Zvyk na prosinec - užijme si (nejen) advent

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na prosinec - užijme si (nejen) advent

Příspěvekod Janička » 0, 30. listopad, 2019, 10:33 pm

Zizi nám vymyslela na prosinec zajímavý úkol:

Advent 2019 začíná v neděli 1.prosince (tzv. železná neděle). To znamená, že druhá neděle adventní (bronzová) bude 8. prosince 2019, třetí neděle adventní (stříbrná) bude 15. prosince a čtvrtá neděle adventní (zlatá) bude 22. prosince.

Dívčiny, zodpovědně jsem se zamyslela nad zvykem pro adventní období. Napadly mě praktické věci, co se mohou hodit po celý rok, ale ten prosinec by si zasloužil i něco "duchovnějšího", tedy nevím, nakolik jsem schopná toto vymyslet......mně osobně, čím jsem starší, tím víc mi vadí, že se z adventu a Vánoc dělá ryze komerční věc, viz reklamní masáž v televizi, které člověk neujde, vánoční tématika v obchodech nejlépe od konce srpna, snaha obchodníků nám prodat co nejvíce zboží.
Člověk tomu podléhá a přitom o konzum v tomto období vůbec nejde. Lidi se honí, nesmyslně uklízejí, nakupují, blázinec, šílení! Tak se zkusme zamyslet, zvolnit a dobu adventu si prožít, zažít, zklidnit, být na sebe hodnější, setkávat se s lidmi...

Každý má na tu dobu, která nadchází, jiné očekávání. Sezvěte nejužší rodinu a zjistěte, co by si jednotliví členové představovali. Sepište si na papír. Rozdělte si úkoly, aby příprava svátků nebyla naložena jen jednomu členu domácnosti. V každém adventním týdnu neopomeňte setkávání s blízkými, naplánovat si aspoň jednou týdně nějaký hezký zážitek, koncert, divadlo, delší procházku, zkusíme přemluvit kamarádku, aby s námi zašla na vínko. Necháme si ale i čas jenom samy pro sebe.
Což takhle denně si s rodinou sednout a všichni dohromady si povídat...je půlhodina moc, nebo málo?

A já drze dodávám - užijme si nejen Advent, ale i vánoční svátky a dělejme si radost. A pišme - třeba budeme někoho inspirovat!
Janička

Re: Zvyk na prosinec - užijme si (nejen) advent

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 30. listopad, 2019, 11:05 pm

Janičko a Zizi, ta myšlenka klidného adventu se mi líbí.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Zizi » 0, 1. prosinec, 2019, 12:21 am

Divciny, dnes jsem nakupovala v Albertu a tam masáž reklam na potraviny...linulo se to z jakehosi radia...kdyz jsem to poslouchala...nedalo se utect...tak jsem si zase uvedomila, jak silene obdobi se z adventu dela...to, co se linulo z toho radia melo jediny smysl, aby lidi nakoupili co nejvice zradla..s odpustenim..."jeste vice radosti na vanocnim stole" kdyz si tu reklamni mluvu prelozite do cestiny, tak vam dojde, ze se vam.snazi namluvit, ze cim vic toho o svatcich snite, tim budete stastnejsi. Coz je logicky uplna pitomost. Ja bych nejradeji ani nezapinala televizi, abych se odprostila od toho balastu, ale to mi bohuzel.doma neprojde. Dh musi mit zapnutou tv skoro porad, to me hrozne deptá, nesnasim to, linou se z ni same katastroficke zpravy, nic pozitivniho...
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Zizi » 0, 1. prosinec, 2019, 11:05 am

Ještě jsem tak dumala, co pěkného bychom mohli na ten advent vymyslet a napadlo mě, že každou adventní neděli půjdeme s DH někam na oběd. :s9662: :s9662: Taky nosím už dlouho v hlavě, že bychom měli více navštěvovat různá pohostinství, tady ve vsi a okolí. Když tam lidi nebudou chodit, tak se to zruší a když pak půjdete někam na vycházku a budete se chtít po cestě občerstvit, tak nebude kde! Prostě taková podpora služeb v místě bydliště a nejbližším okolí a zároveň hezky strávený advent.
Takže dnes jdeme na zabijačkové hody do vedlejší vsi, mě na to teda neužije, ale DH to má rád, tak ať je po jeho.
Jdu trochu poklidit před návštěvou a už taky peru. Bohužel, uklizeno mělo už být dávno! :beg:
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. Seneca
Zizi

Příspěvekod Lucci » 0, 1. prosinec, 2019, 11:57 am

Krásný nápad. :)
My každý advetní den čteme pohádku z Vánoc pro kočku a pak lepíme do Betléma na okno postavičku. Musím ale přiznat, že v běžném pracovním shonu se stává, že číst nestíháme - nejsme všichni doma. :dontknow: Ale snažíme se.
Dneska odpoledne jdeme na náměstí, kde je vánoční jarmark. Podívat se na rozsvícení stromečku, setkat s kamarády. Tak to bude fajn.
Jinak mám do vánoc v plánu večeři s kamarádkou, koncert 4TETu s celou rodinou a rozhodně pojedeme do vánoční Prahy nasát atmosféru. Ale asi ve všední den, víkendy je tam nával. :)
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Aliba » 0, 1. prosinec, 2019, 2:38 pm

S tou komercí svatá pravda.
Jak by bylo všem krásně, kdyby si dali drobnost a sešli se, nebo aspoň seznam přání.
Já bych se nejraději scházela a něco na zub a dobrè pití a když by si někdo vzpomněl z drobností - oříšky, čaj. Tak bych byla ráda.
Žádná povinnost.
Snažím se nepropadat panice, ale né úplně se daří. Obzvláště, když DH začne o penězích.
A taky neslyšet jen máš už napečeno a kolik druhů, máš všechny dárky, máš uklizeno.....máš, máš.
Vánoce nejsou soutěž, ale podle toho co vidím a slyším, tak to vypadá, že to je velká soutěž.

Třeba dnes jsem rozesmála dračice po obědě. Řechtaly se a řechtaly, že jsem se smála i já.
Prostě čas na srandičky.
Aliba

Příspěvekod Stefinka » 0, 2. prosinec, 2019, 7:54 am

Ahoj holky,
jak moc s vámi souhlasím s tou komercí... strašně mě to štve, nejen že jsou ještě děti, které věří na Ježíška a těmi věčnými reklamami v televizi, v rádiu a všude možně jim vlastně prozrazují, jak to je, ale ještě nemá člověk možnost si normálně dojít něco koupit, všude už lidi blázní, všude jsou fronty. Já to chápu, že někde ty dárky lidi musí koupit a ne každý nakupuje přes internet, já ale tohleto procházení se po krámech a to venčení dětí do obchoďáku a tohle všechno neuznávám, mně přijde, že ty lidi se tam prostě chodí bavit. A normální člověk, který si opravdu potřebuje jen skočit do lékárny nebo do krámu nebo pro něco do domácnosti, tak se prodírá davy a čeká všude fronty, to je hrozný, nenávidím to... Je fakt, že tohle nakupování tuny jídla jsme vzdali už dávno, vždycky před Silvestrem jsme taky jeli, abychom si nakoupili čerstvé pečivo a nějaké to pití a tak a vloni? Jeli jsme k vietnamci, tam jsme si koupili víno a všechno, má to tam levnější a má tam všechno, na co si člověk vzpomene, žádné zásoby jsme nedělali apod., prostě jsme si sjeli koupit jen běžné potraviny, pečivo se dá dát na mrazák nebo si člověk upeče doma, beztak je doma vánočka o svátcích, cukroví apod., nikdo hlady neumře. Někdy mi v těch krámech připadá, jak když má přijít válka fakt :beg:

Takže tahle myšlenka užít si advent se mi líbí a letos jsem i začala s dárky brzo, takže nemám stres, mám z větší části nakoupíno, mám něco upečeno a hodlám si to fakt užívat v klidu a v pohodě :-)
Stefinka

Příspěvekod Kriska » 0, 2. prosinec, 2019, 1:23 pm

ja letos vyzkousim "dat malo" a pro kamarafy mam.jen magnetky na lednicku z vybranych fotek z mych vyletu z roku... proste jen drobnosti... vetsinou se snazim davat neco uzitecneho, dobreho, pastiku ve skle, sprchovou sadu... doufam, ze to nebude mit negativni ohlas. nechci se tim porad stresovat, "co tomu reknou" kamaradi, jsou to kamarafi, tak snad budou mit pochopeni :)

a ty vanocni navaly, to je sila... byla jsem.v nedeli v tescu pro ledovej salat, cerstvy maso a cibuli a uz to byl teda dost zazitek...

a potkavani se snad bude darit je to moc hezky napad:)
Kriska

Příspěvekod Lucci » 0, 5. prosinec, 2019, 11:09 am

Káva, mandle v čokoládě, voňavá svíčka a vánoční píseň pro dnešní den. :s3249:
https://www.youtube.com/watch?v=K-I7JGNfHz4
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Janička » 0, 6. prosinec, 2019, 7:49 am

Lucci - :s9914:
Janička

Další

Zpět na Denní tipy