ZÓNA 2: Kuchyně

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: ZÓNA 2: Kuchyně

Příspěvekod Lucci » 0, 11. duben, 2019, 6:49 am

Zizi... úžasně to u tebe prokouklo. :good: Teď to jen udržet. :s11651:

Zizi píše:kdo dodržuje radu FL, vyprat každý den jednu pračku, tak prakticky žádné prádlo nemá.

Je tu někdo takový? :scratch_ones_head:

Zizi píše:PRO PŘÍLIŠ PEČLIVÉ HOSPODYŇKY: ROZHODNĚ NEČISTÍME TAKOVÉ TY DÍRKY, CO JSOU UVNITŘ ZÁSUVEK. :laughingneqw:

A zrovna jsem si říkala, že by na to šly použít uchošťoury. :laughingneqw:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Aliba » 0, 11. duben, 2019, 7:45 am

Zizi
Děkuji, že jsi dala další fotky, i když na nich máš menší nepořádek, jak já
Nepřipadám si tak hrozně.

Zásuvky a vypínače přelízávám celkem pravidelně. Když nic jiného, tak vždy u vysávání je vemu vysavačem.

Rozhodně kuchyně nebude tak vygruntovaná, jako předsíň. To by muselo být víc času.
Ovšem i začátek je dobrý a pak se budu jen posunovat dál.
Aliba

Příspěvekod Zizi » 0, 11. duben, 2019, 12:51 pm

Alibo, nemusíš udělat všechno v jednom týdnu, však za měsíc bude na kuchyni zase týden a to by bylo, abys tím nepohnula! Jsou věci, co v kuchyni musíš uklízet pořád, jiné stačí jednou za čas, i dlouhý. Tu rohovou skříňku uklízím tak jednou do roka, nechce se mi do toho obvykle, protože tam je moc krámů. Takže co není úplně potřeba, vyhodit, podarovat, méně věcí se bude uklízet lépe.

Já jsem dřív, než jsem přišla na fórum, o uklízení a o uspořádání domácnosti moc nepřemýšlela, ale to teď dělám, všechno člověka nenapadne hned, ale každé zlepšení se počítá. V poslední době jsem vymyslela, kam dát šanony s dokumenty, jen mi chybí tu myšlenku dotáhnout do konce, pár věcí z nového prostoru musím odnést do sklepa. :idea:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Aliba » 0, 11. duben, 2019, 1:05 pm

Zizi
Já vím, jen jsem šíleně nedočkavá, až budu mít zas věci pod kontrolou. I když mně není nejlépe, tak když to tu je pěkný, hned se cejtím líp.
Aliba

Příspěvekod Zizi » 0, 11. duben, 2019, 9:49 pm

Dívčiny, v PÁTEK uklízíme v nejrůznějších taškách, autech (máme přezuto na letní pneu?), kočárcích, můžeme umýt kolo, koloběžku, trojkolku a těšíme se na víkend.

poslední den v ZÓNĚ 2 KUCHYNI….uvidíme další PŘED a PO? Zatím děkuji Alibě a Zdrale.
Vyberte si ze zónových tipů jeden, kterého splnění bude nejvíce vidět. U mě to jsou asi ta okna. Mám v kuchyni 2.

ÚKOL PRO CHLADNÝ VÍKEND: :smiley-chores013: :smiley-chores013: :smiley-chores013: :smiley-chores013: :smiley-chores013: :smiley-chores013: :smiley-chores013:
A pokud byste o chladném víkendu zůstaly doma a nevěděly, do čeho píchnout, zkuste si vzít kus papíru a napsat si vše, co je potřeba uklízet ve vaší kuchyni. Cílem tohoto úkolu je, aby každá z nás měla svůj plán. Pilné a odvážné nám ho sem mohou připnout a pochlubit se.

Zizi

Příspěvekod Zdrala » 0, 12. duben, 2019, 6:29 am

Dobré ráno :d_sunny:
Teda Zizi, to by se mi taky libilo - prazdne povrchy :s494: :s111: :s9914: :s344:
Zdrala

Příspěvekod jane » 0, 12. duben, 2019, 9:22 am

Zizi super fotečky, máš to krásně uklizené :give_rose: :s494:
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Aliba » 0, 12. duben, 2019, 10:51 am

Zizi
Víš na co se těším, až to budu mít tak uklizené, že bude stačit udržovat. Vzít hadřík a otřít, nic nedrhnout, nezdržovat se tunou přenášení a odklízení bordelu.
Jak to teď držím, tak jsem zjistila, že když se dva dny neotře záchod, tak už je to znát - jelikož se tam šíleně práší a v koupelně to vydrží omalinko dýl, ale to jen tím, že se pouší voda. Takže je mnohem lepší těch pár minut - fakt je to frk, frk to každý den přejet. A taky je snadější se donutit vzít hadr a otřít, když nikde nic nepřekáží, než likvidovat bordel a ještě to otřít. A taky to mnohem raději udělaj i ostatní členové domácnosti, protože to je úplně o něčem jiném - je to snadné a hned.
Na příští týden zóna dětský pokoj, pracovna - popravdě se moc netěším. Svůj PC koutek si celkem udržuji, pokojíček bude boj - chtělo by to zredukovat hračky, ale mladší né a né se jich vzdát i když už si s tím třeba půl roku nehrála. Dostane teď opožděný dárek - měla už dlouho slíbený a až teď se povedlo sehnat a taky na to mít peníze. Dostane své vysněné elektronické bicí. Tak zkusím použít né úplně pěknou taktiku, že když bude mít bicí, tak musí něco vyřadit. Starší se její pořádek zdá dobrej, ale šlo by to líp. Jelikož to máme tak, že pokojíček je jejich území a tam já ani Dh neuklízíme, max jim jednou za čas důkladněji vysajem. Jediné co korigujem, když už maj na stolech takovej bordel, že nemaj kde psát úkoly. Tak to je naženem. Takže se jim příští týden líbit nebude. No a jestli donutím Dh si uklidit jeho PC koutek, tak to zatím nevím, ovšem bylo by to moc fajn - je mikádový bordel už mu minule popadal, ale zatím ho to k úklidu nedonutilo.
Aliba

Příspěvekod Zizi » 0, 12. duben, 2019, 12:36 pm

Alibo, po kuchyni je obývák, ne dětský pokoj....
Jane, Zdralo jenže, hádejte, jak dlouho to u nás takto vydrží? Týden????? :dontknow:

Stejně jako Aliba už netrpělivě vyhlížím, KDY nastane ten den, po kterém už budu JEN udržovat... :dontknow: ...mám velké obavy, že nikdy. :dash1:

Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 12. duben, 2019, 1:08 pm

zizi..pěkně to prokouklo,ta tvoje kuchyň :D .Na té první fotce jsem si ani nevšimla obrázků na stěně,na druhé už mě zaujaly.Prostě v záplavě těch věcí si ani nevšimneš něčeho hezkého. :o :o :o
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy