archiv - povánoční tipy

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: Aktuálně - povánoční tipy

Příspěvekod JanaD » 0, 6. leden, 2012, 10:00 am

ILALI 1 píše:U nás je už od 1.1. uklizen jako každý rok a to i s výzdobou . Zůstal jen jeden pidi stromek umělý se žárovičkama.

Tak unás je to přesně taky tak
JanaD

Příspěvekod Jana76 » 0, 6. leden, 2012, 10:02 am

včera kluci poctivě obrali stromek od všeho kromě světýlek - berou to opravdu poctivě, neb vozíme stromek do zoo - dávali do bedýnky a já večer u tv přetřídila, uložila do krabiček, sáčků a pod.
dneska ještě světýlka a pak poletí oknem. To si užívají jak druhé vánoce.

smrček mi připadal v pohodě, uřezaný byl až 23.12., ale jak se ho kluci dotkli, začal se stejně sypat, takže do Tří králů akorát.
Jana76

Příspěvekod virginia » 0, 6. leden, 2012, 10:34 am

U nás do Hromnic, jako u HanaK. Opravdu bych nepřežila a zkazilo by mi celý Vánoce ;) , kdybych po všech přípravách a těšení se měla 6. nebo nedejbože už 1.!!! ten stromek a výzdobu vyhodit. ;) Máme jedli, tak nepadá a je pořád pěkná.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod Martina1 » 0, 6. leden, 2012, 11:04 am

My většinou míváme stromeček celý leden, odstrojuju až k poslednímu nebo 1.února. Letos jsme ale byli bez stromečku, tak ani nemám co uklízet. Ale máme vysoký krásný umělý, takže nemá z něho co osychávat a opadávat.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod mataj » 0, 6. leden, 2012, 1:13 pm

Ahoj, my máme borovicu, ale je "usadena" vo vedre s kamienkami a je zaliata vodou, takže zatieľ vobec neopadáva. Určitě ju nechám takmer do konca ledna. Pekne nám zdobí jeden roh v obývačke a večer je príjemne si posedieť pri osvetlenom stromčeku. :)
Obrázek ObrázekObrázek
mataj

Příspěvekod Renata » 0, 6. leden, 2012, 8:40 pm

Ahojky, my jsme loni odstorojovali na Tři krále,protože na stromku nezbylo už žádné jehličí :( , ale letos se zatím drží tak uvidíme, dokud na něm bude trochu jehličí tak zůstane ;) Miluju tu atmosferu, když večer svítí jenom ten stromeček, je to nádhera.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod bobu29 » 0, 7. leden, 2012, 10:52 am

Ahoj Holky nejdříve všem popřeji dodatečně krásný Nový rok 2012 a když už koukám na povánoční tipy dneska jsem jeden doplnila a to je vyndání a umytí čudlíků od sporáku veškeré otlapky z toho umýt jinak stromek včera holky sundaly takže ten už tu není tak se vše vyluxovalo i pod postelema to by člověk nevěřil,když se vše vytahá(mají tam stavebnice) co se tam usadí prachu.Jen to žehlení to je pro mě mor cokoliv ,ale tohle mě opravdu nebaví,ale budu muset tenhle měsíc mě už čeká porod mrňouska a pak by se mi do toho už vůbec nechtělo :? Pro dnešek máme skoro vše splněno ještě oběd na ten mám už polívku hotovou jen udělat bramborovou kaši s filetama,koláč na sváču mám taky a pak už jen nějaká procházka.Přeji Vám krásný a spokojený víkend pa Bobule :thank_you:
bobu29

Příspěvekod misulina » 0, 7. leden, 2012, 12:13 pm

Holky, jak ukládáte dekorační věci? Do krabiček? Pytlíčků? Aby se mi to navzájem nezamotalo a tak? Letos jsem to s nákupem trochu přehnala, zdobila jsem i venku a je toho dost a nevím jak to uskladnit.. Díky za nápady:-)
misulina

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. leden, 2012, 9:07 pm

My odstrojujem na Tři krále, letos jsem to udělala ještě o 2dny dřív. Musela jsem vysát, tak abych to nemusela dělat za 2 dny znova. Nám se jako vánoční stromek osvědčila kanadská jedle. Vypadá jak hodně hustej a krásně zelenej smrček a skoro nepadá. Máme stromek postavenej vedle krbu (jinde není místo), tak to s normálním smrčkem nešlo, ten začal padat snad už den po Ježíškovi a do Tří králů zbyla málem jen "kostra" :blink:
Misulina - já mám ozdoby v sáčcích, příp.originál krabičkách, keramický věci zabalený v novinách a to všechno naskládám do beden od banánů a DH uloží na půdu.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Lída » 0, 9. leden, 2012, 9:18 am

misulino, u nás do krabiček, světýlka stočím a svážu a dám do igelitové tašky.

tip na dnes:
už máme všechny vánoční dárky uklizené? Nebo jsme jim ještě nevymysleli místo? :)
Lída
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy