Jak to děláte s praním?

Místo pro klasický problém, jak se co vypere, ale i pro nápady na relaxaci, doporučení kosmetiky a podobně :)

Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Mishaczek » 0, 6. září, 2011, 2:29 pm

Holky jak to děláte, že nemusíte prát každý den?Nám hromadu v koupelně, plný koš ve skříni a pak ještě jeden ale do těch se prakticky nedostanu, protože než stihnu vyprat koupelnu "do dna" tak projdu byt a můžu začít nanovo... :beg: :beg: :beg: To mě vážně štve. Všude samé prádlo.... Už fakt nevím co s tím. To jsem většinu svých věcí už vyházela pryč, oblečení po klukách nechávám Danovi, to jde do krabice, co je malé Danovi jde pryč. Manžel má hlavně košile, nějaké tričko a dvoje kalhoty. Asi mi nezbyde nic jiného než to ještě jednou všechno přebrat... :cray: Budu asi chodit nahá to bude úspornější... :blink: Dokud kluci byli malí a lítali tu furt nahatí tak to tak nebylo. Jak začli chytat svoje moresy a teď se konečně začínají učit sami oblíkat tak jsou všude hadry a nejhorší je, že se stihnou hned zašpinit jak prasata.
Mishaczek
 
Příspěvky: 108
Registrován: 0, 21. červen, 2011, 2:27 pm

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Martina1 » 0, 7. září, 2011, 6:47 am

Mish, my jsme už a zatím ještě jen dva s DF a s prádlem mám to samé. Neperu teda denně, ale je fakt, že když třeba 3 dny pračka nejede, tak je tu taková halda prádla, že vůbec nemám tucha, kde se to vzalo. Když bydlela s námi ještě mladá, tak to jsem prala denně i 2 - 3 pračky a o víkendu se pračka nezastavila. Úplně super bylo, když jsem zahlásila "peru černé, máš něco?", tak nikdy nic neměla. Dopralo se půl pračky černého a mladá snesla ze shora snad tunu černého oblečení. Ale při tvém zápřahu s klukama se nedivím, že máš pořád co prát. Kajky oblečky jsem prala zvlášť, takže to bylo taky o jednu pračku navíc.
Já si pamatuju ještě prací víkendy z domova u vířivé pračky. Celý týden se nepralo, ale sobota ta stála za to. Od brzkého rána se veškeré prádlo mydlilo "jelenem" a ručně předpíralo. Ručníky a utěrky měly ještě svůj zvláštní předpírací rituál, kdy se namydlily, stočily do ruliček, které se několikrát proválely v kuchyni po lince a nechaly "odpočinout" na později, resp. na další praní. Cíchy a prostěradla se vyvářely na sporáku v obr hrnci a pak se s nimi jezdilo k řece k brodu, kde se kálely a následně rozložily po trávě a za pomoci sluníčka a kropení se samobělily. No a samo věšení prádla a když bylo jo hezky, tak se v neděli vše žehlilo, aby bylo uklizeno. Ještě na mladou, před 21 lety jsem něco podobného zažívala ve své domácnosti s poloautomatickoupračkou, protože tenkrát stály automatky mooooc peněz (na tu dobu a plat) a navíc byly nedostatkové, vanou a hektolitry vody. Zaplaťpánbůh za vynález automatické pračky s několika programy a sušičky.
Stejně před tebou smekám, jak to zvládáš, koukala jsem na tvé stránky :give_rose:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martina1
 
Příspěvky: 635
Registrován: 0, 18. říjen, 2008, 12:33 pm
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. září, 2011, 6:56 am

Tak my máme jen dvě děti a přesto musím prát každý den. Většinou vynechávám víkendy, ale přes týden peru denně 2-3 pračky. Když třeba nestihnu 2 dny vyprat, tak se mi to hromadí podobně. Pak, abych se dostala do normálu (což je skoro prázdný koš v koupelně a max.do půlky naplněné 3 koše, co mám v prádelně), tak peru 4 pračky denně! Velká výhoda je suška, protože když jsem měla žehlit ty kupy...už jsem to tu psala v tématu měsíce..a to jsme měli tehdy jen jedno dítě :shock: . Takže nevěš hlavu, to je asi s třema capartama normální.. Mě nejvíc pomáhá, když si prádlo hodím už večer do pračky a zapnu si časovač tak, aby mi dopralo kolem půl sedmé ráno. Jak vstanu, tak už mám jednu pračku vypranou a hodím hned druhou atd.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Uživatelský avatar
Slávinka
 
Příspěvky: 245
Registrován: 0, 2. únor, 2009, 6:58 pm
Bydliště: jihomoravský kraj

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. září, 2011, 7:01 am

[quote="Martina1"][
Já si pamatuju ještě prací víkendy z domova u vířivé pračky. Celý týden se nepralo, ale sobota ta stála za to. Od brzkého rána se veškeré prádlo mydlilo "jelenem" a ručně předpíralo. Ručníky a utěrky měly ještě svůj zvláštní předpírací rituál, kdy se namydlily, stočily do ruliček, které se několikrát proválely v kuchyni po lince a nechaly "odpočinout" na později, resp. na další praní. Cíchy a prostěradla se vyvářely na sporáku v obr hrnci a pak se s nimi jezdilo k řece k brodu, kde se kálely a následně rozložily po trávě a za pomoci sluníčka a kropení se samobělily. No a samo věšení prádla a když bylo jo hezky, tak se v neděli vše žehlilo, aby bylo uklizeno.

To teda :swoon:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Uživatelský avatar
Slávinka
 
Příspěvky: 245
Registrován: 0, 2. únor, 2009, 6:58 pm
Bydliště: jihomoravský kraj

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Mishaczek » 0, 7. září, 2011, 7:07 am

Marti díky. Játam přes léto moc nepsala, tak to tam musím nějak doházet. Mám těch restů nějak moc. :evil:
Mishaczek
 
Příspěvky: 108
Registrován: 0, 21. červen, 2011, 2:27 pm

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Aliba » 0, 7. září, 2011, 7:22 am

Tý jo, asi nemáme tolik prádla, většinou peru tak každý druhý až třetí den a to tak dvě až tři pračky. Akorát když se převlíkaj postele, nebo se vrátíme z chalupy-dovolené, tak je víc praček, nebo jede každý den.
Dračice jsou většinou mírně upatlané, teda Marky se raději při zašpinění převlíká, Ali je čuňas, tý je to šumák. Takže převlíkám, jen, když jsou fakt umatlané hodně, nebo by to smrdělo. Kdyby měla dorazit návštěva, tak je samo oblíknu do čistého, ale jinak to moc neřeším. Jsem to zkoušela, aby byly čisté a tolik ani nemáme oblečení. Takže u nás doma jsou čuňátka :oops: .
Ovšem všichni spokojený ;) .
Jo a kdybych ty naše dračice nenahnala, tak, když jsou doma, tak by nevylezly s pyžam :roll: .
Což mně připomělo, že máme nedostatek ponožek a kalhotek. Na ponožky jsem se chystala, ale teď to nejde, když maroděj. Takže až budou zdravý, tak šup sehnat.

Jo a praní prádla o víkendu ve vířivce a pak ve skákající ždímačce - brr, už snad nikdy více a žehlení bez napařovačky.
No a stejnak, jak to šlo, někdy nechápu, že toho tolik naši stihli a vůbec obdivuji moji babičku - ta to měla vše v malíku a snad se nikdy nemračila a nekřičela. No asi byly lidi míň nervózní a unavený, nebo nevím, čím to, ale i přestože, neměli tolik vymožeností, tak to jelo, jak na drátkách.
Uživatelský avatar
Aliba
 
Příspěvky: 1435
Registrován: 0, 12. říjen, 2008, 2:27 pm
Bydliště: v nočníku

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod JanaD » 0, 7. září, 2011, 7:55 am

Já také většinou peru denně a ne jednu pračku, tak je to asi normální :)
Uživatelský avatar
JanaD
 
Příspěvky: 944
Registrován: 0, 15. září, 2008, 9:15 am

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod RomanaK » 0, 7. září, 2011, 9:14 am

JanaD píše:Já také většinou peru denně a ne jednu pračku, tak je to asi normální :)


:good: :good: :good: já též :good: :good:
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
RomanaK
 
Příspěvky: 693
Registrován: 0, 12. únor, 2010, 2:54 pm

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod Aliba » 0, 7. září, 2011, 9:47 am

Ty jo, se začnu :oops: , že jsme asi čuňátka, když tolik neperu.
Dobře dnes to budou dvě , možná tři pračky, ale to jen tím, že jedna várka je světlá a druhá tmavá a to třetí by byly dvě obří froté prostěradla.
A tím je koš prázdnej a na zítra nic a na pozítří asi tak ještě nic.
Uživatelský avatar
Aliba
 
Příspěvky: 1435
Registrován: 0, 12. říjen, 2008, 2:27 pm
Bydliště: v nočníku

Re: Jak to děláte s praním?

Příspěvekod diblice » 0, 7. září, 2011, 9:57 am

tak, já podle počasí, když vím , že bude hezky, tak asi dvě pračky za den, ale normálně jednu denně nebo za dva dny, prádla máme dost, domácí, pracovní do města a do školy, ale děti už jsou větší, tak jim školní vydrží třeba týden, maximálně mají dvě trička, spodní a ponožky samozřejmě každý den, holka má extra koš, tak jí ho peru jednou za týden, protože používám extra aviváž, vonět jahodama by se chlapům nechtělo, jinak mám v koupelně 3 koše, na světlý,tmavý a Maruščin, pracovní máme v chodbě, Problém mám v zimě,když to na půdě blbě schne a letos jsem koupila pračku na 7 kilo, tak ji nenaplním tak často.
diblice
 
Příspěvky: 84
Registrován: 0, 31. srpen, 2011, 9:12 am

Další

Zpět na Tipy pro koupelnu a prádelnu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník