Zvyk na prosinec - neodkládáme!

Každý všední den tu najdete jeden tip na uklízení. Když si představíte, že tisíc jiných žen dneska uklízí ve skříni v předsíni, možná se dáte zlákat ;-)

Tip pro nováčky: tady začněte, když chcete akci bez teorie :)

Zvyk na prosinec - neodkládáme!

Příspěvekod Janička » 0, 1. prosinec, 2017, 1:50 pm

Zjistila jsem, že jsem se pomalu a nenápadně vrátila k nepříjemnému zlozvyku odkládání povinností. Věřím, že v tom nejsem sama a že se tu najdou i další dušičky, které bojují se stejným problémem. Tedy vyhlašuji válku prokrastinaci a pojďme společně neodkládat a rychle se zbavit restů, ať do nového roku vstupujeme s čistým stolem :P .
Janička

Re: Zvyk na prosinec - neodkládáme!

Příspěvekod Tlapka » 0, 1. prosinec, 2017, 5:30 pm

Janicko, ja na sobe uz pracuju, snazim se kazdy vecer mit uklizenou kuchyn. Timpadem se na to nabaluji dalsi uklizene veci... Uplne prokrasinaci vylecit nesmime, to by se to tady mohlo zavrit :laughingneqw:
Za sebe slibuji, ze konecne uklidim sve 2 supliky. 1 v obyvaku, 2 v loznici. :D
Tlapka

Příspěvekod Kriska » 0, 1. prosinec, 2017, 8:50 pm

no ja s tim mam hroznej problem! ale kdyz dorazim po celym tydnu kdy se tak tak stiham doma vyspat a uklizet kuchyn znicena, napr. dneska, uz v 18:30 tak uz nemam vubec silu nic delat... bych potrebovala poradit, jak se treba v pul 9 vecer kdyz prijdu domu jeste donutit neco uklizet, kdyz v 9 si chodim lehnout a tu pulhodinu teda venuju psovi a cisteni zubu :D

ale pes uz spokojene spi, ja si uvarila caj a vubec nemam chut s tim zvykem zacit ted... :help: :s1795:

Jinak teda se budu snazit neodkladat s vama... od zitra :dash1:
Kriska

Příspěvekod jane » 0, 1. prosinec, 2017, 10:55 pm

Krisko zkus po příchodu domů třeba jen naházet nádobí do myčky, zapnout ji a rychle umýt kuchynskou linku. Zabere ti to jen pár minutek. Nedávej si moc složité úkoly. Večer jsi unavená z práce, tak si neplánuj nic velkého - prostě jen myčka, linka hotovo.
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Příspěvekod Kriska » 0, 2. prosinec, 2017, 10:40 am

jojo, snažím se aspoň tu kuchyň, ale tím to většinou tak nějak padne... ale s těmi malými úkoly to je pravda :)
Kriska

Příspěvekod Bety » 0, 4. prosinec, 2017, 2:00 am

Keby sa dalo, hľadaj novú prácu. To čo je za život chodiť domov nocovať?
Bety

Příspěvekod Janička » 0, 4. prosinec, 2017, 6:05 am

Kriska píše:vubec nemam chut s tim zvykem zacit ted... :help: :s1795:

Jinak teda se budu snazit neodkladat s vama... od zitra :dash1:

:laughingneqw: Proč mi to připadá povědomé? :laughingneqw:
Janička

Příspěvekod Janička » 0, 7. prosinec, 2017, 10:27 pm

Mě se podařilo v rámci neodkládání objednat rodinu k zubaři na preventivní prohlídku, měli jsme štěstí na rekordně brzký termín a už to máme za sebou, všichni ok.
Teď bych měla vyřídit jednu reklamaci...co měla, prostě ji vyřídím! :mrgreen:
Janička

Příspěvekod 1Janina1 » 0, 8. prosinec, 2017, 2:45 pm

Před časem jsem si tady umiňovala, že půjdu do sebe a večer bude kuchyňská linka uklizená. Přiznávám, vydrželo mi to 2 večery a už opět uklízím nádobí ráno :beg: A přitom je to taková pohoda, když ráno přijdu do kuchyně a můžu si jít rovnou udělat snídani. Jak jen se mám přinutit, achich!!
Dneska přijdu z práce v devět večer a je mi jasné, že ač manžel nádobí umyje (a neuklidí), já sebou prásknu na gauč a bude po předsevzetí. Dnes bych se ale měla přemoct, protože na ráno si plánuju pečení cukroví a nechtěla bych se zdržovat uklízením nádobí.
1Janina1

Příspěvekod jane » 0, 8. prosinec, 2017, 9:45 pm

1Janino1 ....zkus to tak, že si po příchodu z práce dáš JEDEN jedinný úkol a to myčku ! Po návratu z práce si nesedej a nahaž nádobí do myčky , zapni ji. Setři linku a hotovo. Nedávej si víc úkolů. Není to tak těžké. Ráno tě odmění uklizená linka. A nezapomen to sem napsat a pochválit se :give_heart:
Co nemáš , nemusíš uklízet.
jane

Další

Zpět na Denní tipy