archiv zvyk na únor - jídelníček

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: aktuálně - jídelníček

Příspěvekod katerffina » 0, 7. únor, 2014, 9:24 am

Tahle vaše "knedlíková" debata mi včera v noci zvedla náladu :thank_you: Mohu se zeptat, kde získáváte petrželku do těch knedlíků?
katerffina

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 7. únor, 2014, 9:56 am

v penny včera balíček petrželky za10 Kč, na zahradě není
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Aliba » 0, 7. únor, 2014, 11:09 am

katerffina píše:Tahle vaše "knedlíková" debata mi včera v noci zvedla náladu :thank_you: Mohu se zeptat, kde získáváte petrželku do těch knedlíků?

Já třeba z mrazáku - strkám do pytlíčku omyté - osušené celé větvičky a pak jí, jen vytáhnu, když potřebuji. Do polévek už mám udělaný kostičky v tý vaničce na led - tam cpu už petrželku nasekanou s troškou vody.
Aliba

Příspěvekod treperenda » 0, 7. únor, 2014, 12:49 pm

katerffina píše:Tahle vaše "knedlíková" debata mi včera v noci zvedla náladu :thank_you: Mohu se zeptat, kde získáváte petrželku do těch knedlíků?

Ty jsi vážně nikdy neslyšela o Dvanácti měsíčkách? :shock:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. únor, 2014, 3:04 pm

K jídelníčku a ke kuchyni se váže moje otázka: Jak si organizujete recepty?
Já mám sešit, do kterého si dávám recepty. Ale vlastně je tam nejvíc sladkých buchet, koláčů, bábovek. A tak to je vlastně jen na pečení sladkého.
Pak mám plno výstřižků, které možná někdy zkusím. A potom časopis Apetit, z toho občas vařím (teda ne že bych ho hodila do hrnce, ale nápad zajímavej).

Potřebovala bych si asi psát i ty slané recepty. Aby moje holky jednou věděly, jak se vaří naše jídla. A ne jako já - moje první dušená mrkev byla na víně. No, přečetla jsem si to v nějaké kuchařce. Nic moc.

Máte na to nějaký systém?
rozmarýnka

Příspěvekod Diny » 0, 12. únor, 2014, 4:03 pm

Rozmarýnko, mám kuchařský sešit, který mám rozdělený : polévky, omáčky, kuřecí, hovězí... a taky pečení, vánoční pečení atd. a taky sladkosti mají největší zastoupení. Ale mám tam toho hodně i u příloh, omáček, různě udělaných mas a tak, hodně si jídlo fotím a fotky přikládám.

No a pak mám zvlášt sešit ještě na recepty do domácí pekárny, rozdělené na sladké, slané, chleby a ještě něco tam je:)

Přijde mi to takhle tak jednoduché, že ses asi ptala na něco jinýho mi přijde:))
Diny

Příspěvekod treperenda » 0, 12. únor, 2014, 4:07 pm

Fuj to muselo být hnusný :mrgreen:
Já si právě organizuju ( právě od listopadu :oops: ) svou třetí kuchařku. Mám ji jako velký zaklapávací pořadač, A4, v něm eourobaly a v nich stránky s recepty. Po pár listech je vždycky barvený tvrdý papír s rozdělením - jeden určuje začátek cukroví a dortů, jiný sladké pečení, jiný pečivo, jiný slaná jídla, zavařování. Víc asi dělit nepotřebuju. Pak má šanon, kam strkám časopisy, zejména Albert. Umiňuju si, že provařené a odzkoušené resepty budu vystřihovat a dáváat do toho šanonu. Je to omyvatelné, přehledné. Ovšem pro cizího nepoužitelné, protože po mě nikdo nic nepřečte. :mrgreen:

Jo a u pekárny mám sešitek, kam si píšu recepty do ní - to by se mi nechtělo pořád hledat veku od Virginie. :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Diny » 0, 12. únor, 2014, 4:09 pm

Was ist das, veka od Virginie? Podělte seeee, bitte :)
Diny

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. únor, 2014, 7:12 pm

rozmarýnka

Příspěvekod virginia » 0, 12. únor, 2014, 9:12 pm

Organizuju to stejně.
Mám obyč kroužkový blok a tam oddělení - sladké, drobné, do pekárny, slané, ze zahrádky (sirupy, marmelády a tak).
Část úhledně přepsaná, srovnaná a část na hromadě u zadní strany.
A ta veka je moc dobrá, nevím už, kde jsem vzala recept, ale veky už nekupujeme.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy