ZÓNA 3, OBÝVACÍ POKOJ

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Re: ZÓNA 3, OBÝVACÍ POKOJ

Příspěvekod Zizi » 0, 15. květen, 2019, 9:33 pm

Ze zón jsme stále v obýváku...nemyslím si, že by všichni stihli udělat všechny tipy, které jsem dosud napsala, takže dívčiny, pokračujeme...na obývák máme ještě dva dny.
No a jelikož nastupuje čtvrtek budeme se věnovat prádlu a všemu kolem něj....

V Drbárně jde hlas, že některé z nás :laughingneqw: (nebudu jmenovat :laughingneqw: ) mají potíž s drobnými přeměty, jako jsou: nitě, klubka, sponky, stužky, možná i flashky, špendlíky, obálky, známky, propisky, tužky, sáčky, gumičky, metry, sicherky, brýle....a dalších tisíc věcí...Promyslíme, jak a kam uložíme...PŘÍKLAD: sice dopisy klasickou poštou už asi často neposíláme, ale určitě se najdou domácnosti, kde se nalézají obálky, pohlednice, známky, dopisní papíry....já mám dozajista každé z těchto předmětů na jiném místě, takže když už bych psala dopis, tak obálku budu hledat v pokoji, známky v obýváku, papír zase úplně jinde a nenašla bych nic...CÍL: uložit tyto věci se společným jmenovatelem do jedné krabice (složky, obálky...) pod názvem POŠTA. Nebo si to nazvěte, jak bude libo, hlavní je, aby věci k jednomu účelu byly u sebe.
To jediné, co máme, je TEĎ

Život je kratší, než si myslíme
Zizi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2019, 6:45 am

možná by nebylo špatné,kdo mám v obýváku kytky,když pořád prší toho využít :mrgreen: a vynést pokojové kytky na zahradu /teda kdo má kytky a kdo má zahradu :D / a dopřát jim spršku v podobě deště a celkové osvěžení..jen pozor na teploty,aby vám ty krasotinky neprochladly.Zbavíme je prachu,a ti "vymakanější " pěstitelé můžou použít lesk na listy. :mrgreen:
Dělám to tak občas,hlavně s těma velkýma,které nesprchuju ve vaně..,neb je problém je tam dostat.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Aliba » 0, 16. květen, 2019, 9:17 am

Takže jdu s kůží na trh, aby to třeba někoho inspirovalo.
Jeden kout - skříňka v obýváku.
IMG_20190514_073454486.jpg

IMG_20190514_112758203.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aliba

Příspěvekod Aliba » 0, 16. květen, 2019, 9:25 am

A tady šuplík komoda obývák.
Už nebudu hledat desky a páčit je z přecpaný skříňky a to samé obálky, nebudu zběsile po domácnosti hledat něco na psaní - teda top nemusím, páč na PC stolku mám v plechovce psací potřeby. Zkrátka kouknu a vidím. Ještě tam je místo, takže třeba tam budou moc být bateriie na dobíjení, nebo něco jiného.
IMG_20190516_080255012.jpg

IMG_20190516_095019899.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aliba

Příspěvekod jupijaaa » 0, 16. květen, 2019, 10:13 am

alibo...super :s494: ,ty krabice na té tmavé skříňce byly prázdné nebo v nich "něco" bylo?..ale hnula jsi s tím.Chvála veliká,jsi šikovná. :give_rose:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Aliba » 0, 16. květen, 2019, 10:25 am

Jupijaaa
Tak si půl na půl - v některých jsou kabely v jiných nabíječky - ty budu muse Dh donutit, aby je přebral, jako fakt nechápu, proč mít nabíječku na něco, co už doma nemáme.
Jiné jsou na vrtulníčky, v některých komponenty do PC. To je totiž Dh skříňka k PC a jeho koníčkům a jak si mu nestačí a je rozlezlej všude možně. Páč on je sysel - děsnej. Takže tu máme zastaralé komponenty do PC, ale co kdyby náhodou chtěl sestavit starej PC - samo nikdy nepostaví, páč je to na nic, už by na tom dnes nic nespustil a možná ani ty staré hry.
Ještě, že doba pokročila a hry a jiné softwerové věci si koupí online a tím ubylo krabic od her, programů a kdo ví čeho. No a jelikož si přestal kupovat i časáky, tak konečně i to se nehromadí. Má i věci ve sklepě co jsem tam odsunula, už kdysi a vůbec netuší co tam má, nebo ne. Občas něco natajňačku vyhodím, protože to jinak nejde. Ovšem minule jsem ho donutila, aby se zbavil evidentně rozbytých komponentů do PC a povedlo se. Byla z toho igelitka do elektroodpadu.
Aliba

Příspěvekod velva » 0, 16. květen, 2019, 12:47 pm

Alibo- super! I drobný úspěch se počítá(že dh vyhodil aspoň rozbité součástky do PC...a ty jedeš!
velva

Příspěvekod Zizi » 0, 16. květen, 2019, 2:36 pm

Alibo, ty krabice na skříňce byly příšerný. Mám pár takových (plných) v jednom z pokojů, jen pro změnu na zemi a pro změnu v nich není bordel DH, ale můj. Nevím, kam to mám dát a vyhodit to nemůžu a nechci, jsou v tom látky.
A taková šuplata mám prakticky všechna (myslím ta fota PŘED) v pracovně. Jsou v nich šicí KALAMITY. Úklid v nich vydrží tak deset otevření. Pak je to zas to samé. :dontknow:

Ty jseš teda fakt DOBRÁ! :wavemulticolor:

Mám dost pomalý rozjezd, když dojdu z práce...dnes tedy umyju v rámci zóny druhé obývákové svítidlo - to bude hned - a pak jsem se chtěla věnovat výsevu bylinek. Používám na to papírové prokladky na vajíčka, viděla jsem to u mojí sestry a úplně mě to nadchlo. A taky přesadím pokojové květiny. Musím dělat rychle, dovnitř to tahat nechci a venku je zima.

Zizi

Příspěvekod Lucci » 0, 16. květen, 2019, 8:05 pm

Alibo... ty bys mi z fleku mohla přijet přebrat skříně. :good: :s9662: :grin: Super, jak to máš krásný! :d_sunny:
Kdo mlčí, nemusí vždy souhlasit. Možná jen nemá chuť diskutovat s idioty.
Lucci

Příspěvekod Zizi » 0, 16. květen, 2019, 8:51 pm

Končíme, balíme....v pátek uklízíme v kabelkách, taškách, batozích, autech..však víme!

Poslední den v zóně 3 obývákuuděláme to, co jsme dosud nestihli, třeba umyjeme další okno!

Příští uklízecí týden budeme v ložnicích a koupelnách! A přeju vám krásný víkend!

Zizi

PředchozíDalší

Zpět na Denní tipy