Ve dvou a více se to táhne lépe, můžu tahat s vámi?

Napište nám, kdo jste, kdo u vás doma dělá největší nepořádek, co byste chtěly změnit :)

Ve dvou a více se to táhne lépe, můžu tahat s vámi?

Příspěvekod mišule » 0, 8. srpen, 2014, 8:34 pm

Ahoj holky,
nejsem tady úplně nová, ale vracím se po delší době. Postupem času se mi podařilo pár věcí zlepšit, ale vždycky se někde zaseknu. Dopracovala jsem se teď do fáze, kdy jsem si utřídila myšlenky, ujasnila priority a zjistila že takhle fakt žít nechci. Čas utíká rychle a pokud nezměním svůj život co nejdřív, budu toho až do smrti hodně litovat, protože mi to nejspíš zavře cestu k tomu, co bych si v životě přála. V tom jak moc je změna potřeba, mě utvrdil i nedávný příšerný zážitek, kdy jsem musela říct pojďte dál, ale raději bych v tu chvíli asi umřela. Cítila jsem se neuvěřitelně ponížená. Nepřála bych to žádné z vás. Ale na druhou stranu, pokud přešlapuje pořád na místě, určitě by vás to nakoplo. Teda za předpokladu, že by jste to vydýchaly. Byl to teď takový klacek pod nohy v nesprávnou dobu. Přibrzdilo mě to v aktivitě a odhodlání něco měnit a přemýšlím jestli se raději nezhroutím. (Troška černého humoru, ale fakt je ten, že ke zhroucení nejsem daleko, je to ještě moc čerstvé.)
Ale za předpokladu že to ustojím, zpracuju ve vlastní prospěch a nesjedu do starých vyjetých kolejí, je tady někdo, kdo má chuť a velkou motivaci začít znovu a pořádně? Ideálně se podporovat přes SZ? Nechci tady všechno psát veřejně, mám strach aby mě v tom někdo nepoznal a vtírat se do soukromé diskuze je mi blbé, když jsem sem nepřispívala a holky mě "neznají".
Přeju všem hodně sil. Práci zdar a bordelu zmar!!! :)
mišule

Re: Ve dvou a více se to táhne lépe, můžu tahat s vámi?

Příspěvekod mišule » 0, 9. srpen, 2014, 12:42 am

Lenny díky za přivítání :give_heart:

No já vlastně ani nevím, jak tady nejčastěji komunikujete. Jestli jedou SZ nebo soukromé diskuze..., protože jinak mi přijde, že si tady píše tak max. 20 holek a zbytek chodí nakukovat. A nevím jestli je možné se ještě zařadit, když se všechny znáte. Asi by taky bylo trošku kontraproduktivní procházet příspěvky daleko do historie, abych se chytla a kdybych se sem dva dny nedostala, tak budu asi jen stíhat dočítat nové. A už mi nezbude čas na práci. He... mám pocit, že se zase ozývá ten puntičkář uvnitř :scratch_ones_head:
A celkem by mi bodlo téma, kde by bylo jen např. dnes budu dělat to a to, zvládla jsem to a to, prostě taková rychlá motivačka když dochází síly. FL se na naše domácnosti moc napasovat nedá a když si každý upraví úkoly podle svých potřeb a možností , nikdo už vlastně neví, co se kde děje. Mě hodně pomáhá, když vím na čem maká někdo jiný. Potom na tu práci nejsem tak sama. Jasně že vím, že právě v tu dobu spousta lidí uklízí, ale je to takové neosobní. Proto jsem napsala že by mi to vyhovovalo i přes SZ. Snad jsem to popsala srozumitelně a nevypadám jako blázen. Možná to tak podobně cítí i jiní.
mišule

Příspěvekod dajdula » 0, 9. srpen, 2014, 9:59 am

Ahoj mišpule, vítám tě zpět. Já se tu potloukám zhruba rok a nahlížela jsem už pár let předtím. Pořád mám co dolaďovat a občas se dostávám zase na úplný začátek. Jsem moc ráda, že to tu funguje a doufám, že se ti povede taky naskočit. SZ jsou pro mě příliž zavazující, mám ráda možnost napsat, jen když je co, občas mám radost jen z potlachu, nědy si najdu někoho kdo maká a přidám se. Je v tom pro mě svoboda, kterou pořebuju, ale určitě se najde někdo, komu to sedne, jen to bude chtít trpělivost si někoho k sobě najít.
dajdula

Příspěvekod Stefinka » 0, 9. srpen, 2014, 11:24 am

Ahoj, zdravím tě tu.... Já se tu protloukám od ledna a nastal u mě veliký pokrok. SZ pro mě také nejsou, jelikož sem nechodím pravidelně, sicej sem internetový maniak a u pc trávím spoustu času, ale teď přes léto spíš někde lítám, než gruntuju, na to je podle mě čas, když je hnusně nebo tak, takže teď dělám spíš to nejnutnější a hlavně fakt nejsem na tu pravidelnost, přesně jak píše dajdula, ta svoboda, že sem přijdeš kdy chceš a na jak dlouho chceš, napíšeš nebo nenapíšeš, jen čteš, záleží prostě na tobě. Já si myslím, že osobně se tu nikdo moc nezná, spíš že se tu holky už poznali navzájem za ty roky tak nějak virtuálně, ale podle mě není problém se kdykoliv přidat, neřeší se tu nic osobního, spíš se vzájemně podporujeme všichni, bez ohledu na to, jak je tu kdo dlouho apod., takže si myslím, že klidně můžeš přijít do drbárny a pokud by ti vyhovovalo téma, kde se bude připisovat čistě hotová či plánovaná práce jednotlivců, tak určitě nebude problém toto téma založit, tak to zkus a můžeš začít, myslím, že většina z nás se ráda přidá, píšeme sice do drbárny, ale napsat ti heslovitě pár slov o vykonané práci nebude zase tak časově náročné, abychom ti tím nemohli pomoct ;-)
Stefinka

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 9. srpen, 2014, 11:50 am

Ahoj Mišule, asi bych ti doporučila zapojit se do drbárny. Sice někdy tam probíráme všechno možné, ale k uklízení se motivujeme. Já tam tedy dnes nebyla :mrgreen:
Uzavřené diskuze jsou asi dobré v tom, že víš, kdo tam je a nemusíš se napsat něco důvěrného. Ale to se optej holek v těch diskuzích.
Mně vyhovuje číst si denní tipy a občas kouknu k Flylady když potřebuji povzbuzující motivaci (jako že to má smysl).
A pak mi pomáhá se zvednout a udělat alespoň něco.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod mišule » 0, 9. srpen, 2014, 1:34 pm

Ahoj holky, díky za přivítání a názory.

dajdula - Máš pravdu SZ jsou hodně zavazující. Píšu si vždycky večer seznam úkolů na druhý den a odškrtávám, ale kdyby někdo viděl můj seznam (a dal mi zpětnou vazbu), bylo by to pro mě víc motivující. Jako když někdo řekne okolí že chce zhubnout, přestat kouřit... Ale každému vyhovuje něco jiného, já osobně nad sebou potřebuju bič a důležitá je pravidelnost.

Stefinka - Gratuluju a držím pěsti ať vytrváš. Ano, tak jsem to myslela, že se tady znáte už nějakou dobu, ne osobně. A máš pravdu, zkusím to téma nahodit, maximálně nebude zájem a půjde do kytek, ale bude větší šance narazit na někoho, kdo to má podobně jako já. Určitě ale nechci někoho nutit aby se zapojil.

rozmarýnka - Drbárně se nebráním, jen mám strach, aby mi nežrala moc času... se znám :mocking: Jinak zvednout se a jít něco dělat je ten nejlepší recept, jen to někdy dá fušku se donutit.
mišule

Příspěvekod Zizi » 0, 9. srpen, 2014, 11:08 pm

Mišule, zapojování se do drbárny zabere dost času, ale stojí to za to, někdy sice sklouzneme do všemožných témat, ale určitě témat úklidových je nejvíc, dost často se společně žehlí, to funguje asi nejlíp jako hromadná akce :lol: Už to, že sem napíšeš, co jsi udělala, je hodně motivující pro ostatní a pro tebe takové utřídění myšlenek.
Zizi

Příspěvekod mišule » 0, 10. srpen, 2014, 10:08 am

Zizi, ta drbárna mě začíná docela lákat. Přes týden tam bylo dost mrtvo, ale včera tolik příspěvků, že jsem to ani všechno nestihla projít. Díky holkám jsem si vzpomenula na džus z mrkve a pomerančů, co jsme dělávali a byl moc dobrý, budu ho muset někdy udělat. Taky jsem zjistila, že už začíná období Perseid, už několik let je pozoruju, ale nikdy si na to nevzpomenu sama. A taky jsem zazdila superúplněk. Měla jsem pocit, když se tady všechny znáte už delší dobu a napíšu jen občas, že mě budete ignorovat a nevezmete mezi sebe. No snad jsem se pletla.
A s tím žehlením vám teda pomáhat nebudu. :laughingneqw: Nežehlím, prádlo pečlivě pověsím a ze sušáku jde rovnou do skříně. Jinak teda doufám, že jsem včera seznamem někoho motivovala. No minimálně sebe, mělo to na mě neuvěřitelný účinek když jsem to sem napsala. Nebýt toho, asi polovinu věcí hotovou nemám. Jako utřídění myšlenek to ale nevnímám.
mišule

Příspěvekod Zizi » 0, 10. srpen, 2014, 11:32 am

Jo jo, veřejný slib, to je věc! Taky na mě funguje.
Tím utříděním myšlenek jsem myslela to, že si člověk srovná, co už udělal a co má ještě za práci. Dřív jsem vůbec konkrétně nepřemýšlela, co kdy udělám, přišla jsem domů, zírala na tu spoušť kolem a nevěděla, do čeho se dřív pustit a tak jsem se třeba nepustila do ničeho. Dnes vím, že pomůže, když udělám aspoň něco. :lol: Docela logicky vyhlížející věc...a to mi trvalo, než jsem to pochopila.
Zizi

Příspěvekod mišule » 0, 13. srpen, 2014, 2:35 am

Zizi, já jsem zase vždycky všechno pečlivě plánovala tak, jak by to logicky mělo jít po sobě. Stejně jsem ale potom stála a zírala odkud začít, protože jsem měla potřebu udělat to pořádně a do toho se mi paradoxně buď nechtělo, neměla jsem na to čas, nebo to ztroskotalo na úložných prostorách, atd. A pokud už jsem se do něčeho pustila, dokázala jsem to dělat hrozně dlouho a pečlivě, až jsem to třeba ani nedokončila. Souhlasím, když už se teď seknu, tak si řeknu že každá věc jakou udělám je krok dál, ať to je co je. A často se stane, že naskočím a udělám ještě další věci. Nejhorší je začít.
mišule

Zpět na Jsem tu nová