stránka diáře

stránka diáře

Příspěvekod babakuk » 0, 7. říjen, 2014, 10:18 pm

Ahoj, přemýšlím, že si zkusím udělat diář přesně podle svých představ. Co všechno umístnit na stránku? Jedna stránka=jeden den. Mám tak jenom datum, den v týdnu, svátek, jestli má někdo narozeniny. Vím, že někde bylo odškrtávání vypitých sklenic. Celou stránku na plánování schůzek nepotřebuji.
babakuk

Re: stránka diáře

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 8. říjen, 2014, 7:42 am

Ráda využiju nějaký koupený diář - je lépe svázaný, má pevné desky. Ten co mám teď jsem dostala od tchána (reklamní) a je nejlepší - A5, týden na dvojstránce, jsou tam jména, hodiny (píšu si k hodině objednané lékaře a tak), píšu si tam i své poznámky, nápady, inspirace. Nedávno měli v Lidlu diáře, ale zdály se mi takové roztahané - a tím moc objemné. Ale možná jsem zaváhala.
Moc se mi líbí Mammadiáře, ale 300 Kč se mi zdá hodně. A je tam pro mě málo místa na psaní. Ale asi se vejdou lépe do kabelky.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Janička » 0, 8. říjen, 2014, 7:56 am

Používám A5 diář s listem pro každý den (obyčejný z papírnictví). Píšu tam svátky, narozeniny, lékaře, objednání se k holiči, na masáž, dětské akce - výpravy (odjezd, příjezd), kdy mám zaplatit faktury, školné, elektriku, obědy, sociálku, zdravotku, odnést přehledy, kdy jsou uzárku daňovýcj přiznání (předem tam mám upozornění, že se blíží), důležité věci k vyřízení atd. Zezadu mám rozvrhy dětí včetně kroužků, odjezdy a příjezdy autobusů (když mi dítě zavolá, že mu něco ujelo, kdykoliv kdekoliv poradím), telefony na učitele, odhlašování obědu, zubařku, masérku, kadeřnici.....
Janička

Příspěvekod jane » 0, 8. říjen, 2014, 11:31 am

Janičko..ty to máš super vykoumané, budu se od tebe inspirovat,
jane

Příspěvekod babakuk » 0, 8. říjen, 2014, 10:22 pm

Chci to mít vše v jednom jako autopilota, v karisbloku A5. Představu mám zatím takovou, že ty denní stránky si budu tisknout postupně, třeba po týdnu, a jinak budu mít třeba po měsíci, takže tam nebudu toho mít moc najednou. Budu si to moct upravovat podle sebe a když už budu mít jednou ty diářový stránky hotový, bude stačit další rok jenom posunout jména dní. A ráda bych tu diářova stránku co nejlepší, a co nejnápomocnější.
babakuk

Příspěvekod Jitka88 » 0, 14. říjen, 2014, 5:44 pm

Já to mám jako Janička :grin: Akorát na příští rok jsem si koupila diář kde není na stránce 1 den, ale týden, to je pro mě přehlednější.
Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy.
Jitka88

Příspěvekod Janička » 0, 17. říjen, 2014, 10:58 am

Babakuk - máš to dobře vymyšlené, já bych to ale nikdy nevytvořila (jen bych to vymýšlela a domýšlela a nezrealizovala), prostě jsem koupila diář a začala tam psát, co je třeba - s tím, že uvidím, jak a na co to v praxi využiju a podle toho si třeba na další rok vyrobím něco svého nebo zůstanu u klasického diáře. Úklidové úkoly jsem ani do diáře nezapisovala. Udělala jsem si tabulku v excelu - jednotlivé místnosti s úkoly a rozdělením na to, co dělám denně, 1x týdně, 1x měsíčně apod. Pak jsem to poskládala s ohledem na zóny tak, že mi vlastně vznikl měsíční úkolový plán a ten jsme se snažila dodržovat (a odškrtávala jsem). Když mě něco ještě napadlo, připsala jsem a přiřadila. Do toho Lídiny tipy a ve výsledku to bylo docela funkční. Teď už podle toho nejedu, polovinu věcí dělám automaticky a odškrtávání mi zabere moc času (nesmějte se, je to tak). Jasně, že občas na něco zapomenu, ale celkově je to pořád v normě. Ale chtěla bych tomu teď na podzim zase dát trochu řád - spíš se poprat s papírováním, úklidem v počítači apod. Tak to nějak rozplánuju a snad to dám...
Jituš - některé dny mi v diáři zejí prázdnostou, jindy mi ta velká stránka nestačí a píšu za roh :laughingneqw: - list na týden by pro mě byl malej.
Janička

Příspěvekod babakuk » 0, 22. prosinec, 2014, 11:28 pm

Janička - Právě já bych se v tom ráda ňimrala místo duležitějších věcí :oops: . Nakonec jsem měla hodně hektické období, tak nebyl čas. Takže jsem koupila nakonec karisblok A5 s přepážkami a hezkými deskami. A do toho jako denní listy z diáře kolem 100 a pak náplň Levlitz, kde je týdenní a měsíční diář. Narazila jsem na stránky adk. Produkty jsou drahé ale něco málo jsem objednala s tím, že to budu kopírovat. Hlavně jsem hodně okopírovala :oops: systém a co mi vyhovovalo, použila v karisbloku. Padák mám rozpracovaný v počítači z dřívějších pokusu najet na FlyLady, takže jenom aktualizuji a vytisknu.

Pokud je vše v pohodě, nic se neděje. Ale v hektických dnech normálně nepiju, téměř nejím. Mám hlavu zahlcenou hromadou myšlenek. V potřebné chvíli se nedokážu tu potřebnou informaci vybavit. V daném okamžiku neumím zhodnotit která věc je duležitější. Tak se mi spusta věci kupí. Prostě poslední 3měsíce se v tom životě někdy fakt topím.

Takže základ mám a postupně budu upravovat za běhu.
babakuk

Zpět na Ke stažení