Co jsem dnes vařila.

Mít jídelníček je důležité. Když ho budeme mít, bude se nám snadněji nakupovat, pravděpodobně utratíme méně peněz a v půl sedmé večer nebudeme v panice koukat do prázdné lednice, a pak hledat číslo do pizzerie. Možná, že zase budeme stolovat všichni společně. Neuslyšíte "já ještě nemám hlad, to mi nechutná, já si pak něco vezmu."

PRO KAŽDÝ RECEPT PROSÍM ZAKLÁDEJTE NOVÉ TÉMA.

Re: Co jsem dnes vařila.

Příspěvekod NADiK » 0, 11. duben, 2013, 1:45 am

3 h v kuchyni - 4 dny nevarite
vyvar z krutiho krku s drubky a zeleninou, smazena jatra s brkasi, pecene kure po recku (marinada z citronu, soli, pepre, cesneku, oregana a medu), ze zbytku zapekane testoviny (testoviny, zbytky peceneho masa, nastrouhana mrkev, hrasek, majoranka, zalit osolenymi rozkvedlanymi vejci a zapect), obracene rizky (platky masa naklepat, osolit a vetrit po 1 lzici strouhanky, pak obalit v rozkvedlach vejcich, osmazit a skladat do zapekaci nadoby s vikem, nakonec osmazit na 1cm ctverecky nakrajenou anglickou a cervenou kapii, timto posypat rizky, priklopit vikem a dat dodelat do trouby na 150 na pul hodky, k tomu pak stouchane brambory). Kdyz si to dobre nacasujete, tak muzete vse udelat naraz v troube (mimo jater) a je na 4 dny navareno...
NADiK

Příspěvekod baruska23 » 0, 12. duben, 2013, 7:28 pm

Tak my jsme dneska měli rychlovku špagety na italský zůsob - vypéct slaninku, přidat na měsíčky cibuli, kousky kuřecího masa (lepší je stehenní řízek a stačí jeden na 4 lidi), česnek na plátky a nakonec rajčata na kousky, na talíři posypat bazalkou a parmazánem (nebo jakýmkoliv sýrem).
Zítra bude guláš a část masa před dokončením odeberu přidam grilovanou papriku a lilek (griluju v troubě), dochutím a naplním do bramboráků - mňamka.
Třeba někoho inspiruju ;)
A přiští týden se chystám na to italské kuře podle NADiK, tak jsem na to zvědavá, zní to moc dobře
baruska23

Příspěvekod treperenda » 0, 12. duben, 2013, 10:03 pm

Jé a já jsem objevila kouzlo olio aglio - nevím teda, jestli je to přesně podle receptury ( asi spíš ne :lol: ) , ale chutná nám to moc. Trochu kvalitního uzeného masa nebo klobásky osmahneme na oliv. oleji, přidáme česnek -trochu přismahnout, zamíchat do špaget, osolit, opepřit, polít oliváčem, posypat petrželkou. Kdo nemá tak mizerně zásobený obchod jako my, dá si i trochu parmazánu. Celá příprava trvá pár minut a dobré je to strašně.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod NADiK » 0, 15. duben, 2013, 12:13 am

Zeleninový vyvar s testovinami, hrnkovy knedlik, houbovy gulas
Knedlik: 5 rohliku nakrajet na kosticky, 2 hrnky hrube mouky, 2 hrnky mleka, 4 zloutky, 1 čl soli, 1 čl petrzelky, 1/2 prdopec, udelat testo, nakonec vmichat snih ze 4 bilku. Plnit Do 3/4 hrnky vytrene maslem a vlnit 7 minut na 600 W.
Gulas: na sadle osmazit cibulku a nakrajene houby, pridat pepr, kmin, sul a sladkou papriku, promichat a ihned zalit horkou vodou, podusit domekka, zahustit a po vypnuti vmichat majoranku.
NADiK

Příspěvekod NADiK » 0, 15. duben, 2013, 12:17 am

Trep, do aglia oni davaji kostky pančety (susena slanina), ale ono je to jedno, to uzene bude asi nejvernejsi.
Jamie Olivier a jemu podobni by me ted ukamenovali. Nastesti to pres web nejde...
NADiK

Příspěvekod NADiK » 0, 18. duben, 2013, 3:27 pm

Kureci prso na kosticky okorenit kari, osmazit, pak na par min pridat kedlubnu na nudlicky (at zije stary VSkrajec), pak brokolici na ruzicky. Podlit vodou, podusit, zahustit skrobem, k tomu testoviny nebo ryze ci ryzove nudle
NADiK

Příspěvekod NADiK » 0, 27. duben, 2013, 12:53 pm

Čevapčiči s omáčkou
250 g masa pomeleme se 1/4 velke cibule, 1 strouzkem česneku, přidáme vejce, sůl, tymián a trochu pepře. Zahustíme strouhankou. Tvarujeme válečky, které osmažíme na pánvi. Válečky vyjmeme, tuk slijeme, výpek zalijeme 5 dcl vody, osolíme, přidáme bobkový list, nové koření a válečky, povaříme. Nakonec zahustíme zákvedkou z vody (nebo smetany) a mouky. Podáváme buď s bramborem, těstovinami, rýží nebo i knedlíkem. Kdo jak má rád. U nářs dokonce i s brkaší.
NADiK

Příspěvekod atevi » 0, 19. leden, 2014, 10:02 pm

Alibo- Kuřecí steak s brusinkami byl opravdu výborný !!
atevi

Příspěvekod Aliba » 0, 19. leden, 2014, 11:42 pm

atevi píše:Alibo- Kuřecí steak s brusinkami byl opravdu výborný !!

Nemáš zač, u nás hodně oblíbený jídlo.
Aliba

Příspěvekod RomanaK » 0, 15. březen, 2016, 10:12 am

Zkusím obnovit :) potřebuji opět vnést řád do své kuchyně , a tak plánuji jídelníček...ale znáte to :) Hlava děravá neví co vařit :) Takže co kdo vaří holky? Stačí to vést jen jako hru...hodit jen název do příspěvku ,-) Pokusíme se oživit link :)

U nás dnes :

Oběd : Kuřecí vývar + kuře na paprice
večeře : tortilla se šunkou a sýrem

:s0527:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

PředchozíDalší

Zpět na Jídelníček