archiv - zvyk na září - rutiny/prádlo

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: AKTUÁLNĚ - zvyk na září - rutiny/prádlo

Příspěvekod Lída » 0, 6. září, 2011, 8:06 am

Hanko :lol: taky peru jen na 40, mám jiného prádla málo. Na 60 leda ručníky nebo některé druhy ložního. Mám úmyslně malý koš na prádlo, tak to nemůže čekat jedno na druhé...
Lída
Site Admin

Příspěvekod Mishaczek » 0, 6. září, 2011, 8:59 am

U mě je jedno jaký mám koš na prádlo.. permanentně mám plnou koupelnu... :blush2: Asi dělám něco špatně :blush2: :dash1:
Mishaczek

Příspěvekod Sindyna » 0, 6. září, 2011, 9:21 am

No já jsem povoláním zdr.sestra, takže jsem na ty bakterie asi trošku magorka :blush2: , strašně ráda používám u praní bílého prádla a záclon savo perex :mrgreen: (naštěstí to savo při sušení vyčpí), holt chroba z povolání, no co nadělám :dontknow: :mrgreen:
Sindyna

Příspěvekod Ankili » 0, 6. září, 2011, 11:30 am

tak koukám že v bakteriích máme jasno :laughingneqw: :laughingneqw:
ale vzpomněla jsem si na tento článek: http://ona.idnes.cz/vyprane-pradlo-obsa ... zdravi_pet

takže to chce vážně 60 a víc nebo vše žehlit....a nebo se spolehnout na to vyschnutí na vzduchu....takže já věřím že na vzduchu ty mrchy pojdou, malýmu peru zvlášť a žehlím.
Ankili

Příspěvekod Sindyna » 0, 7. září, 2011, 8:55 am

Ankili, dobrý tip :good: o tom sušení jsem to nevěděla ;)
Sindyna

Příspěvekod RomanaK » 0, 7. září, 2011, 10:08 am

Mishaczek píše:U mě je jedno jaký mám koš na prádlo.. permanentně mám plnou koupelnu... :blush2: Asi dělám něco špatně :blush2: :dash1:

:lol: :lol: :lol: :lol:
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Martina1 » 0, 7. září, 2011, 10:46 am

Holky, tak já asi po 4 letech, co mám pračku, zjistila, že má tlačítko, které zvyšuje u některých prg teplotu o 10°C :scratch_ones_head: , takže místo 40 vypere na 50. Trochu jsem variabilitu teplot postrádala, ale říkala jsem si, že je to Siemens, že ten má asi nějaké nové technologie pro praní na 40. No, spíš fígl než technologie.
A vzhledem k mému pupíku je teď kombinace oblečení hodně omezená, takže připraveno mám pořád.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Martina1

Příspěvekod Sindyna » 0, 7. září, 2011, 11:18 am

Holky a co aviváže? používáte/nepoužíváte??? na emiminu jsem četla diskuzi, kde někdo psal, že aviváž je docela sajrajt - že ničí prálo a zanáší pračku a tak používá jenom ocet...já teda používám aviváž Batole, jak pro nás, tak na mimi oblečení, které peru zvlášť, mám i docela strach, abych tím malé (3,5 měs.) nezpůsobila nějaký ekzém. Teďka mi zrovna dochází a přemýšlím, že bych vyzkoušela ten ocet s vonným olejíčkem, ale nevím kolik čeho :dontknow: máte některá zkušenosti? Jde mi taky o to, aby se prádlo dalo hladce žehlit, tak jako po použití aviváže.
Sindyna

Příspěvekod lucijena » 0, 7. září, 2011, 11:21 am

já aviváž používám, ale spíše jen kvůli DF on na ní trvá, ale občas nedám a čekám jestli zareaguje. Tak snad se mi ji podaří zrušit :-) Nemám pocit, že by byla k něčemu extra prospěšná. Na ručníky dávám ocet - není z nich cítit, pomáhá oživit barvy a změkčuje taky. :winkextra:
lucijena

Příspěvekod Ankili » 0, 7. září, 2011, 11:25 am

sindyna: já peru malýmu do teď bez aviváže, jako mimi měl různé kožní obtíže a atopák. naštěstí to zmizelo. ale kožařka říkala i manžovi že všichni co mají citlivou kůži, problémy s ekzémy, vysušením..prát bez aviváže a přidávat máchání. většinu věcí peru v persilu sensitive pro nás pro všechny, na manžovo víc špinavé mám normální persil na barevné, ale ten sensitive u nás frčí nejvíc. co se týká aviváže na naše věci tak ano dávám lenor, ale jen trochu, tak půl vršku. O tom že to zanáší pračku jsem taky slyšela. s žehlením věcí bez aviváže nemám problém, je to o zvyku, jen to prádlo bez avi je po vyndání z pračky takové jiné..ale žehlí se mi stejně dobře.
Ankili

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy