Zvyk na listopad - neodkládáme!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Zvyk na listopad - neodkládáme!

Příspěvekod jane » 0, 7. listopad, 2019, 2:35 pm

Stefi taky trvale nestíhám :beg: .V pracovním týdnu (třísměnný provoz) jsem ráda, že zvládnu to nejnutnější - nádobí, nákup, prádlo, jídlo. O víkendu bych si chtěla spíš odpočinout :beach: , ale spíš doháním, to, co nestíhám přes týden :swoon:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. listopad, 2019, 7:40 am

To je právě to no, že přes týden člověk nestíhá, dělá tudíž to nejnutnější a pak o víkendu místo aby si odpočinul, tak musí dohánět resty. A kolikrát jsem už tak utahaná, že stejně spíš odpočívám a neudělám toho tolik, co bych ráda. Někdy si říkám, co lidi z toho života vlastně mají, takových hodin stráví v práci nebo celkově mimo domov, cesta tam, cesta zpět, to je strašně moc hodin prostě. Pak nějaké ty další povinnosti, nákupy, kroužky, doktoři apod., člověk se dostane domů ve finále třeba po 12 hodinách co ráno vylezl z postele... a pak následují povinnosti doma, když člověk skončí, může jít rovnou zase spát, protože ráno vstává. Kde je nějaké volno na odpočinek, na to si udělat chvilku pro sebe? Nebo se jet někam bavit? Vůbec nechápu, jak to dělají ostatní lidi, ale já mám pocit, že permanentně nestíhám a že před sebou stále něco valím :dontknow: :swoon:

Kdyby aspoň ty prachy byly takový, že by se člověk nehonil pro pár šupů, ale ani tohle není žádná sláva, stejně člověk žije z ruky do huby a od výplaty k výplatě, aby se nějak uživil, přitom je v práci od nevidím do nevidím, že si člověk ani pořádně nenašetří na horší časy, nebo aby jezdil pořád někam si užívat za zábavou a tak, nebo si dělal stále něčím radost. To si nestěžuji jak žiju nebo na svou práci, která mě baví, spíš tak všeobecně jak je ta doba dneska opravdu uspěchaná a člověk z toho života ve finále vlastně pořádně nic nemá..... :beg:
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 8. listopad, 2019, 8:06 am

Pro mě je trošku deprimující fakt, že máme všichni k dispozici každý den stejných 24 hodin. Jak to, že někteří stíhají a já ne? Jednoznačně lepší organizace. Tak proč to pořád neumím?
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. listopad, 2019, 8:34 am

Když to Jani nejde takhle obecně brát, každý jsme jinak energeticky založený, funguje nám jinak biorytmus, někdo za hodinu stihne dvojnásobek toho, co jiný člověk. Někomu stačí spát čtyři pět hodin denně, někdo potřebuje osm, to máš další tři ušetřené hodiny. Někdo je sova a maká po večerech a nocích, když má klid a čas, dítko spí, nikdo neotravuje. Někdo v noci spí a musí to zvládnout během dne po práci, to znamená za účasti dětí a vyrušitelů, kvůli kterým od rozdělané práce x krát odběhne něco dětem podat, poradit jim s úkolem, udělat jim večeři, dohlídnout na koupání apod., prostě věčně člověk na něco odpovídá, kvůli něčemu někam běží, odbíhá od práce, to se prostě za ten den všechno nasčítá. Nehledě na to, že každý má i jinou práci. Někdo dělá na tři směny, někdo na dvě směny, někdo dvanáctky, někdo osmičky, vždycky je potom ten denní rytmus trošičku jiný a velkou roli hraje i to, že někdo v práci jen dřepí, jako já (byť je z toho nicnedělání člověk často unavenější, než když se něco děje) a čumí do počítače, někdo se celý den nezastaví, servírky, lidi ve fabrikách u pásu, někdo má i fyzicky náročnou práci třeba, že přijde strhaný i fyzicky. Někdo žije bez partnera a je na všechno sám, někomu partner doma pomáhá, někomu nepomáhá. Někde je jedno dítě, někde tři, někde jsou děti hodné a klidné, někde akční a hyperaktivní, některé si svoje úkoly zvládnou samy, některé potřebují pomoc rodičů, některé mají kroužky, některé ne, to je prostě fakt strašně individuální, takže vůbec bych neobviňovala sebe, jak můžeš nestíhat a někdo jiný ano, když máte všichni stejně dlouhý den, o tom to není. Já myslím, že toho zvládáš až až.

Spíš je problém, že člověk se neumí pochválit, nikdo jiný to také neudělá, člověk to věčně valí před sebou a tíží ho fakt, že nestihá tak, jak by chtěl a nadává si za svou nedokolanost, proč jiná ženská vše zvládá, a ještě vypadá dobře, jiná je strhaná až na půdu a ještě nestíhá pečovat ani o sebe. Každá to máme doma úplně jinak a je lepší pochválit se za to, co všechno zvládáme, než se týrat za to, co už nezvládáme, protože rozhodně nejsme samy, je nás většina, kdo jsme uhoněné a s časem na štíru, vůbec si z toho nedělej hlavu :-) Buď hrdá na to, co všechno zvládáš a jak jsi šikovná. Kdyby ses jen válela a nedělala nikdy nic, pak bych tyhle výčitky svědomí chápala, ale my se honíme pořád a stejně nestíháme, no co, prostě den není nafukovací a povinnosti za nás nikdo neudělá :-)
Stefinka

Příspěvekod Janička » 0, 8. listopad, 2019, 11:51 am

Stefi - když vím, že mám někde rezervy a neumím (jsem líná) je využít, tak je to moje chyba, nikdo jiný za to nemůže. :lol:
Co se týče chválení se, máš pravdu v jedné věci - ze začátku na PD jsem bývala až v euforii, když jsem něco uklidila, chodila jsem se dívat na naleštěný dřez, blažil mě pohled na srovnaná trička ve skříni atd. Teď po letech - vidím čistý dřez - samozřejmost, vidím špinavý dřez, jsem naštvaná (na sebe). A ta radost z hotové práce nebo překonání vlastní lenosti je pryč.
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. listopad, 2019, 12:04 pm

To je sice pravda, že když nás přemůže lenost nebo víme, kde děláme chyby, je to náš problém. Zase se na to ale musíš koukat tak, že jednak nejsme stroje, tudíž nejsme bezchybní a naše tělo a mysl prostě občas stávkuje nebo to prostě potřebuje a jednak, v tom v čem třeba ty jsi dobrá, v tom může mít zase mezery někdo jiný :-) Prostě dokonalý nejsme nikdo, s tím se musíme smířit :-)
Stefinka

Předchozí

Zpět na Denní tipy