Musím znovu začít

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Musím znovu začít

Příspěvekod Luciána » 0, 19. listopad, 2018, 2:21 pm

Ahoj všem, zaregistrovaná jsem už několik let, ale přiznávám se, že o uklízení jsem si víc četla než uklízela. Teď jsem, bohužel, OPĚT v situaci že by bylo potřeba uklidit doslova od sklepa až po horní patro domu. A já se v tom plácám a nevím kde a jak začít. Doslova to hrnu před sebou a je mi z toho už kolikrát psychicky špatně. Mám dvě děti, skoro 2 a 10 let a přijde mi že pořád jen dělám základní povinnosti (uvařit, setřít, prach, vyluxovat, ...) a na zbytek mi nezbývá čas. Ta mladší je celkem živá takže s ní toho taky moc neudělám. Vím že bych měla zvednout zadek a prostě někde začít...možná potřebuju povzbudit, že na tom byl někdo podobně a zvládl to.
Největším problémem je pro mě vyhazování věcí a prádlo. Koš na žehlení doslova přetéká, ve skříni spousta nenošeného oblečení...v domě máme jednu doslova bordel místnost-když se neví kam s tím, dá se to tam a zavřou se dveře. Mám tam oblečení po starší, věci na mladší darované od kamarádek a příbuzných, většinou v igelitkách/pytlích bez ladu a skladu a právě tato místnost je potřeba vyklidit protože se bude předělávat a mně je mdlo jen na ten bordel tam pomyslím...
Luciána

Re: Musím znovu začít

Příspěvekod Kriska » 0, 19. listopad, 2018, 5:02 pm

Ahoj,
co zacit postupne treba od te mistnosti, kde mas vetsinu toho nasysleneho neporadku? Pokud to doted nikomu nechybelo, tak vzit a proste dat pryc (do kontejneru na textil treba)? kazdy den klidne jen kousek, rict si, ze venujes treba 10 minut kdyz zrovna nemas na starosti mladsi dcerku a podivas se na par kousku - vytridis, jestli treba darovat, dat do kontejneru... Vyhoda je, kdyz clovek neotaci doslova kazdou korunu, protoze nez prodavat hromady veci za par korun, je nekdy lepsi to rovnou vzit a cely dat treba nejake mamince za odvoz nebo do toho kontejneru a jak se bude pomalu delat misto, bude z toho vetsi a vetsi radost. Pekne to probrat, dat do krabic stejne/podobne veci a uvidis, ze kdyz se do toho pustis, bude to litat, bude te to bavit a treba si nadelis i vic minut, jak bude ocistne zvetsovani prostoru :)

vetsi ditko navic uz taky muze krasne pomahat? treba vyluxovat nebo zamest uz pro tak velkou slecnu nemuze byt problem :)

a treba u toho obleceni ve skrinich jak radi marie kondo, vyhazet si vsechny veci ze skrine - dela mi to radost ANO/NE a podle toho se k tomu zachovat. Asi bunda na snowboard bude mit jiny kriteria, nez kdyz mam doma 30 halenek a do prace radsi nosim tricka... Urcite se ti podari s tim trochu pohnout :give_heart:
Kriska

Příspěvekod Stefinka » 0, 20. listopad, 2018, 7:01 am

Zdravím,
já jsem taky hrozný chaotik a uklízím nárazovitě, když mi vyjde čas a je do toho chuť, bez nějaké pravidelnosti apod. V týdnu jsem ráda, že stihnu uvařit a pofackovat takový ty denní povinnosti, nádobí, občas prádlo, děti a tak, doháním pak o víkendu co se dá a to jenom, když trávím víkend doma, takže taky před sebou toho spoustu hrnu, rozumím ti. Úklidu zdar a ať se ti daří.

A jestli jsi Lucie, tak mojí jmenovkyni zdar :-)
Stefinka

Příspěvekod velva » 0, 20. listopad, 2018, 10:57 am

Luciáno- co se toho povzbuzení týče- tak určitě v tom nejsi sama. :D My všechny jsme tu protože jsme na tom byly podobně. :give_rose:
Zlepší se to,uvidíš.Určitě to chce vyhazovat- v tom je mistr naše jane. :D
Tak třeba začni,jak radila Kriska,začít tím oblečením.Třeba po malé- vytřid malé věci a tašku prodej nebo dej kamarádce.
Dávej si malé úkoly- třeba 15 minut třídění oblečení- vytřídit jednu krabici a tak...Uvidíš,že to půjde...
velva

Příspěvekod Bety » 0, 21. listopad, 2018, 1:31 am

Zhlboka sa nadýchni, zatni zuby a pusť sa do toho najhoršieho, čo najviac neznášaš a čo musí byť do Vianoc hotové. Spadne ti kameň zo srdca a ostatné pôjde už samo. Držím palce.
Bety

Příspěvekod Zizi » 0, 21. listopad, 2018, 3:04 pm

Já začínám znovu prakticky pořád....
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. prosinec, 2018, 6:31 am

I já :beg: :lol: :lol: :lol:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. prosinec, 2018, 6:46 am

luciano nejprve se musíš zbavit toho nenošeného oblečení a zbytečných věcí,z nuly na sto to asi nepůjde,tak zkus každý den aspoň 15-20 minut třídit ty věci a hned je zajít hodit do kontejnéru...možná za 3 dny už uvidíš rozdíl a to tě motivuje a nakopne.Zkus třeba večer,jak dáš spát malou -malého,to větší dítě by tě už mohlo chvíli "nepotřebovat" :D ...nebo každý den 1 přihrádku ve skříni nebo v lince.Týden uběhne jako voda a 7 přihrádek je v pořádku :s494:
jupijaaa

Příspěvekod Zizi » 0, 3. prosinec, 2018, 12:54 pm

Jupí, to se hezky čte, za 7 dní sedm přihrádek. Jenže já všechno odkládám a výsledkem je NIC. Nesnáším se za to. :dash1:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. prosinec, 2018, 6:25 pm

…ale zizi,tomu nevěřím...nebo by se dalo napsat :"I ty Brute?" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jupijaaa

Další

Zpět na Jsem tu nová