Stránka 1 z 1

archiv - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 6:14 am
od Lída
ahoj,

myslím, že by nemuselo být na škodu znovu oprášit večerní rutiny :blush2:

přípravu věcí na ráno, popřípadě jiné činnosti, které nám usnadňují odchod do práce nebo začátek nového dne vůbec. Co se osvědčilo vám? :give_rose:

Re: aktuálně - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 11:49 am
od misaK
Musim rict,ze nebyt vecerni rutiny,nedokazu si dnes predstavit odchod do prace ani deti do skoly. Naucila jsem se to az tady u FL jeste behem casu,kdy jsem byla s detmi doma a MOC mi topomohlo ted,kdyz uz pracuju. Jen to obcas vecer u nas doma vypada trochu jako v expedici-v obyvaku nekolik hromadek pro kazdeho aspon jedna. :s9662:

Re: aktuálně - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 12:01 pm
od JanaD
Koukám Ilaly, že jsme na tom s rutinami stejně, také se při každém odchodu snažím uklidit linku, nádobí dát do myčky a v obýváku porovnat gauč a konf. stolek utřít od nenechavých tlapiček kluků.
Večer chystám oblečení, i když nikam nechodíme, aby ráno jen mohli shodit pyžamo a převléct se.

Re: aktuálně - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 2:42 pm
od Aliba
Bez večerní připravy na ráno bych fakt být nemohla. Když jsem doma, tak to můžu případně flinknout, ale když choděj s DH, tak bez přípravy by fakt neodešli.
DH zatím moc neví kde co maj - oblečení a kdyby měl vše chystat ráno, tak se moc nevyspí. Svoje si chystá sám - dřív nedělal, ale co chodí s dračicema, tak mě ještě - když jsem vzhůru kontroluje, jestli jsem připravila vše, nebo než odejde, tak připomene, jestli má vyžehlené košile a jestli jsou vyprané ponožky.
Takže tohle funguje skvěle - bohužel ráno krom přípravy snídaně - stůl si chystám večer, nestíhám nic. A ani by to nemělo moc smysl, dračice jsem tam umyvadlo opatlaj pastou, boty máme srovnané pořád. Ráno max tak ospadky.

Re: aktuálně - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 8:00 pm
od evulka2
Večerní rutina je něco, jako že člověk použije WC a poté si umyje ruce. Taky nás to od dětství učili a pokud byla výchova důsledná, nenapadne nás dělat to jinak.
A s rutinami je to to samé a já bych se jen opakovala, přesně to samé, co se děje u ILALI, mám zažité i já, jen s tím rozdílem, že už nechystám tašky a batůžky na botník...ale i věci pro sebe je dobré chystat večer, zvlášť, když vstávám v jinou dobu než DH a ráno bych ho rušila. Svačiny jsem chystala celé roky večer, pak nastala doba, kdy bylo dobré přehodit to na děti a chystaly je ony, střídaly se po týdnu, měly služby a bylo to pro ně moc přínosné, zjistit, na co kdo má chuť, co je v lednici...
Ráno nikdo doma nesnídáme, takže uklizená kuchyň je z večera a tak se vracíme taky do uklizeného. Stele manžel, denně ;)

Takže pokud někdo máte ráno stresy, zkuste model podle ILALI. Ta ranní pohoda za těch pár večerních minut stojí.

Re: aktuálně - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 11. únor, 2013, 8:55 pm
od treperenda
Ještě jeden tip k chystání věcí pro děti - kamarádka používá vychytávku, že na každý kroužek má dítě jiný batůžek. Je to dost praktické, protože s pak máloco zapomíná - takže mají batůžek na balet, na flétnu, na výtvarku. U nás je batůžek na flétnu a do cvičení. Nic se nemusí přehazovat, v každé jsou stabilně kapeníky a jiné potřeby. Malý btůžek stojí v sekáči pár kaček a za to pohdolí to stojí.

Re: archiv - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 16. prosinec, 2013, 12:54 pm
od martinaaa
Do prace jsem ani nedojela

Re: archiv - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 16. prosinec, 2013, 12:55 pm
od martinaaa
Do prace jsem ani nedojela
No mohlo by uz

Re: archiv - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 16. prosinec, 2013, 1:19 pm
od treperenda
Martino, místo do práce jsi dojela do úplně jiného chlívku :lol: Tady jsou večerní rutiny :mrgreen:

Re: archiv - zvyk na únor - večerní rutina

PříspěvekNapsal: 0, 28. prosinec, 2013, 8:46 pm
od jane
treperenda píše:Martino, místo do práce jsi dojela do úplně jiného chlívku :lol: Tady jsou večerní rutiny :mrgreen:

:laughingneqw: