Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 16. květen, 2014, 4:44 pm

Jupi: Nechci moc rýpat. Ale jestli jsou děti větší, tak už si mohou něco přivydělat ne? Na kafíčko a cukrárnu určitě. A na antikoncepci - to bych tedy vyžadovala příspěvěk, když už je taková velká :shock: Asi bych jim dala kapesné a ať si to rozdělí, za co to utratí. Děti našich kamarádů chodí hlídat děti, pomáhat při úklidu, při malování a tak. Aby mohli jet na nějaké akce, na které nezbývá rodině peněz. No, uvidím, až nám ty naše děti dorostou...
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2014, 5:25 pm

rozmarýnka píše:Jupi: Nechci moc rýpat. Ale jestli jsou děti větší, tak už si mohou něco přivydělat ne? Na kafíčko a cukrárnu určitě. A na antikoncepci - to bych tedy vyžadovala příspěvěk, když už je taková velká :shock: Asi bych jim dala kapesné a ať si to rozdělí, za co to utratí. Děti našich kamarádů chodí hlídat děti, pomáhat při úklidu, při malování a tak. Aby mohli jet na nějaké akce, na které nezbývá rodině peněz. No, uvidím, až nám ty naše děti dorostou...

rozmarýnko.....bri...co?????jako brigádu? :D v dnešní době????dceři se zadařilo pouze 1x na týden a tím to končilo,bydlím v oblasti kde je 12 % lidí bez práce,bohužel....Nevím jak velké máš ty děti a jak makají,brigády jsou spíše v univerzitních městech....,to jo,znám hodně VŠ co při studiu pracují,ale tady ...:(
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod betelgeuzz » 0, 16. květen, 2014, 5:49 pm

Dokud jsem fungovala sama, tak jsem si poctivě zapisovala každou korunu. Jenže m mi na to kašle, účtenky nenosí, útratu nehlásí, takže už nezapisuju :? Ale mi neutrácíme zbytečně, daří se nám šetřit. a ty látkové plenky jsem měla i teď, je to znovu v modě. Je to ekonomické, ekologické a pro mě pohodlnější, než tahat z obchodů balíky jednorázovek.
betelgeuzz

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 16. květen, 2014, 6:35 pm

jupi: Mám děti mladší než ty, tak nic nevydělávají. Ale mě zarazilo to kafíčko a antikoncepce.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 16. květen, 2014, 10:53 pm

Bych taky myslela, že je daná výše kapesného a do toho se děvče musí vlézt i s kafíčky a antikoncepcí. Hlavně na tu by měl řádně přispívat i ten chlapec, kvůli kterému se ty prášky berou, ne? Já nevím, tohle jsem nikdy nespolkla, ale rozhodně bych trvala na tom, aby se partner na předcházení početí nějak aktivně podílel. Však jsou u toho dva, ne?
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod atevi » 0, 17. květen, 2014, 8:01 am

zajímavá diskuze !! člověka to donutí zamyslet se nad vlastním hospodařením.
Jupi- kamarádky dcera taky platí dceři antikoncepci asi 3 roky. Dnes se jí musím zeptat jestli "mladej" taky přispívá. No ono holky co máte malé děti: jako matka dcery, které je 15 musím říct, že raději budu platit antikoncepci než se strachovat aby holka dostudovala. Vím je to o zodpovědnosti atd, ale vzpomeňme si na sebe.... Ne vždy to bylo ok.... :oops: Ale na kafe a dobroty : každý měsíc dejme tomu 1 dát určené kapesné a pak nazdar! Nemáš do Tchiba na kafe už 8 no to máš smůlu, počkej si zase na 1. V práci vám taky nikdo nepošle na účet další výplatu dřív nebo něco navíc. Dcera jde v září na střední tak skomírající účet znovu oživíme a budem jí tam posílat tr. příkazem kapesné na měsíc. Ať si hospodaří sama !
atevi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. květen, 2014, 8:36 am

Holky,no já ji ty peníze dávám,ale postupně...nevím kolik ode mě dostane kapesného,není to stálá částa....zhruba tak 300,- na týden ????,
má to ale i na svačiny...a antikoncepci bere ze zdravotních důvodů,měla nějaké potíže,tak ji má nasazenou na rok?nebo víc?uvidíme,ale pojišťovna tento druh neplatí,zaplatili by jinou,ale ta je prý zbytečně silná - dle dr./platí vždycky to nejlevnější - však to známe/ :give_rose:
a že bych šla za rodiči nějakoého kluka a chtěla příspěvek na antikoncepci???je to MOJE dcera,asi bych koukala jako jelen,kdyby mi tu u dveří zazvonila matka holky mého syna /zatím žádnou nemá/.předpokládám,že kluk občas zaplatí kino,zmrzlinu a tak...prostě se chová jako chlap. :give_rose:
jupijaaa

Příspěvekod Stefinka » 0, 17. květen, 2014, 10:19 am

Tak já nevím, ale nám mamka antikoncepci taky vždycky platila, jak mně, tak teď i ségře, já už si jí přirozeně platím sama, ale já jsem holka, já můžu otěhotnět, musím si dávat pozor.... pokud na to nemám nebo chci, aby se na tom podíleli oba dva, tak se můžu na nějakou antikoncepci vyprdnout a můžeme použít kondom, ne? Ty zase většinou kupují kluci.... já teda nevím, nemám s tímhle moc zkušeností, protože já od svých 16 let jedu v antikoncepci (vyjma těhu samozřejmě) a je to něco jiného, když teda jsou dlouhodobí partneři a třeba se na tom domluví, že si to budou platit napůl nebo tak, ale jak tady správně poznamenala jupijaaa, kluci zase zaplatí nějaké to kino a kafčo nebo pozvou dívku na večeři, nemyslím si, že to cca pětikilo jednou za tři měsíce tu rodinu zrujnuje natolik, abych musela dceru nutit jít škemrat ke klukovi o příspěvek nebo bych nedej bože šla zvonit k jeho rodičům, to by mě v životě nenapadlo, radši ty prachy za to dám, než aby mi holka přišla v patnácti s pupkem teda, ale je to asi věc názoru, já si myslím, že i když je rozpočet našponovaný, tak radši člověk oželí někde jinde ty peníze a na tohle je dá, protože je to důležité. Holt to je riziko dívek, když bude malér, vyžere si ho především dívka a její rodina, víme jak je to dneska s domáháním se alimentů a podobných věcí.... Radši udělám vše proto, abych tomuhle pokud je to jen trochu možné zabránila.
Stefinka

Příspěvekod treperenda » 0, 17. květen, 2014, 11:48 am

NO já jsem tada hlavně názoru, že patnáctiletá dívenka hlavně nemá co souložit. U nás v rodině už po generace jede jedna základní poučka - než s někým vlezeš do postele, ujasni si, jestli bys s ním/ní byl ochotný zůstat do konce života. POkud ne, tak s ním logicky do té postele nejdu, že jo?

Nedokážu si představit situaci, že by mi mamka zaplatila prášky a šla mi rozestlat postel, abych měla pěkně všechno v pohodlíčku :shock:

A já vím, že je to věc světonázoru, ale já bych měla docela špatný spaní, při představě, že do svého děcka rvu od patnáti nějakou chemii. myslím, že současné masové potíže s neplodností a obtížemi s otěhotněním vůbec s tím úzce souvisí.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jupijaaa » 0, 17. květen, 2014, 12:45 pm

treperenda píše:NO já jsem tada hlavně názoru, že patnáctiletá dívenka hlavně nemá co souložit. U nás v rodině už po generace jede jedna základní poučka - než s někým vlezeš do postele, ujasni si, jestli bys s ním/ní byl ochotný zůstat do konce života. POkud ne, tak s ním logicky do té postele nejdu, že jo?

Nedokážu si představit situaci, že by mi mamka zaplatila prášky a šla mi rozestlat postel, abych měla pěkně všechno v pohodlíčku :shock:

A já vím, že je to věc světonázoru, ale já bych měla docela špatný spaní, při představě, že do svého děcka rvu od patnáti nějakou chemii. myslím, že současné masové potíže s neplodností a obtížemi s otěhotněním vůbec s tím úzce souvisí.

To asi jo,to souhlasím....dcera má 18,prášky bere asi 1/2 roku opravdu ze zdr. důvodů.....,nejsem v žádném případě zastánce antikoncepce,ale s tím nenadělám nic,ale zase se nedivím matkám,co jejich dcery chodí s klukama už od 15,to bych asi zase měla špatný spaní já,kdy přijde 16 letá holka domů s břichem :(
Asi bych taky nechala napsat prášky,ale to NENÍ můj případ ....stejně furt platí,že průměrný věk začátku sex. života je 17 let.......znám spoustu holek co sexovali už v 15-teda předpokládám to :D,ale taky druhou skupinu,co začali později - i po 18.
jupijaaa

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy