Kolik utratíte za jídlo?

Napište nám, jak hospodaříte s penězi. Jak se vám daří šetřit, jestli vedete účetnictví a jiné tipy.

Re: Kolik utratíte za jídlo?

Příspěvekod treperenda » 0, 28. srpen, 2013, 5:05 pm

Aničko, tak pokud myslíš, že máte netušené rezervy, tak bych si dávala prostě rovnou z výplaty nějaký peníze bokem - anebo někdo to dělá tak, že má naschvál nastavené vysoké platby za energie a pak mu vždycky jednou za rok vrací příjemný přeplatek. Nám takto vrátili letos 4000 za vodu. Přišlo to teď před školou, tak jsem ráda, máme na kroužky, stravné, takže se nebudeme ze začátku školního roku vzpamatovávat až do Vánoc .
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 28. srpen, 2013, 7:06 pm

Trep
Tak u nás taky drogerie není až tak závratná, krom deo, a do myčky, tam nic na víc není - vlastně je moje léčiva a spešl šampony na tu lupénku. I tak prostě mám co dělat, abych z toho nakoupila to jídlo a drogerii.
Takže si právě moc nedovedu představit to ještě rozdělit - jako obálka na jídlo - drogerie a pak obálka na oblečení. Nevím, jestli bych zvládla mít na jídlo a drogerii třeba jen 3800Kč na měsíc a 1000Kč dát do obálky oblečení. Vím, že těch 1000Kč neutratím každý měsíc, ale momentálně jsem ráda, že výjdu s těma penězma na to jídlo a drogerii.
No teď bude boj, až DH oznámím, že potřebuji na dopravný - lítačky, pro mě a Ali - na měsíc je to 580 + 290 a když nepřerušíme tak pak nám daj levnější 550+275Kč.
Teď totiž nebyli potřeba, jsme si došly pešky, nebo si koupily lístek - což nebylo tak často, aby se lítačka oplatila.
To samý kredit na mobil ten nemám už hodně dlouho a Dh si taky nekupuje. má služební, takže když potřebuji něco důležitého, tak mně půjčí služební, jinak nikam nevoláme. Když potřebuji, tak píšu sms z internetu. Benzín, hypotéka, za byt, elektrika, rozhlas televize, pojistky, školka - to jde hned z účtu.
Myslím, že i DH se snaží šetřit, protože, když jsi kupuje náhodou něco on, tak to nejde z peněz co dostanu a tím pádem, když si nic nekupuje, tak to tam zůstává.
Přeplatky taky míváme, nebo daně, ale to většinou pokreje - povinné ručení, popelnice, daň z nemovitosti a jiné poplatky, co se platí jednou za rok. Něco málo zbyde a to se snažíme mít, jako rezervu.
No až budu zas jednou v práci, tak to už bude taky o něčem jiném, ovšem, když budu vědět, že to takhle zvládnem a nijak zatím nestrádáme, tak by se pak dalo pošetřit, když už budem umět kontrolovat rozpočet.
Já osobně si nemyslím, že se máme špatně, ale je to opravdu o tom přemýšlení a plánování - což jsem předtím nepotřebovala, tak to teď ještě neumím, moc dobře.
Aliba

Příspěvekod velva » 0, 28. srpen, 2013, 8:34 pm

No,už jsme tu témašetření a úspory probíraly....
Za sebe - snažím se taktéž šetřit, protože opravujeme dům a ten je spolhlivý "žrout" peněz. A tak, ikdyž jsem dřív nesledovala skoro vůbec,tak ted sleduji a nakupuji převážně v akcích.A pak podle toho,co nakoupím, vařím a vymýšlím jídelníček.

Pak je dobré,jak psala trep, hned třeba po výplatě nebo i kdykoliv nějaké peníze (500,300,200nebo aspon stovku) uložit někam bokem, a dělat,jako by ty peníze vůbec nebyly. A naspořit si naněco většího nebo na nějaké nečekané výdaje.
Kdybychom nedávali bokem peníze,tak neušetříme vůbec nic, protože pořád se najde něco, co by se dalo koupit,že :) :) :)

A já, podle nějakého blogu, dávám vždy,když mi v obchodě vrátí kovovou padesátikorunu,do nedobytné pokladničky :) .Pracovně to nazývám - "Na nový stůl a židle" :) :)

A nově dávám dvacetikoruny do futrálku od vitamínů podle jarmuschky.
Ale to jen tak, pro zajímavost.

Nakupuju hodně v Lidlu av Penny.
velva

Příspěvekod jane » 0, 28. prosinec, 2013, 9:30 am

Holky davam si do noveho roku predsevzeti, ze zacnu setrit, aby jsme meli nejakou financni rezervu.Jsme dva a dve starsi deti DD 11let a DS 14 let, za jidlo dame tak 7000kc je v tom i drogerie, mozna by to slo i snizit, ale s klukem v puberte a masozravym manzelem to moc růzove nevidim.My spis utracime za takove ty veci kolem, jako např. v lidlu jsou lyzarske veci, veci na kolo, různe potreby do domacnosti, pak se pokazi auto, decka jedou vylet, nejake oslavy v rodine, kadernice /ja 1krat za půl roku/ atd., vsak to znate a pred vyplatou sice mame co jest, ale me stve, ze nemam neco bokem na horsi casy, ze vsechny prašule jsou zas fuč. :beg: Takze jsem se nasr....a a on noveho roku vzdy po vyplate dam bokem 300 nekdy i 500kc a budu delat jako by nebyly jak to radila Trep a v pondeli mažu pro NEDOBYTNOU pokladnicku, kam budu hazet vsechny padesatikoruny, ktere my prijdou pod ruku jak to dela Velva, samozrejme si budu psat jidelnicek, po vyplate zajet na vetsi nakup, hlavne tech tessich veci, zbytek penez do 4 obalek na jidlo, 1000 na benzin, 1200 na obedy v praci, deckam nejake kapesne a 1000 kdyby neco a zbytek nechat na ucte a kartu nepouzivat.Pak dam vedet, jak to jde :give_rose:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Aliba » 0, 28. prosinec, 2013, 1:50 pm

Jane
Ať se daří, u nás se daří, ale DH masožravec si zvykl, že prostě tolik masa není a stačí to, dračice toho sice moc nesnědí, ale ovoce, jogurty a podobné snědí v pohodě. Teď mám štěstí, že se DH jeden týden stravuje v práci. Dračice ve škole, školce. Takže doma se stravuji jen já a jednou týdně DH, pak víkendy všichni.
Jídlo, drogerie a např věci do školy, nebo divadlo, jde z 4800Kč co mám na měsíc, plus mám teda nějaký stravenky 10 - 15 stravenek - což je 650Kč - 975Kč.
Takže celkem můžu mít 5450Kč - 5775Kč.
Benzín, jízdné, kredit - to jde zlvášť, kartu používám, jen vyjímečně a to třeba u zubařky, na to jízdné.
Vůbec nestrádáme a nejíme nějaký hnusy, ale ještě to taky nemám úplně vychytané a vím, že se to dá ještě stáhnout. Hlavně díky Drahušce a i jiným tu jsem se naučila daleko líp hospodařit. A snažím se v tom dál. Teď se ted dost povolilo, ale už se zas vracíme k normálu.
U Vás to bude víc, protože máš velký děti, ale určo se ti to taky povede - škoda, že už Drahuška nechodí, ta má taky velký děti, tak by mohla líp radit a hlavně to má opravdu zmáknutý.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 28. prosinec, 2013, 8:11 pm

Alibo moc diky za povzbuzeni, obdivuji te, ze zvladnes vyjit s temi 4800 na mesic, ty jsi snad kouzelnice. My s DH mame moznost se stravovat v praci, dohromady dame 1200kč za mesic za oba, deti maji pres tyden obedy ve skole, takze obedy delam jen o vikendu.Kdyz to tak po sobe ctu, tak me pripada tech sedm tisic, co dame za jidlo strasne moc :beg: Proc mas na domacnost presne 4800? Mate hypoteku a to vam zbyva po odecteni splatek? Promin, ze se ptam, nemusis odpovidat. Velvo uz jsi rozbila pokladnicku s padesatkama nebo porad setris?
jane

Příspěvekod velva » 0, 28. prosinec, 2013, 8:34 pm

jane- kdepak,ještě pořád házím ;) A už je pořádně těžká :) (Jo a koupila jsem ji v KIKu,stála málo...Tedypokladničku myslím :) )

Já zjištuji,že jsem taky spokojenější,když je nějaká rezerva....
Držím pěsti,at se spoření daří :give_rose:
velva

Příspěvekod jane » 0, 28. prosinec, 2013, 8:45 pm

Velvi ty jsi sikovna, ze porad hazis :shock: :thank_you: , az ji otevres tak dej vedet, kolik jsi dokazala nasetrit. V kiku jsem videla takove vetsi pokladnicky, staly kolem 70 ti kč. Velvo a Alibo jste pro me velikou motivaci, diky :give_rose:
jane

Příspěvekod Aliba » 0, 29. prosinec, 2013, 2:01 am

Jane
Jó, aby se utáhli všechny nutné platby a taky raději něco zbývalo.
Hele dřív jsme prožrali daleko víc, třeba 8000Kč a někdy i více. Tak jsme si to spočítali a rozhodli se to tak zkusit.
Aliba

Příspěvekod treperenda » 0, 29. prosinec, 2013, 2:15 am

Jane, ale já myslím, že 7000 není zas tak moc. Nezapomeň, že Aliba má malé holčičky. to co ony obě dohromady sní na oběd má tvůj 14-tiletý syn jako lehkou svačinku a bude mnohem hůř. To množství jídla rapidně narůstá úměrně věku. Náš třeťák obědvá téměř stejné porce jako já. ˇ'Často si i přidá. Je velký rozdíl, jestli ke svíčkové nakrájíš jeden knedlík a ještě ti zbyde na večeři, anebo potřebuješ dva na oběd.
Pravda, že pokud do těch sedmi nejsou započítané peníze na obědy ve školách a práci , tak se na tom určitě dá zapracovat. Ale i tak. Všichni musí svačit, večeřet, ..
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Finanční tipy