archiv zvyk na květen - Lov!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: zvyk na květen - Lov!

Příspěvekod Maajja » 0, 7. květen, 2014, 2:26 pm

Stefi - ani nevíš, jak tě chápu. Já už asi DH nepředělám. Je to přesné - neodnesený hrnek, talíř, nezastrčená židle, oblečení roztroušené kde se zrovna svlékne, vyndané věci nevrácené do skříňky ... A pak to věčné kde mám tohle, kde mám tamto, honem spěchám, kde máme doma ... (věci které už jsou léta na stejném místě). Zkoušela jsem všechno možné, taky nechat ty věci ležet,ale to pak na to hodiny nebo dny koukám a nakonec to stejně ještě naštvanějsí uklidím sama. U dětí se snažím je k pořádku přimět, když jim řeknu, tak to udělají (většinou ochotně, někdy na vícero upozornění). Holt jsem si je špatně naučila. Všichni jsou zvyklí, že se vše udělá samo. A to se dostávám zpátky k tomu lovu. Myslím, že tohle chlapi dělat nebudou, oni si toho snad ani nevšimnou ( to že my ženy-matky právě děláme i takovéto drobné úkony - několikrát za den něco poodnášet, využít cestu z jedné místnosti do druhé, ...). Já taky po nikom nechci, aby vařil, pral vytíral atd. Jde mi o ten úklid po sobě...
Maajja

Příspěvekod Stefinka » 0, 7. květen, 2014, 3:27 pm

Maajjo, asi tak nějak no.... Člověk je nepředělá, ale mohli by se přemoct aspoň k těmto drobnostem, žádná otročina se po nich nechce......
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. květen, 2014, 10:59 pm

Vypadá to na lov na nepořádné dh :D Ale ráda bych řekla, že chlap, který občas (i častěji) umyje nádobí, vyluxuje, není bačkora. Považuji to za hrdinský čin.

Já mám ještě jeden problém. Kdybych věděla, že rodina nebude týden doma, tak uklidím. Jejich věci, které se povalují bych buď vyhodila nebo jim odnesla do pokojů. Ale co mám dělat s rozdělanými výrobky? Nebo s výrobky, které jsou dodělané? Někdy něco opatruju dlouho na kuchyňské lince a pak se dozvím - tos mohla už dávno vyhodit. No, dík. Ale někdy se ani neptám a házím to rovnou - to už bylo křiku.
Ale papírky od sladkostí a jiné krásné odpadky radši vyhodím jen je najdu na stole. Naše tvořivé děti si je určitě chtěli nechat na vyrábění!!! No, jsou po mě.
Jak to děláte vy?
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Maajja » 0, 7. květen, 2014, 11:33 pm

rozmarýnko - tohle se týká už jen mého nejmladšího DS. Na pěkné dodělané věci mám speciální hluboký šuplík. Rozdělané věci také opatruju a obcházím. Někdy po čase sejde s očí sejde z mysli ..., ale pěkné věci schovám, píšu si vždy kdo a kdy vytvořil (dělala jsem to i u starších), až se na to jednou podívám tak asi uroním slzu. Aktuálně máme po bytě spoustu vlaštovek různých tvarů a zbarvení... :D . Přeju dětem krásné tvoření ...
Maajja

Příspěvekod Janička » 0, 8. květen, 2014, 6:49 am

Naštestí naše děti jsou po mě a netvoří (občas mají tvořivý záchvat, ale buď se dílo povede a hned se daruje babičce či tetě, nebo nepovede, tak letí).
Na hry typu LOV jsou už naše děti asi moc velký. Prý to mám říct rovnou, ať to či ono uklidí :lol: . Takže děti uklízí a já si pro radost "lovím".

Rozmarýnko - chlap, který dobrovolně umyje nádobí nebo třeba vytře (ano, i takový zázrak se u nás občas děje), je skutečný hrdina, souhlasím. Můj švagr byl ale nikoliv hrdina, ale ňouma, jak píše Stefinka, příliš hodný a laskavý a chápavý, než aby se s ním dalo žít, pokud člověk potřebuje vedle sebe aspoň kousek chlapa.

LOVU ZDAR!
Janička

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. květen, 2014, 10:16 am

Já jsem to nemyslela určitě tak, že chlap, který pomáhá musí být ňouma, nechápejte mě špatně, za ňoumu beru chlapa, kterej přiletí z práce, uvaří rodině večeři, vyžehlí prádlo, poklidí, postará se o děti a ženská sedí na prdeli a nehne prstem a že znám podobný příklad, takový chlap prostě ňouma je. Ale určitě tam, kde je to vyvážené a snaží se oba dva, tam je to naprosto v pořádku a chlapa, který doma pomáhá opravdu v dostatečné míře, před takovým smekám, protože takovýho moc nepotkám. Ale ocením i to málo, když chlap se aspoň snaží nebo se věnuje aspoň dětem nebo udělá maličkost, nebo když si o to ženská řekne, že bez brblání pomůže a nebere to jako, že ho s něčím příšerně otravujeme. Ale chlap, kterej neudělá vůbec nic, proč to má bejt chlap? Být bordelář přece není ukázka mužství, ale spíš prasáctví, když budu chtít sbalit babu, určitě jí nehodím pod nohy špinavé ponožky, že? Nepřijde mi na tom nic hezkého, ale prostě po letech manželství mám pocit, že je to horší a horší a že už neudělá opravdu skoro nic, když pominu to, že zastane potřebné opravy, na to je zase šikovnej, ale co se týče úklidu, tak ani ň.... kolikrát se divím, jak může kolem něčeho chodit a nesebrat to třeba, třeba nějakou hračku která prostě stojí v cestě a stačilo by jí hodit do pokoje nebo postavit na stůl, jen aby na ní někdo nešlápl nebo mu upadne kolek, když otvírá petku piva a myslíte, že to sebere? Že se pro to ohne a vyhodí to do koše? Ani náhodou.... stejně tak petky a flašky, to mi stojí na komodě v řadě a já to druhý den musím uklidit, abych neměla plnou komodu láhví. O prázdných obalech od chipsů na obývacím stolku nemluvě, že má od sebe asi metr koš a stačilo by se nahnout před opěradlo gauč, to je asi moc práce.... no je to tragédie a už je to dost přes čáru a začíná mě to fakt rozčilovat... když to jdu uklidit, tak mu to i řeknu, v klidu, třeba jen "ty tu nemáš koš"? Nebo "to ty flašky nemůžeš rovnou dát do špajzu, postavíš je na komodu deset čísel vedle dveří do špajzu".... a on, že nechce budit večer děti a tak... no prostě nehne prstem a já mám o to víc práce a fkat už nevím, jestli má začít mluvit čínsky nebo mu to nakreslit :-D
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 8. květen, 2014, 8:08 pm

Stefi: Zkus to znovu mile, jak to tu někdo psal. Třeba si myslí, že máš s těma láhvema nějaký jiný úmysly.
Z tohoto důvodu mi děti nechávají kelímky od jogurtu ve dřezu. Protože nikdy neví, jestli je vyhazujeme nebo schováváme na sazenice nebo na nějaké pokusy či co. :lol:
A kdyby mi sešláply petflašku v období, kdy je sbírám k rajčatům na zahradu, tak by si pochvalu nezasloužili. Mají to se mnou těžký. :mrgreen:
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Stefinka » 0, 8. květen, 2014, 8:30 pm

rozmarýnka píše:Stefi: Zkus to znovu mile, jak to tu někdo psal. Třeba si myslí, že máš s těma láhvema nějaký jiný úmysly.
Z tohoto důvodu mi děti nechávají kelímky od jogurtu ve dřezu. Protože nikdy neví, jestli je vyhazujeme nebo schováváme na sazenice nebo na nějaké pokusy či co. :lol:
A kdyby mi sešláply petflašku v období, kdy je sbírám k rajčatům na zahradu, tak by si pochvalu nezasloužili. Mají to se mnou těžký. :mrgreen:

Ne, neboj, jiný úmysly s nima nemá, jen je prostě línej nebo má tisíc výmluv, toť vše.... však říkám, že nechá všechno klidně metr od koše, obaly od všeho možnýho, prostě je to pro něj moc práce to do něj hodit a takhle je to se vším.....
Stefinka

Příspěvekod Lucci » 0, 12. květen, 2014, 8:43 am

Stefinka píše:Já jsem to nemyslela určitě tak, že chlap, který pomáhá musí být ňouma, nechápejte mě špatně, za ňoumu beru chlapa, kterej přiletí z práce, uvaří rodině večeři, vyžehlí prádlo, poklidí, postará se o děti a ženská sedí na prdeli a nehne prstem a že znám podobný příklad, takový chlap prostě ňouma je.

Tohle mi pripomina ten vtip, jak jedna zenska rika druhe: " Ta nase holka se dobre vdala, zetak prijde z prace, uklidi, uvari, na zahrade dela, ona nemusi delat vubec nic. Zato syn, ten dopadl, ta jeho porad sedi na prdeli, nehne prstem a on aby doma delal vsechno." :mrgreen:

Tedy nechapu, proc chlap, ktery doma uklizi (a jeho zena ne) je nouma, kdezto kdyz se o vsechno stara zenska, tak je to normalni? :shock: :26: :26: Bohuzel toto je takovy vseobecny pohled mi prijde. :scratch_ones_head: :dontknow:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Stefinka » 0, 12. květen, 2014, 9:10 am

Super vtip :-D
Já nevím, ale já si myslím, že když chlap chodí do práce, živí rodinu a pak má přiletět domů a zastat úplně všechnu práci za ženskou, která je celý den doma, to mi trochu ňoumovitý přijde, to se na mě nezlob a normální chlap to bez řečí a sám od sebe nedělá, ale ohradí se, proč tu ženskou doma má, že? Neříkám, že ženská má dělat vše a chlap nic, proti tomu také zbrojím, i když chodí chlap do práce a já jsem doma, chci aby se zapojil, ale nemůžu tu sedět na zadku celý dny, nehnout prstem, doma mít bordel, děti špinavý, prádlo do vejšky a budu čekat, až chlap přijede domů z práce, aby to udělal všechno za mě? To přeci taky není normální...... Ani nemyslím, že je ňouma chlap, který všechnu práci zastane, pokud žije sám třeba nebo pokud je ženská nějak zdravotně indisponovaná či někam odjede a tak, takhle jsem to vůbec nemyslela, myslela jsem to tak, že ženská vychcaná sedí na prdeli a má doma chlapa, kterej skáče jak ona píská a nechá ze sebe dělat blbce, to platí i obráceně, odsuzuju stejně tak ženské, které se nechají omotat, chlap přijde z práce, otevře lahváče a pustí si televizi a jen diktuje, aby mu ženská naservírovala večeři pod nos, donesla mu kafe, odvedla děti někam do pozadí aby měl klid na televizi, zjebe jí že mu nevyprala ponožky a nedej bože aby si dovolila jít někam kafrat s kamarádkou, to jsou zase ty ženské, které skáčou jak píská chlap, to platí z obou stran. Mám tady takovej příklad, naše domácí má bráchu a oni žijí v Mělníce, takže sem jezdí jen na různé příležitosti a tak a vždycky přijedou, ta jeho si jde na dvě hoďky schrupnout, pak si otevře počítač, dítko jí někde běhá (má ho z prvního manželství) a ten její popadne nůž a jde ségře pomoct do kuchyně, postará se o jídlo pro všechny, dohlédne na dítě a tak a to je pořád, zastane všechno a ona se válí a ještě ze sebe dělá chytrou, tak to je prostě to, co já nemusím, ne proto, že by on byl špatnej, že to všechno zastane, naopak to obdivuju, že je samostatnej a nepotřebuje mít pořád ženskou za prdelí, ale když je vidět, že to tak funguje i u nich doma, že prostě on přestože má taky náročnou práci, tak zastane i doma vše potřebné a ona si už krom svý práce podle mě nic moc navíc neudělá, asopň to tak prostě navenek vypadá, že ona píská a on skáče a já prostě tohleto nemám ráda no a u toho chlapa to i vypadá divně, že se nechá ovlivňovat ženskou do takovéhle míry..... ale tak je to můj názor samozřejmě, každá můžeme mít jinej :-)
Stefinka

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy