Mastnota na zámkové dlažbě

Mastnota na zámkové dlažbě

Příspěvekod len » 0, 28. červenec, 2011, 12:34 pm

Toto forum už sleduji asi 3 roky,nikdy jsem neměla potřebu se registrovat, vždy jsem pročetla tipy a když potřebovala radu (s čímkoliv)vždy jsem ji našla :s9662: ,ale ted nějak nemůžu najít.Tak snad mi někdo poradíte.Moc děkuji.
Vylil se nám olej od hranolek na terasu ,kde máme zámkovou dlažbu :beg: .Myslíte ,že by se dala použít i zde s úspěchem soda??Máte s tím někdo ,nějakou zkušenost??Díky
len

Re: Mastnota na zámkové dlažbě

Příspěvekod Malvína » 0, 28. červenec, 2011, 4:45 pm

Zkušenost nemám, ale tipuju, že soda nepomůže. Na to by to chtělo nějaký pořádný odmašťovač, čili jar, ale vzhledem k tomu, že zámková dlažba je pórovitá a předpokládám, že mastnota do ní pěkně nasákla, tak to asi bude oříšek. :scratch_ones_head:
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod HanaK » 0, 1. srpen, 2011, 8:21 am

jar nepomůže...
máme na zámkovce vyjetý olej, v okolí neexistuje fekální vůz, který by nekapal :twisted: a jehož řidič by byl ochoten a schopen podložit převodovku (nebo odkud to teče) lavórem... :twisted: :twisted:
Jar jsem zkoušela (nakapat neředěný a pár dnů nechat) a nepomohlo.
Přemýšlím nad Arvou nebo jiným odstraňovačem mastnoty, ale nevím, jestli bych nezničila tu zámkovku, je to parádní svinstvo a taky to kontaminuje spodní vody :(
HanaK

Příspěvekod miciqx » 0, 1. srpen, 2011, 10:32 am

.. nepomohla by tlakovka? aspoň trochu by to snad povolilo, ne? tedy vyzkoušeno nemám, jen takovej nápad
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Zpět na Tipy pro domácnost