AKTUÁLNĚ - PRO TY, KTERÉ ZAČÍNAJÍ

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - PRO TY, KTERÉ ZAČÍNAJÍ

Příspěvekod Sel » 0, 17. březen, 2009, 11:28 am

Maily čtu už víc než půl roku a co jsem se za tu dobu naučila?
1) Je lepší udělat aspoň něco než nic, i když už se mi vůbec do ničeho nechce.
2) Za 10-15 minut se toho dá hodně zvládnout.
3) Vyhazování, vyhodila jsem spoustu věcí, o kterých jsem si říkala, že je někdy budu potřebovat a nechybí mi.
4) Zvyk na březen - uklízet po sobě - tak ten se mi zatím daří, přestože jsem v tomhle období docela pracovně vytížená, kdykoliv projdu bytem, posbírám co tam nemá být a uklidím. Je to chvilka a je to vidět.
5) Líbí se mi, že můžu kdykoliv začít znovu.
Sel

Příspěvekod EvinaH. » 0, 9. leden, 2010, 12:45 pm

Ahojte,
našla jsem odkaz na jiném webu, dost mě to zaujalo.
Mám s uklízením velké problémy. Miluju pořádek, ale i pokud ho udělá někdo jiný, nedokážu ho udržet.
Vlastně je CHAOS mé druhé jméno. :lol:
A mám to jak v té domácnosti, tak ve vztahu, tak ve všem. Kdysi jsem měla kamaráda, který říkal : Ukliď si napřed kolem sebe a potom v sobě, je to jednodušší.
Tak snad to půjde. Zírám, že stačí uklízet třeba koupelnu 10 min. Mám 3 měsíční mimi a třináctiletou slečnu, bydlíme v garsonce, přítel sem jen dochází, údajně jsem ho " vyhnala", mám problém šetřit peníze, resp. budu mít problém teď vyjít s mateřskou, on jen platí nájem...Nechci ho úplně opustit, on mě asi úplně taky ne, kvůli malé.Jsem ale líná, nebo spíš neumím si udělat ve věcech pořádek a s tím vařením taky ne...Vařím, co mě zrovna napadne a s tím jsem s ním měla největší problémy, pořád mě nutil, abych každý den vařila něco jiného, uklízela, do toho vstávání ke řvoucímu dítěti a on neřekne celý den, kde je, je od maminky zvyklý, že ona se o něj stará, o domácnost, o zahradu, tatínek taky, ale Míša si přijde a je vařeno, uklizeno, sám má " důležitější starosti", přáci, koníčky, kamarády.A teď trošku i tu rodinu.Ale jen okrajově. Šílím z toho. Ze vztahu nevztahu, z nemožnosti řešení...Ani si mě nevzal za ženu, ani žádnou smlouvu nemáme, jsem vlastně host v jeho bytě, kdykoliv chce, si sem přijde, pohraje si s malou a zase jde.Čeká přitom i pohoštění, myslí si, že mě zahanbuje představa, že jeho máma mu vaří.Ale já jsem trochu ráda, že mám od té jeho věčné " buzerace" klid.
A tak nechci uklízet pro něj ani pro tchyni, která má všechno LÍP dle jeho slov, ale pro sebe a své děti, abych si mohla sama sebe vážit a věřit, že on si mě pak bude vážit taky. Děkuji za tento web.
EvinaH.

Příspěvekod Hanele » 0, 9. leden, 2010, 3:54 pm

Evi - myslím, že jsi skvěle začala - zvláště tím posledním odstavcem... Dělej to pro sebe, tak, abys ty byla s tím, co můžeš změnit spokojená... Miminko dá hodně zabrat, to znám sama, ale uvidíš, bude to jen lepší ;)
Přijď se pochlubit, jak se ti daří, i nedaří, držím ti palce!
Hanele

Příspěvekod jane » 0, 8. prosinec, 2013, 10:31 am

:D
Co nemáš, nemusíš uklízet.
jane

Předchozí

Zpět na Denní tipy