsem po několika vysavačích (stojacích i "ležacích") konečně spokojená s tím co máme. A to je Eta O3 s el.rotačním kartáčem. Má pro nás přesně výbavu kterou potřebujeme, tzn na klasický kartáč lze nasadit nástavec na tvrdé podlahy - s filcem takže nepoškrábe, přídavný elektrický rotační kartáč (tzn. vlastní motor) si nemůžu vzhledem ke chlupům ze psa vynachválit. Jediná "vada" je že není bezsáčková, ale přiznám se, že ač jsem to brala jako její mínus, už mi to ani neva, ostatní funkce převýšily :-)
Z vlastní zkušenosti jen těm kdo potřebují rotační kartáč doporučuji ten s vlastním motorem, jiný nemá dostatek síly chlupy pobrat. ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek
katy

Příspěvekod Bodlinek » 0, 8. červen, 2009, 9:14 pm

My máme Zelmer 5500 s el. rotač. kartáčem a jsem moc spokojená. Nemohli jsme se jen rozhodnout zda sáčkový či bez. Tenhle je 2 v 1. Cyklónový s HEPA, když se vyndá cyklón, vymění za sáček, je sáčkový. HEPA má 13. Jsem z něj nadšená, luxuji co se dá. :P
Bodlinek

Příspěvekod mamamia » 0, 8. červen, 2009, 9:45 pm

Ahojky,
mě muž před časem koupil ZELMER VODNÍK TRIJO.Můžu si sním vyčistit koberec mokrou cestou,má i sáčky,ale ty nepoužívám.Nemám odskoušeno čištění mokrou cestou.
Ale jsem naprosto spokojená. :P :P
Obrázek
Obrázek
mamamia

Příspěvekod Dacanka » 0, 9. červen, 2009, 7:53 am

Já se připojuji k majitelkám Zelmra

Mám Zelmer Cobra 2 Silenc je naprosto skvělý, malý lehký... Je sáčkový, sáček raději koupím a vyhodím, než přetřepávat prach do popelnice,stejně ho vítr roznese usadí se mi na oknech... Raději sáček a je to. Než vysávám projdu byt, zda se neválí něco na zemi, ale jak by u FL mohlo :D

Mám k němu i rotační kartáč na koberce a je báječný vysaje naprosto všechno a sv. béžový koberec je stále jako nový.
Také u něj byl speciální nástavec nadřevěné podlahy, používám na plovoucí a taky je to bezva. Nejlůepší na něm je že mi nenadává, že mám vlasy všude po bytě :mrgreen:
Dacanka

Další

Zpět na Pro všechny místnosti