zvyk na září - večerní rutina

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod Lída » 0, 1. září, 2014, 8:14 am

ahoj :)

myslím, že nám s nadcházejícím školním rokem a koncem dovolených prospěje, když si osvěžíme základ pro klidné ráno - večerní rutinu. Jestli s ní teprve začínáme, nebudeme to přehánět. Vybereme si jednu až tři věci, které budeme dělat každý večer. Tou hlavní by mělo být připravení věcí na další den. Už žádné leštění bot ráno na poslední chvíli, hledání deštíků, klíčů a tak podobně. Součástí může být i nahlédnutí do kalendáře nebo diáře. Nedoporučovala bych pro začátek rutiny typu: uklidit kuchyň. To je moc obsáhlé.

Jaké zvyky se vám nejvíc osvědčily? :)
Lída
Site Admin

Re: zvyk na září - večerní rutina

Příspěvekod jupijaaa » 0, 1. září, 2014, 11:28 am

večerní rutina je super věc,ušetří čas a hlavně nervy,neodcházíme vystresovaní už z domu...stresujeme se až v práci..,to stačí,že??? :lol:
Jak to ale naučit i puberťáky???ráno mi tu lítají..chodí oba na vlak nebo na autobus a jak vyjdou o 2 minuty později..už je problém...a matka je ve stresu :evil: :evil: :evil:
Já osobně si ráno chystám na stůl v kuchyni klíče z práce,klíče od auta a náušnice,které si chci ráno vzít a na židli kabelku,v ložnici oblečení.Jinak se snažím dát večer kuchyň do takového stavu,abych s ráno nelekla.A dětem k snídani když kupuju nějaké koláčky ,koblihy den předem,tak je dám na mražák a jak jdu spát,tak je vytáhnu...to ale jenom když jdu i já do práce a mám méně času,když jsem doma,tak jim snídani chystám,i čaj..kdybych nechystala,tak by ty potvory asi nejedli..DD určitě ne,DS nevím :beg: :beg:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod Desire » 0, 1. září, 2014, 7:02 pm

To je fakt, já tehdy začínala s večerní rutinou přesně takhle - uklidit kuchyň, a dlouho to nevydrželo.

Tak mě napadá, s čím jste začínaly na vy a jak dlouho jste to udržely? Opravdu si třeba čistíte boty každý den?
Desire

Příspěvekod Jitka88 » 0, 1. září, 2014, 8:06 pm

Desire já si čistím boty, když je mám fakt špinavé :lol:

S večerní rutinou bojuju...Už jsem si zvykla mít naleštěný dřez-tím pádem i uklizenou linku v kuchyni, ale to je všechno. A za celý dnešní den jsem ani nic nevymyslela co bych ještě mohla dělat. Večer přicházím pozdě, tak jsem ráda že se najim a vlezu do pelechu...
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Desire » 0, 1. září, 2014, 9:02 pm

Tak to já mám opačná problém, napadá mě spousta věcí, že ani nevím, které tři vybrat, ale většinou jsou dost obsáhlé, přesně jak píše Lída, a asi by se mi to nedařilo udržet dlouhodobě.
Desire

Příspěvekod VendyS3 » 0, 1. září, 2014, 9:14 pm

Já tedy teprve začínám. Ale první dny to byl opravdu jen ten dřez a ona se k tomu postupně přidala i linka a vlastně celá kuchyň. Večer poklidit a ráno se úplně jinak v té kuchyni snídá, když je prázdný stůl a uklizená linka. S DD jsme zavedly večerní uklízení hraček a všech papírů a odstřižků (má vášeň malovat, tvořit, stříhat a vyrábět pořád něco) v pokojíčku. To mi zatím asi stačí. Rozšiřovat budu postupně. Chci vydržet delší dobu u tohoto a pak se uvidí. Jsem na sebe pyšná už teď :-)
VendyS3

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. září, 2014, 10:10 pm

Mně by hodně pomohlo, kdybych večer dotáhla kuchyň. Odpoledne se mi většinou podaří uklidit. A po večeři už je tam zase nepořádek.
Kdybych naplnila a pustila myčku a vyklidila ji ještě předtím než jdu spát, bylo by to fajn. A nebo aby bylo v myčce místo na nádobí po snídani.
Děti si večer chystají věci do školy, tak to nějak umíme (doufám, že to teda nezapomněly!!!)
Taky se mi osvědčilo mít prázdný odpadkový koš, tak často chodím večer do popelnice.
A nevím, jestli je to rutina nebo ne (myslím si že jo, i když ne úklidová, ale přispěje k dobrému pocitu) - umýt se a vyčistit si zuby :mrgreen:

Oblečení a svačiny raději chystám ráno, jde mi to nějak lépe a rychleji než večer. Podle počasí, situace, pohody našeho diabetika a tak.

A ještě jsem na jednu věc přišla (ale není pro všechny :mrgreen: ) - nachystat si krmení a vodu pro slepice, aby to bylo ráno šup - šup.

Takže za mě - kuchyň, myčka, odpaďák, krmení pro slípky. Jo, a jít včas spát.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 1. září, 2014, 11:31 pm

Jídlo pro děti, žrádlo pro slepice, teplý čaj do termosky, oblečení do komínků! A podívat se do kalendáře, abychom nezjistili v 6.30, že máme být v 7.00 u zubaře :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Aliba » 0, 2. září, 2014, 1:16 pm

Tak já si to bez večerní přípravy, ani nedovedu představit, jen se nám čáatečně ta rutina, přesunula do odpoledne - Ali, jak dojde ze školy a převlíkne se, tak si hned nachystá oblečení na ráno a pak co je potřeba do školy. Marky s tím sem tam pomůžu a já si to nachystám večer a vše překontroluji.
Pak žádné špinavé nádobí a ani umyté na lince, ve dřezu. Bez toho nejdu spát, případně peskuji DH, ať si to po sobě uklidí, že já už mám padla.
Čistý wc a umyvadlo, ale to je jen takové to přetření - opláchnutí.
Aliba

Příspěvekod jane » 0, 2. září, 2014, 5:44 pm

Holky, já zvládám dřez a linku už obstojně, ale horší je to ostatní, jako treba dnesní ráno :mrgreen: Vstala jse o neco pozdeji nez bylo v plánu :alarm-clock: , nez jsem se u kafe rozkoukala :s3249: , tak byla hromada hodin, detem jsem jen nachystala křupinky a mleko na stůl ke snidani,vycistila jsem si v rychlosti zuby, nebylo nachytané oblečení pro me ani deti :mrgreen: , školni pomůcky na stole :shock: , zjistila jsem, že nemáme žadnou mensi flašku na pití, svacinu si chystali sami po mojích instrukcích po telefonu. :telephone: Do práce jsem dobehla s vyplazenym jazykem a cely den jsem mela neprijemny pocit, ze jsem absolutne neschopná matka :beg: , ze neumim ani vypravit vlastní deti do skoly. :mrgreen:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Další

Zpět na Denní tipy