Ukládání pletacích jehlic

nápady pro archivaci DVD i ukládání oblečení :)

Ukládání pletacích jehlic

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. září, 2013, 7:55 am

Ráda bych se zeptala, jak ukládáte pletací jehlice. Mívám je v krabici s vlnama, ale pak je hledám. A mám je pak zohýbané.
Budu ráda i za tipy, jak skladujete klubíčka vlny.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Re: Ukládání pletacích jehlic

Příspěvekod Marketa » 0, 12. září, 2013, 8:23 am

Jé to by mě taky zajímalo :good: začínám taky plést a mám stejný problém, teda jehlice používám zatím jen dvoje 20 a 10 a k tomu speciální vlnu, ono to pak rychleji odsejpá :lol: ale čeká na mě pár klasických nedodělávek a do těch se chci taky brzy pustit. Klubíčka mám v původních taškách, zastrkaný ve skříních, co mám rozpleteno v košíčku a dávám z dosahu malých pirátů, když dopletu.
Marketa

Příspěvekod mint » 0, 12. září, 2013, 1:00 pm

Ještě můžu poradit něco trochu jiného... já mamce koupila k narozkám magnetickou lištu na nože a ona si jí dala na vnitřní stranu dveří šicího stroje na nůžky, špendlíky, háčky a podobně - to by snad na jehlice mohlo fungovat taky... Akorát teda né všechny jsou asi magnetické a ta lišta stojí skoro 300. To drahuška má už tradičně levné a pěkné řešení - obzvlášť ty nůžky všechny v jednom jsou bomba!
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 12. září, 2013, 9:45 pm

Drahuško, díky, je to moc hezký. Jen promyslím, kam bych to mohla pověsit.
Mint: Moje jehlice určitě magnetické nejsou, některé jsou i plastové. Ale na ty šicí věci je lišta dobrý nápad.
rozmarýnka

Příspěvekod rafej » 0, 17. září, 2013, 8:10 pm

Já měla na háčky na háčkování starý penál, ale to lze použít jen na krátké.

Jinak ten kapsář přece nemusí nikde viset, může se třeba i zatočit a uložit do zásuvky.
rafej

Příspěvekod Maajja » 0, 28. duben, 2014, 2:36 pm

Já mám pletací jehlice ve vyšším kelímku (18 cm, původně odkapávač na příbory), krátké jehlice a háčky pak v malém kelímku (jako hrnek).
Maajja

Příspěvekod LeniH » 0, 30. duben, 2014, 6:06 pm

Tak jsem asi slepá, ale já tu žádné Drahušky řešení nevidím :( A to by mě to ukládání zrovna tak zajímalo (zvlášt, když jí to tu tak chválíte) ... je to jedno z mála téma, které jsem teď rozklikla, jinak už koukám jen na denní tipy ... a ona se mi tady ta nejlepší rada schovává :(
Obrázek Obrázek
LeniH

Příspěvekod myska » 0, 30. duben, 2014, 9:27 pm

LeniH: Nic se ti neschovává - když odtud Drahuška odešla a nechala se smazat, zmizely bohužel i všechny její příspěvky.
Obrázek Obrázek Obrázek
myska

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 1. květen, 2014, 11:28 am

LeniH: A s Drahuškou zmizelo i mnoho jiných dobrých vychytávek. Myslím, že to byla utěrka (ale i jakákoli pevnější látka) - přeložená a prošitá na šířku jehlic. Ještě myslím, že ta přeložená část byla šikmo - aby tam držely dlouhé jehlice i krátké. Mám to pořád v hlavě, ale ještě jsem si to nevyrobila. Drahuška to měla na pověšení zevnitř na dveře skříňky. Já bych si udělala ještě klopu nahoře, překlopila a zabalila a uložila do krabice s vlnami.
rozmarýnka

Příspěvekod treperenda » 0, 1. květen, 2014, 11:53 am

Leni, prostě pastelkovník na jehlice. Nic náročného. Pevná látka, přeložená, začištěná ( jakoby přehyb obalu na knížku) . Na tom přehybu našiješ chlívečky na jehlice. Hotový výrobek smotáš, převážeš stužkou a nazdar.
http://www.fler.cz/blog/pastelkovniky-14271
Takhle třeba. Ještě je docela dobré, vložit mezi ty látky nějakou výztuhu. Ale na jehlice by určitě stačila jen nějaká zbytková látka.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Další

Zpět na Tipy pro obývací pokoj, ložnici