zvyk na červen - naše sny

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na červen - naše sny

Příspěvekod Lída » 0, 1. červen, 2015, 8:05 am

:) Myslím, že uklízením se zabýváme hodně a v měsíčních tipech bychom se mohli soustředit i na něco jiného, co podmiňuje spokojený život a spokojenou rodinu.

Jste spokojení se svým životem? Nebo je to jen neustálý kolotoč? Jak bojujete s vyhořením? O jakých snech si myslíte, že bude náročné je splnit? Rezignovali jste na ně proto?

A pokud máte děti: myslíte, že jsou ovlivněné tím, že vy jste na svoje sny rezignovali? Také mají pocit, že sny jsou k ničemu nebo že o něco nemá smysl se ani snažit? Už jste od nich slyšeli "ale já stejně nikdy nebudu..."? Zkusme ten optimismus vykřesat v sobě a znovu ho přenést i na ně :give_rose:
Lída
Site Admin

Re: zvyk na červen - naše sny

Příspěvekod Zizi » 0, 1. červen, 2015, 1:16 pm

Nejsem se svým životem moc spokojená, bohužel nevím, co bych měla dělat, abych spokojená byla. :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Asi se v tom moc nešťourat, jestli člověk je nebo není šťastný a spokojený.
To jediné, co máme, je TEĎ
Zizi

Příspěvekod atevi » 0, 1. červen, 2015, 6:59 pm

já jsem v celku se svým životem spokojená. Mám zdravé docela hodné děti, jsem zdraví, bydlíme ve svém, nemáme dluhy, s mužem se máme rádi, mám rodinu co drží při sobě a dobré přátele,práci co mě baví, peníze nám stačí na živobytí i trochu té kultury navíc. Ano jsou v mém životě nějaká malá ALE.... ale jsou tio většinou nedůležité prkotiny
atevi

Příspěvekod jupijaaa » 0, 3. červen, 2015, 10:51 pm

A teď já... :D
Mým snem bylo žít spokojeně a šťastně,mít hodného muže a děti..no asi se mi to splnilo...Muže mám hodného a starostlivého,děti jsou ....na to že jsou v telecím věku, úžasné.Zdraví nám ..teda spíše mě trochu hapruje-nahoru dolů,ale snažím se,nic vážného to není.Bydlení máme svoje,všechny dluhy splaceny.
Ale teď už se dostávám do věku,kdy mi vadí i nespokojenost ostatních z rodiny..třeba ségra,je sama s autistickým synem,nemá to lehké,je mi ji líto,rodiče bývalého druha o kluka nejeví zájem,chybí ji peníze /pracuje pouze na pár hodin denně-zbytek nemůže kvůli klukovi,sám se nevypraví do školy a doma sám taky nevydrží/,tohle mě opravdu ubíjí a žere,nic s tím neudělám,bohužel...taky mi leží na srdci spokojenost mých dětí,aby si našli správného partnera,aby měli dobře placenou práci,a hlavně aby byli zdraví...toto mi taky nedá spát.... :s11651: :s11651:
Nevím jestli jsem tady psala o svých snech, spíše asi o obavách...,ale zase si myslím,že když se nevyplní obavy,tak nějak automaticky se splní sny.
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jane » 0, 4. červen, 2015, 4:22 pm

Holky.....píšete, že nemáte dluhy, nebo je máte splacené :thank_you: , jak to děláte ? My teda dluhy máme, chtěla jsem je splatit co nejdřív, ale pořád to nějak nejde, Vždy je potřeba do něčeho investovat peníze. Přemýšlím, jestli je lepší dodělat dvorek, nebo raději rychle splácet :roll: Všechno má své pro a proti.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Sel » 0, 4. červen, 2015, 4:56 pm

x
Naposledy upravil Sel dne 0, 29. březen, 2016, 8:42 am, celkově upraveno 1
Sel

Příspěvekod Jitka88 » 0, 5. červen, 2015, 8:38 pm

To je ale těžká otázka-jestli jsem se svým životem spokojená...Na jednu stranu moc, mám úžasného manžela a psa, jsme zdraví, máme dobrou práci, krásný vztah s většinou rodiny, pár opravdových kamarádů. Na stranu druhou jsou v rodině lidi, se kterými se vycházet nedá, i když jsme se hodně snažili. Někdo je zase třeba nemocnej, někdo má velké starosti. A já jsem taková, že nedokážu být úplně šťastná, když vim, že se trápí někdo, na kom mi moc záleží. Nikdy jsem to nedokázala, ale někdy jsem z toho už unavená... Ale jinak spokojená jsem :)
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Filomena » 0, 15. červen, 2015, 7:12 pm

Tak nevím! - Všechny píšete, že jste spokojené, ale tu Vaši spokojenost vidím jen ve hmotném zabezpečení. Vím, že to není málo, ale pro mně by to pro spojenost málo bylo. Já raději oželím, že se mi něčeho hmotného nedostává, ale nejsem spokojená třeba s lidskou bezohledností, závistí a netolerancí. Nedostatečným vzděláním našich dětí (mají sice na vzdělání papír, ale ve skutečnosti jsou to nekulturní barbaři bez základních znalostí), nedostatečným smyslem pro estetiku, neznalostí češtiny a mizernou schopností řici souvislou větu, která by měla hlavu a patu (např. naši sportovci). Nejsem spokojená s tím, jak to v tomto státě vedeme a kam směřujeme. Připadá mi, že lidi se odnaučili myslet, veškerá logika kulhá a jejich pohled směřuje jen k nejbližšímu naplněnému talíři. Proti tedy nemohu být spokojená tak, jak bych chtěla. Moje sny o společnosti jsou asi velice vysoké a nezměním to. Asi moc mě mŕzí lidstvo se staletími nepoučilo a dává prostor vyžírkům, násilníkům a lhářům. Vy jste s tímto spokojené? Já tedy ne!!!
Filomena

Příspěvekod virginia » 0, 15. červen, 2015, 11:08 pm

Filomeno, mně se nezdá, že by holky viděly spokojenost v hmotném zabezpečení,skoro všechny měly na prvním místě spokojenou rodinu. :)
Já spokojená jsem, mám to jako životní program. :mrgreen: I když jsou období, která jsou více náročná, celkově jsem spokojená celý život.
Mám pěknou rodinu, hodného muže, šikovné děti, pěkně vycházíme i se vzdálenějšími příbuznými. Narodili jsme se v bohatší části světa, nemáme žádné opravdové starosti. Muži nemusí do války, děti mají buclaté tváře, usínáme v teplých peřinách.
Fakt, že sportovci nepoužívají rozvité věty a politická špička má k morálním autoritám na míle daleko, mi nijak obecnou spokojenost nekazí.
Trápí mě, že jsou na světě lidé, pro které nic z výše popsaného není samozřejmé, bohužel jsou to věci, které člověk nemůže nijak přímo ovlivnit.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod virginia » 0, 15. červen, 2015, 11:09 pm

jane píše:Holky.....píšete, že nemáte dluhy, nebo je máte splacené :thank_you: , jak to děláte ? My teda dluhy máme, chtěla jsem je splatit co nejdřív, ale pořád to nějak nejde, Vždy je potřeba do něčeho investovat peníze. Přemýšlím, jestli je lepší dodělat dvorek, nebo raději rychle splácet :roll: Všechno má své pro a proti.

Máme taky hypotéku, takže tu nejsi sama. 8-)
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Další

Zpět na Denní tipy