děti na facebooku

O dětech a nejen o tom, jak zvládají nebo nezvládají úklízení :)

děti na facebooku

Příspěvekod dorka » 0, 3. říjen, 2014, 10:51 am

Hezké poledne,
tak jsem se vám včera tak nechala vytočit, jako už dlouho ne. Jsem pobouřená, naštvaná, vytočená. 11ti letá Dd si předevčírem - podle kamarádek KONEČNĚ - založila svůj "fejs". Dd z toho byla nadšená, večer dokonce uděla zápis do svého deníčku, tak jsem nakoukla a psala: Nevím, proč jsem se facebooku celý život (11! let) bránila, je to úžasný :-))) Včera jsme s Dh seděli u telky, její mobil před námi neustále přijímal nějaké zprávy. A tak DH četl. A protože koulel očima, četla jsem taky. Její nejlepší kamarádky ji oslovují Ty Pi.. a Ty Ku..., má tam poslané fotky penisů. No prostě hnus. Přesně před tímhle jsem ji chtěla uchránit, je to hodná až trochu naivní holka, jedničkářka. Ty, co ji takhle oslovují též jedničkářky. Moje první reakce byla okamžitě zavolat jejich matkám, Dh mě tlumil, tudíž jsem chtěla volat těm děvčatům. No, nechala jsem to být, nebudu holce dělat zle. Takže po mém zklidnění a návratu Dd domů proběhlo kázání. Ale v dobrém slova smyslu, ne vyhrožování, zastrašování, spíš jsme si povídaly, ptala jsem se hodně na její názor. Bere to úplně s klidem, nemyslím, že by takhle začala komunikovat taky. Spíš mě pobuřuje, čemu jsou ty děti dnes vystavovány.
Tak nevím, zakázat jí to nemůžu, už tak byla poslední ve třídě, nejrozumnější bude zachovat klid a nenápadně sledovat jejich komunikaci, o problémových tématech hodně doma hovořit a hlavně zahrnovat láskou. Tak bych to tedy viděla já.
Máte doma podobný problém?
dorka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 0, 20. srpen, 2014, 8:10 am

Re: děti na facebooku

Příspěvekod Cilka » 0, 5. říjen, 2014, 2:31 pm

Dorko, zatim nic takoveho resit nemusim, ale je to fakt sila. Asi bych se k tomu postavila po prvotnim rozcileni a pocitu resit to stejne.
Uživatelský avatar
Cilka
 
Příspěvky: 249
Registrován: 0, 7. listopad, 2012, 12:01 am

Re: děti na facebooku

Příspěvekod Malvína » 0, 5. říjen, 2014, 4:12 pm

Dorko, je to nářez. Náš kluk je taky ve třídě poslední, kdo facebook nemá. Řízením vyšší moci zřejmě - mě kamarádka před lety zlákala, abych si svůj profil na Fcb zřídila, ať jsme spolu v kontaktu. Díky tomu vím, co tam je možné a můžu do toho trochu děti "uvést". Spousta rodičů totiž vůbec netuší, jaká nebezpečí na facebooku hrozí a klidně jim to dovolí, nebo třeba ani netuší, že tam jejich děti zaregistrované jsou a co to obnáší.
Facebook je legální pro lidi od 13 let, takže jsme s DS domluvení, že s 13. rokem se tam taky přihlásí (což je za pár měsíců), ale radost z toho nemám. Jedině mluvit mluvit a zase mluvit s dětma o tom.
Všechno je tak, jak má být.
Uživatelský avatar
Malvína
 
Příspěvky: 508
Registrován: 0, 29. říjen, 2008, 9:05 am

Re: děti na facebooku

Příspěvekod dorka » 0, 5. říjen, 2014, 6:31 pm

Děkuji vám za slova pochopení, už jsem si myslela, že tohle téma vůbec nikoho nezajímá. Já už jsem se s tím nějak srovnala, nejsem puritánka, i o sexu doma mluvíme, aby se vše nedozvídaly od kamarádek a z časopisů, jako já. Samozřejmě je to nová generace, která se s touhle přetechnizovanou dobou vyrovnává po svém. Já ale budu sledovat, co se u nich na facu děje, ať se děje co se děje :s6066:
dorka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 0, 20. srpen, 2014, 8:10 am

Re: děti na facebooku

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 5. říjen, 2014, 8:17 pm

Dorka: Jsem ohledně Fejsu dost zaostalá, myslím. Dd to taky chtěla, ale domluvily jsme se, že samostatně až v těch třinácti. Zatím by mohla být se mnou. Ale já jsem v tom dost brzda, nechce se mi moc do toho. Ale dd už to nějak zpracovala, zjistila, že facebook taky nemají všichni. Teď jsou tedy v kurzu koně a učení se na nich jezdit, technologie jsou teď mírně v pozadí. A dokonce si jsou schopní zavolat i přes své nejjednodušší mobily :lol:
Další děti zatím o tom nemluví.
Asi to chce s dětmi dost mluvit.
Nám se zase stávalo, že si děti něco hledaly na youtubu a uprostřed dětského programu nahaté obrázky. Já se lekla nejvíc. No, teď ví, že to mají hned zavřít a nahlásit.
Kousek po kousku to zvládnu.
Uživatelský avatar
rozmarýnka
 
Příspěvky: 931
Registrován: 0, 24. říjen, 2012, 4:04 pm

Re: děti na facebooku

Příspěvekod treperenda » 0, 5. říjen, 2014, 8:38 pm

Tohle je fakt hrůza. Já bych určitě volala rodičům. I po vychladnutí. I já bych byla ráda, kdyby mi někdo zavolal, že od našich dětí jim chodí pornografické fotky.
My jsme takto řešili nedávno situaci, kdy syn našich kamarádů vyprávěl s jiným klukem o nějakém filmu, který je podle počítačové hry. Měl dost divný název, tak jsme se dívali na ukázky a děs a hrůza - násilí, potoky krve, fakt ke zblití. No zkrátím to, kámoši hleděli jako blázni, kde k tomu synáček přišel - nakonec se ukázalo, že jim to pouštěl spolužák na školním výletě z mobilu, kde byl připojený na internet. Tomu taky nerozumím - proč někdo dovolí, aby bylo dítě 24 hodin denně připíchlé k internetu.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda
 
Příspěvky: 919
Registrován: 0, 22. říjen, 2010, 9:18 am
Bydliště: Lont u Brna :o)

Re: děti na facebooku

Příspěvekod jane » 0, 7. říjen, 2014, 10:49 am

Dorko...jak se ty holky navzájem oslovovaly, jak jsi psala, tak to je hrůza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Je to čím dál horší, jak se ti mladí vyjadřují.
Co nemáš, nemusíš uklízet.
Uživatelský avatar
jane
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 0, 28. říjen, 2013, 12:48 pm
Bydliště: jizni morava


Zpět na Naše děti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník