Leštíte podlahy?

Leštíte podlahy?

Příspěvekod HankaT » 0, 23. listopad, 2008, 2:34 pm

Chtěla bych se zeptat, jestli leštíte podlahy - a pokud ano, tak čím a jak?
Já potřebuji z určitého důvodu naleštit podlahu v jedné místnosti s dlaždicemi. Koupila jsem nějaký přípravek, který se přímo roztíral po podlaze. Vůbec mi to naleštěné nepřipadalo, tak jsem vzala flanelový hadřík a a ještě to nasucho leštila (v návodu ovšem tohle nebylo). Získalo to větší lesk, trochu jako orosené zrdcadlo. Za dva dny můj muž vytíral a lesk zmizel, resp. zůstaly lesklé občasné šmouhy.
Neznáte něco trvanlivějšího a lesklejšího?
HankaT

Re: Leštíte podlahy?

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 23. listopad, 2008, 6:34 pm

Nemá někdo tip na vyleštění linolea? Mám ho v celém domě kromě WC a koupelny, zatím jsem jen vytírala, ale zkusila bych leštění, ale takové, aby podlaha neklouzala, mám dvě malé děti. Předem děkuji za tipy a rady... :roll:
IvaChytilova

Příspěvekod cvrkyna » 0, 23. listopad, 2008, 11:41 pm

já sama mám doma pouze podlahy ze dřeva-používám Pronto a moc si ho pochvaluji. Podlahy mají lesk, nemají šmouhy a kloužou. SUPER!
Na dlažby nevím, ale četla jsem že pokud má dlažba sama o sobě lesk- je dobré na ni používat přípravky, které používáš na čištění oken-Clin apod.psali, že se taková dlažba má udržovat jako zrcadlo. Pokud máš ale matnou??? :| tak to fakt nemohu sloužit,třeba někdo bude vědět víc.
cvrkyna

Příspěvekod HankaT » 0, 24. listopad, 2008, 10:52 am

Ano, mám matnou.
Ale jednou jsem viděla naleštěnou podlahu - jak linoleum tak dlaždice. Leskla se, jako by byla právě vytřená. Vypadala opravdu čersvě mokře. Takže to určitě jde. Jen zjistit jak. :?:
HankaT

Příspěvekod zsluncez » 0, 12. březen, 2013, 2:27 pm

Tak to tu procitam,je to jiz nekolik let stare,ale take bych chtela vedet zda existuje na lino lestenka.Jeden cas jsem pouzivala od Amway,jenze tu prestali asi vyrabet ci co,neda se sehnat.Sice se to muselo nanaset hadrikem nebo houbickou,ale ta prace za to stala.Lino se lesklo jako mokre a navic to vydrzelo minim 3 mesice i vice kdyz jsem to pridala do vody na vytirani.NEMA NEKDO TENTO PRIPRAVEK NA SKLADE????PLS :beg: :s9989:
zsluncez

Zpět na Tipy pro domácnost