Co mi na tomto systému nejvíce pomohlo

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Co mi na tomto systému nejvíce pomohlo

Příspěvekod doriii » 0, 15. únor, 2012, 9:53 am

Ahoj, jsem tu sice nová, ale už skoro rok čtu, sleduju a snažím se držet krok. Manžel se mi sice posmíval, že uklízím podle seznamu, ale myslím, že musí uznat, že to tu vypadá mnohem líp. Nejvíc mi pomohlo vědomí, že se to dá zvládnout a že můžu být já pánem situace, že nás ten binec tu nemusí ovládat :) Pak taky to, že se něco má stihnout za určitou dobu, já jsem asi divná, ale hrozně ráda uklízím a tím pádem mám sklon se s něčím zadrbávat dýl než je nutný a zdržovat se hovadinama. A samozřejmě naleštěný dřez.. Takže díky :)
doriii

Příspěvekod Elza » 0, 15. únor, 2012, 1:36 pm

Pomohlo - vyhazování!!!i když na to největší vyhazování teprve čekám a to až se budeme stěhovat ( dříve jsem lepila i hrníček do sekretáře a jiné, teď to prostě letí do koše)

- večerní chystání, když to nachystám, ráno je to super, ale ne vždy to ještě vyjde a ráno to je pak znát :oops:

- pomáhá mi, že jste tu taky :d_sunny: a vždy mne to tu nakopne jít něco udělat
Elza

Příspěvekod Majka Morard » 0, 15. únor, 2012, 3:51 pm

Milé všechny,

díky za to, že jste. Tady u nás (v jižní Francii) vypadám jako magor, který zápasí s bordelem a nikdo ji nechápe, proč se tak stresuje. Pocit, že v tom nejsem sama, mi dal to nejvíc. Systém, typy, triky atd to vše je super. Ale já potřebovala hlavně pocit, že nejsem sama, že je to normální chtít mít čistou domácnost. Místní to totiž vůbec neřeší. Moc děkuju,

M. :give_rose:
Majka Morard

Příspěvekod velva » 0, 15. únor, 2012, 7:21 pm

Majka Morard- jéé, ty nás čteš až ve Francii?A jižní k tomu?Jaké máte počasí, jestli se můžu zeptat?
A vidíš, já jsem tedy ve Francii nebyla, ale ve všech filmech byly nádherné( a čistounké samozřejmě) interiéry, takže mě překvapuje, že píšeš, že to není obvyklé?
velva

Příspěvekod velva » 0, 15. únor, 2012, 7:21 pm

Majka Morard- jéé, ty nás čteš až ve Francii?A jižní k tomu?Jaké máte počasí, jestli se můžu zeptat?
A vidíš, já jsem tedy ve Francii nebyla, ale ve všech filmech byly nádherné( a čistounké samozřejmě) interiéry, takže mě překvapuje, že píšeš, že to není obvyklé?
velva

Příspěvekod Sharka » 0, 29. únor, 2012, 1:48 pm

Nějaký čas jsem tu nebyla, ale snažím se číst pravidelně.

Mě pomohlo vůbec zavést systém
...a podařilo se mi jej zavést i na dílně. Pracuju doma a někdy je peklo se dostat k méně zábavným věcem. Mám seznam neoblíbených činností, rozdělený na týdny a když už musím, jdu na to. A za 15 min se toho zvládne opravdu hodně :good:

Díky :give_rose:
Sharka

Příspěvekod Angelica190 » 0, 3. březen, 2012, 12:22 pm

Teď jsem měla výpadek, takže zase začínám skoro od znova , ale i tak mi pár zvyků zůstalo :
- večer nachystat pračku, ráno spustit, odpoledne pověsit ( teď akorát trošku vázlo žehlení)
- středeční úklid v lednici, a první středu v měsíci si navíc dávám oba mražáky
- jídelníček na týden dopředu ( snad nejúžasnější zvyk ze všech)

A hlavně když se člověk nemusí bát neohlášené návštěvy, to je super pocit
Angelica190

Příspěvekod DankaS » 0, 28. březen, 2012, 6:16 pm

Pro mě jste obrovská inspirace Vy všechny a Vaše zkušenosti.
Jsem rozený chaotik, takže si denní činnosti řadím do rutin, pomáhá mi pravidelný VPúklid, a průběžný bleskový úklid.
Zkrátka ta pravidelnost a systematičnost, abych vše dostala co nejpraktičtěji pod kůži a dělala to automaticky :s9914: .
DankaS

Předchozí

Zpět na Denní tipy