Jaké nádobí vám vydrželo nejdéle?

Podělte se o nápady, jak si v kuchyni ulehčit život. Jaké roboty a kuchyňské pomůcky jsou dobré, jaké naopak k ničemu.
Jak si poradit s problémy při vaření. Jak nejlépe vybavit nebo zařídit novou kuchyni.

Jaké nádobí vám vydrželo nejdéle?

Příspěvekod Lucka22 » 0, 19. únor, 2014, 6:05 pm

Ahoj,
zajímalo by mě, jaké nádobí vám vydrželo nejdéle. Všude se hodně píše, že je nelepší ten materiál a ten materiál.
Mě by zajímalo, kdo reálně pravidelně používá nádobí skoro každý den a vydrželo mu třeba 5 let.
Lucka22

Re: Jaké nádobí vám vydrželo nejdéle?

Příspěvekod Polu » 0, 19. únor, 2014, 7:41 pm

Přírodní litina má dlouhou životnost. Mamka má litinu už x let a pořád ji používá. Jako nová sice už není, ale pořád se ji na ní jídlo nepřipaluje. Tady je článek o srovnání nádobí z Idnesu: http://bydleni.idnes.cz/neni-hrnec-jako-hrnec-v-cem-nejlepe-uvarite-fjr-/kuchyne.aspx?c=A070319_171203_kuchyne_tom
A tady je článek o vlastnostech litiny: http://panve-skeppshult.cz/zkusebni-stranka/
Polu

Příspěvekod treperenda » 0, 19. únor, 2014, 9:28 pm

Nerezové hrnce Ikea 365+. nemůžu si je vynachválit a i s nelidským zacházením je stále hezké.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod jane » 0, 19. únor, 2014, 10:12 pm

Nerezove hrnce ikea 365 mam a doporucuju. :s0491:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Filomena » 0, 3. březen, 2014, 1:34 pm

Varné sklo. Nedám na něj dopustit. Různé pekáče a mísy mám už od svatby (1963) a pořád vyhovují, jsou hygienické a naprosto čisté. Je však pravda, že je lze používat pouze na vaření a pečení. Jinak zásadně nerez. Na chatě mám jeden hrnec a jeden kastrol ještě z výbavy své prapratety (vdávala se 1907) a pořád dobře slouží. Jó, tehdy to byla kvalita. Na smažení mám staré litinové pánve ještě po prababičce. Nic se na nich nepřipaluje a v případě napadení lupičem, vím čím ho mám praštit. :lol:
Filomena

Re: Jaké ná�bí �m �drželo�ejdéle?�

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2014, 1:43 pm

Já jedu ve smaltové�:) a samo nerez, úp�ě s�er starý ne�z nebo ikea...vůbec � mi neosvědčily�a�vé to pot�ované nádobí �d.�a třeba nerez o�tescomy, se mi občas připeče..�ale �dco�ou mi zůstává smalt, pr�je� �sign .) ale, je to paňár a občas přismah��..�� Tchýně používala litinu a jediné co ji vadilo, že je to těžké, jinak si to moc chválila....
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod jane » 0, 3. březen, 2014, 3:33 pm

Holky..jak jdu kolem stojanu vyrobků tescoma, tak se srdce zaplesa, libi se mi jejich, noze prkenka, formy na peceni, maslovacky atd.Ale nekde jsem cetla, ze kvalita je nic moc, tak porad vaham. Jakou mate zkusenost vy? Ja mam od nich jen štětku na lahve :lol:
jane

Příspěvekod RomanaK » 0, 3. březen, 2014, 4:09 pm

Jane...mě se taky design Tescoma moc líbí, ale mám pár forem a nic moc, jinak jsem tam kupovala blbůstky škrabku atd...a ty drží....
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod Lenka » 0, 3. březen, 2014, 4:58 pm

Osvědčil se mi nerez z Ikea, máme 8 let a dobrý, pánve odtamtud s teflonem vydržely 6 let, pak místy začal povolovat teflon. Tescoma se mi líbí, ale už jí moc nevěřím (vydržela mi jen odměrka, skleněná konvička praskla, nerez formičky zrezly atd.).
Lenka

Příspěvekod jane » 0, 3. březen, 2014, 5:43 pm

Romčo, Leni...vidim, ze u vy mate nejakou negativni zkusenost s tescomou,jedna pani, co znam ,ma silikonovou formu a nadava na ni. Neni to zrovna levna znacka ve vysledku zadna slava , tak asi zůstanu jen u toho divani :lol:
jane

Další

Zpět na Tipy do kuchyně