SÝROVÉ SUŠENKY - slané, třeba na Silvestra

Všimli jste si, že na návštěvách, na které více lidí přinese vánoční cukroví, jí často každý jen to své? :D
Možná ale, že právě o to vaše cukroví se návštěvy perou! Podělte se prosím o recept :)

SÝROVÉ SUŠENKY - slané, třeba na Silvestra

Příspěvekod Aliba » 0, 15. prosinec, 2013, 10:04 am

Obrázek

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

25dkg másla, 25dkg polohrubé mouky, 10dkg strouhaného sýra, 1 vejce, 1 lžička soli, 1/2 prdopeče, mandle na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

Vše smíchat, vyválet tenkou placku z které vykrajujeme kolečka a klademe na máslem vymazaný plech. Potřeme vajíčkem a ozdobíme půlkou mandlí. Pečeme na 180°C dozlatova.

Takže já dělala bez mandle a nepotírala vajíčkem, pekla jsem tak asi 9 minut. Jo a se solí bych osobně řekla pozor - sýr může být slaný dost. Takže pro děti bych sůl klidně vynechala a nechala jen sýr, kdo nemá rád moc slaný, tam bych tu sůl ubrala.
Třeba mojí mamince se zdály slané dost a táta si zas pochvaloval, že jsou slaný akorát a že je to milionkrát lepší, než nějaký křupky - chipsy.
Jo a mně příjdou nejlepší ten den co se upečou, pak už mně tak super teda nepřipadaj, ale dobrý jsou furt.
Aliba

Re: SÝROVÉ SUŠENKY - slané, třeba na Silvestra

Příspěvekod virginia » 0, 15. prosinec, 2013, 12:48 pm

Mám podobný recept. Jednodušší, pro hloupé. :mrgreen:
Stejný díl másla, pol. mouky a tvrdého sýra. (např. 20dkg másla, 20dkg mouky, 20dkg sýra) Udělat těsto, rozválet, rozkrájet na čtverečky tyčky trojúhelníčky a upéct. Podle vkusu možno potírat vejcem a sypat semínky.

Ještě, že jsi to Alibo přpomněla, asi si to uděláme, je to dobrý protipól sladkého cukroví.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Zpět na Vánoční cukroví