Tipy na tento týden - ložnice

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Tipy na tento týden - ložnice

Příspěvekod Kriska » 0, 4. leden, 2019, 2:37 pm

jane :D :D tos salamounsky vyresila :) ja nemam kytky zadny, mam jednu tlustici a jednu zachranenou uhnilou z byvale prace, jeste porad neumrela a mam ji v peknym rcne malovanym kvetnacku.
Kriska

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. leden, 2019, 2:43 pm

jo jasně zizi,chápu.Já mám doma celkem hodně kytek,ale zredukovali jsme to při rekonstrukci-no ony se sami zredukovaly :D ...slabší kusy odpadly a jak tak jsem měla na starosti 2 děti a práci v domě a kolem a zaměstnání,už jsem to moc nehrotila...ale teď už děti odrostly,DD bydlí sama,kluk studuje v brně,tak uvažuju opět o "zazelenění" domu.K veliké nevoli DH,ale jsem svéprávná,tak si můžu dělat co chci :lol: :lol: :lol: :lol:
Mám doma už 15 let dracenu,2x dorostla výšky ke stropu a nemohla holka dál,tak jsem ji 2x odřízla a orazila a rostla..teď má ještě nějakých 40 cm ke stropu,tak čekám tak za rok a půl další- už 3. střih :lol: :lol: :lol:
Další 3 draceny mám ještě po domě /v koupelně,u DS červenou a v ložniici/,ale ty jsou menší- ta největší z menších má asi 150 cm.První kousek jsem si koupila sama,další jsem dostala různě k narozeninám a tak...asi všem připadám jak dračice??? :lol: :lol: :lol:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jupijaaa » 0, 4. leden, 2019, 2:47 pm

krisko,tlustice jsou obzvláště milované kytky,péče minimální -přelíváš tak hnijí :shock: ,substrát s pískem a těžký - ne velký květináč,ve velkém moc neroste...Dají se krásně tvarovat i do tvaru stromečků,drobnilosté jsou úžasné na bonsaje a hlavně v létě je vystěhuješ na zahradu nebo balkon.Říkám jim kytka pro lenochy.
Jednou jsem měla taky krááásnou,ale zlomila se,byla už velká a těžká a pak chytla nějakou nemoc a nafoukla se-zvodnatěla,tak letěla. :mrgreen:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Kriska » 0, 6. leden, 2019, 7:15 pm

jupijaaa jo ve tvaru bonsaje sem taky videla a jsou krasne :) ja dostala v substratu z pisku, porad ji v nem mam, jeste sem ji ani nepresadila :D mela bych ji zalit, aspon 1x tydne :D
Kriska

Příspěvekod Zizi » 0, 6. leden, 2019, 8:06 pm

Tlustice miluji. Asi proto, že se mi podobají.
Měla jsem krásnou, velkou, chtěla jsem ji přesadit, už přestala prospívat...ale byla moc těžká, nešlo to...tak jsem ji obřezala, přesadila a ona obrostla. Co se s ní stalo pak, už nevím, fakt je, že už ji nemám...asi jsem ji zanedbala nebo co...teď pěstuju voděnku, nádherně do červena zbarvené listy zespod....v létě venku narostla do obřích rozměrů
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Předchozí

Zpět na Denní tipy