Zvyk na listopad - DING!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na listopad - DING!

Příspěvekod Janička » 0, 1. listopad, 2018, 7:34 pm

Do it now, girl! Pojďme si v listopadu připomenout pravidlo DING! a každý den jej zkusme aspoň pětkrát uplatnit (pokud používáme běžně, zkusíme 5x navíc :P ).
Tedy udělejme to hned! Jde o to, co se nám vůbec nechce, často jsou to maličkosti: uklidit nákup, než si uděláme kávu, umýt nádobí, uklidit nůžky hned po použití, odpovědět na e-mail, jde-li to snadno a rychle, uklidit vyžehlené věci....

Pochlubte se, pokud si na DING! vzpomenete!
Janička

Re: Zvyk na listopad - DING!

Příspěvekod kubula07 » 0, 2. listopad, 2018, 8:14 am

Tak to bych přesně potřebovala. Jeden příklad z mnoha: včera jsem jela v 19 hodin z práce. V autě si říkám, musím si umýt vlasy hned až přijedu, pak se mně nebude chtít. No a? Šla jsem spát o půlnoci, než jsem se dokopala si je umýt. :dash1: :dash1:
kubula07

Příspěvekod Lucci » 0, 5. listopad, 2018, 9:19 am

Tak já DING používám tak nějak automaticky. :scratch_ones_head: Myslím teda v úklidu, v práci jsem schopná i maličkosti, do kterých se mi nechce, odkládat a odkládat. :dash1:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Kriska » 0, 5. listopad, 2018, 10:46 am

idealji listopadova vec! :) zasadne na tk myskim, myslim a myslim a pak - zapomenu... :D
Kriska

Příspěvekod Jirina » 0, 7. listopad, 2018, 4:21 pm

Snažím se také vše dělat hned. Někdy je to ovšem kontraproduktivní, protože jsem pak zbytečně uhoněná, i když nemusím. Ale to už je druhý extrém. Já se snažím naučit věci odkládat a říkám si, že přece nemusím všechno dělat hned. Nemusím, a stejně mi to nedá, a dokud např. nemám kuchyň tak nějak pofackovanou do přijatelné podoby, nedokážu si sednout.

Zlatou střední cestu by to chtělo.
Jirina

Příspěvekod Janička » 0, 25. listopad, 2018, 10:55 am

Děvčata, koukám, že DING! moc nefrčí. Asi to bylo na vás příliš triviální, že? Už máme tento zvyk tak hluboce zažitý, že děláme všechno hned a nic neodkládáme - zasloužíme si pochvalu!!!

A teď DING! - jaký zvyk na prosinec by se vám hodil? Co byste potřebovaly (pokud sem chodí nějací chlapi, tak se omlouvám - potřebovali) oživit, nastartovat, inspirovat se?
Janička

Příspěvekod Jirina » 0, 26. listopad, 2018, 3:29 pm

Já myslím, že zvyk na prosinec by měl být nějaký seberozmazlovací. Jak se neuštvat a neuhonit. Jak slevit z nároků, aby člověk zůstal v dobré náladě a nenechal se strhnout shonem všude okolo.
Jirina

Zpět na Denní tipy