Co mi na tomto systému nejvíce pomohlo

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Co mi na tomto systému nejvíce pomohlo

Příspěvekod Lída » 0, 13. únor, 2012, 8:17 am

Ahoj,
podělíte se o zkušenosti, co se vám na tomhle systému nejvíc líbí, co vám pomohlo, co jste zavedli jako první věc, který zvyk vám vydržel nejdéle, protože se osvědčil? Jestli jste své zkušenosti už popsali jinde, klidně je sem okopírujte, aby nově příchozí měli vše na jednom místě :give_rose:

Prosila bych, abyste udrželi heslovité téma, aby se z toho nestala druhá drbárna :blush2: Díky :D

za mě: velké vyhazování a naučit se nekupovat zbytečnosti, snažit se dělat práci hned i po malých kouskách. Kouzelná věta: jak dlouho mi to asi tak může trvat? Většinou zjistím, že je blbost tak krátkou práci odkládat :blush2:
Lída
Site Admin

Re: Co mi na tomto systému nejvíce pomohlo

Příspěvekod JanaD » 0, 13. únor, 2012, 8:35 am

Tak já jsem jako první zavedla vyleštěný dřez ;) udělala jsem si autopilota, kde mám důležité věci, nejvíc potřebné jsou u mě otevírací hodiny u lékařů :)
Také velké vyhazování mě hodně chytlo a díky tomuto fóru nemám žádné monte žehlu ani monte peru, díky díky díky :give_rose:
JanaD

Příspěvekod Malvína » 0, 13. únor, 2012, 8:53 am

Pravidelná 2minutovka na WC a koupelně. Hrozně je to poznat. Minulý týden jsem dokonce mohla říct švagrové, když jsme se potkaly venku, ať jde dál! To se mi snad nikdy dřív předtím nestalo! Neměla jsem to teda tady jako v prodejně nábytku- to je bez chybičky, - ale nemusela jsem se stydět! To mě hrozně hřeje.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod HanaK » 0, 13. únor, 2012, 9:22 am

- DING! ( Do IT now, girl! = Udělej to hned, děvče!)
- Přeběhnout zlehka uklizené než čekat, až to bude fakt špinavé a pracně drhnout.
- Na základě zásad FL jsem si rozmyslela, co musí být hotovo každý den (rutiny), aby to u nás vypadalo jak u lidí a podělila jsem se s dětmi (DH topí). Takže jeden potomek vynáší podle potřeby odpadky, jeden zametá, jeden utírá nádobí.(po měsíci se střídají, abych předešla sporům, jestli je pracnější vynést koš nebo vyklidit myčku. ;)) Já plním myčku, umyju zbytek nádobí, umyju dřez a linku a stůl, zametu a denně mopem na jedno namočení setřu kuchyň, vyjímečně musím na víckrát. Pak ještě přeletím koupelnu a WC a je to. Sice se to zdá večer, když už bych si nejradši lehla, dost práce, ale zase nemám to velké drhnutí jednou týdně.
HanaK

Příspěvekod buldozer » 0, 13. únor, 2012, 9:26 am

Holky, bude to znít divně,ale mě pomohlo, že vím, že v tom nejsem sama!
buldozer

Příspěvekod Lenka » 0, 13. únor, 2012, 9:28 am

Ahoj, nejvíc se mi osvědčil naleštěný dřez. Zjistila jsem, že binec v bytě s uklizenou kuchyní nevypadá tak zle, jako binec v kuchyni v uklizeném bytě. Nejvíce mi pomohl vánoční autopilot, minimalizoval prosincové běsnění. Nejvíce se mi líbí to, že i když se to vymkne nebo zrovna není čas, stačí se po malých krůčcích vrátit zpět do systému a ono se to zase poddá.
Lenka

Příspěvekod HanaK » 0, 13. únor, 2012, 9:31 am

buldozer píše:Holky, bude to znít divně,ale mě pomohlo, že vím, že v tom nejsem sama!

Jo, to taky, padala na mně často beznaděj, že se to prostě nedá, velký rozestavěný barák, velká zahrada.... A FL mně dala naději, že když si to zorganizuju, tak to půjde. :d_sunny:
HanaK

Příspěvekod velva » 0, 13. únor, 2012, 9:57 am

Mě pomohlo to, že začít znovu můžu každý den.Uklízení po malých krůčcích.A naučila jsem se, díky systému věci uklízet hned,ne až někdy(Myslím tím, že když třeba potřebuji nůžky, tak je uklízím na místo hned po použití a neodlkádám např.na komodu, že je odnesu PAK někdy.To je vlastně pravidlo DING!)
A vyhazování.A že, když se uklidí i malá část bytu, i to se počítá.
Hlavně ale samozřejmě celý systém, rozdělení bytu na zony, rutiny, atp.Díky!!!! :give_rose:
velva

Příspěvekod vera » 0, 13. únor, 2012, 10:30 am

- DING jednoznačně!!!
- rutiny v koupelně
- pravidelné procházení ledničky (to u mě dost vázlo)
- a taky možnost se s tím vším někde pochlubit, když už to doma neocení ;)
vera

Příspěvekod bedla » 0, 13. únor, 2012, 1:52 pm

Za mě to je:
- DING
- rutiny ranní a velkopondělní (u mě i velkočtvrteční)
- plánování nákupu a jídelníčku mi přineslo mnohem víc času a míň stresu typu - co já dneska jen udělám k obědu, večeři.
- vědomí, že na všechen nepořádek jednou dojde (to mi dává větší klid na duši)

od té doby moje máma při návštěvě u mě nepobíhá s hadříkem se slovy : teda ty to- (lednice, umyvadlo atd.) máš ale špinavý :cool:
bedla

Další

Zpět na Denní tipy