Ahoj

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Ahoj

Příspěvekod Ameketa » 0, 15. květen, 2019, 11:05 am

Ahoj, tak pro začátek, jsem tu protože si moc nevím rady s úklidem. Nebo spíš s tím jak se k němu dokopat a pořadek udržet. K tomu jsem šíleny bordelář, ale kdybych to měla aspoň tak, že bordel je schovaný a nejde vidět, ale přesně naopak. Já mám nepořadek viditelný, tam se válí to a ono, to položím tam a už to neuklidím, apod.. Co se týka skříní, různých šuplíku a kontejnerů, v tom mám naopak pořadek a hezky roztříděne. Nějak nevím jak se z toho vyhrabat, na úklid mám většinou málo času. Domů se kolikrát chodím jen vyspat a čím je venku lepší počasí, tím je to pravidelnější. Jenže nadešel čas na změnu, s manželem čekáme rodinu a chci aby naše dítě mělo ve mě dobrý vzor i co se pořadku týče. K tomu taky není přijemné se cítit furt trapně, když přijede nečekaná navštěva.
Ameketa

Re: Ahoj

Příspěvekod Stefinka » 0, 15. květen, 2019, 11:17 am

Ahoj, zdravím tě :-) Zkus využít úklid po zónách, což je vlastně smysl téhle skupinky, koukni každý den, co se zrovna má uklízet a jeď postupně. Časem si třeba vybuduješ vlastní systém, když ti nebude vyhovovat nebo si ho upravíš podle sebe, důležité je udělat každý den aspoň něco, a když není čas, nemusí to být nic velkého, aspoň maličkost, třeba uklidit jeden šuplík nebo otřít linku nebo prostě něco, co se dá stíhat a z čeho si časem vybuduješ rutinu. A vyhradit si třeba jednou týdně čas na větší úklid. Důležité je začít, uklidit něco, co je vidět, ono to potom nabudí do dalšího úklidu, to má největší motivační účinek :-) Holky zde určitě poradí nějaké dobré tipy do začátku, jak s tím pohnout. HLAVNĚ: VYHAZOVAT!!
Stefinka

Příspěvekod velva » 0, 15. květen, 2019, 11:26 am

Ameketo- vítej :give_rose: A jsi dobrá,že máš viditelný nepořádek a jinak uklizeno.!! :D To já jsem tedy měla obojí- i viditelný i schovaný nepořádek a chaos. :D Takže ti to půjde snadno....
Zkus,jak píše Stefinka s námi ty zony.A taky si tu najdi pravidlo DING- co můžeš uklidit do jedné minuty,tak prostě uklid na místo hned a ne až potom někdy...

Začni třeba s jedním uklizeným místem a přidávej postupně další...(Např každý večer měj umytý a uklizený dřez,pak třeba přidej ustlanou postel,atp- prostě až toto budeš dělat automaticky a ani ti nepřijde,že uklízíš..

A motivaci máš krásnou a chvályhodnou- být dobrý příklad dítěti :give_rose: Tak at se daří!!
velva

Příspěvekod Ameketa » 0, 15. květen, 2019, 11:52 am

Tak snad to půjde a nebude to zas tak jak se znam pár dnů klidit uspěch a pak se zas na to budu kašlat. No naděje umíra poslední, tak jdu na to :-D
Ameketa

Příspěvekod Zizi » 0, 15. květen, 2019, 12:16 pm

Ahoj Ameketo,

vítám tě ve fóru! Jsi tu dobře! Když si přečteš příběhy v "Jsem tu nová", tak vidíš, že nejsi sama, co má POTÍŽ s vedením domácnosti.
Neslibuju, že se tvoje domácnost změní během chvilky...nepořádek v tvé domácnosti taky nevznikl během chvilky...ale mohlo by ti to tady pomoct.
Já jsem se tu naučila uklízet bez toho, abych si to ošklivila. Získala jsem pár vychytávek, bez kterých si už nedovedu představit, že bych uklízela (například: krabicový systém do komory, do špíže..., nebo kompletní umytí wc za 3 minuty, nebo zónový úklid..a to mi trvalo, než jsem pochopila, že to je úplně základní věc, anebo natažená minutka na určitý čas a snažit se v té době udělat co nejvíc)...

Když se svěříš, s čím máš potíž, tak ti dívčiny poradí.
Základní princip je ten, že se uklízí v zónách (tj. každý měsíc je rozdělen na 5 týdnů, každá domácnost rozdělená na 5 zón, čili každá zóna má svůj týden. První a pátá zóna jen částečný týden (mrkni na rozpis v příloze))
Pak se současně uklízí podle příslušného dne v týdnu, to je TADY: ZÁKLADNÍ PLÁN

No a základ, kterým se začíná je: vycídit do lesku kuchyňský dřez! Udělej to! Bude to tvůj první krůček, budeš dbát na to, aby každý večer byl dřez prázdný a vyleštěný. Totiž, když ráno vstaneš do kuchyně, kde její srdce: DŘEZ svítí čistotou, tak to je pocit k nezaplacení!

A ptej se, když ti něco nebude jasné!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme
Zizi

Zpět na Jsem tu nová