Polévka ze syrového zelí z MMB

Rodinné poklady, o které jste ochotni se podělit.

Polévka ze syrového zelí z MMB

Příspěvekod Aliba » 0, 20. září, 2011, 5:36 pm

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
malinkou hlávku bílého zelí,pórek,4 brambory 4 mrkve,libeček,petrželku,malou lžičku dětské krupice,kousínek másla, pepř,sůl, kmín, vegetu bez glutamátu (já kupuju ve zdravé výživě) a ještě můžete přidat i pohanku tu my milujem tak jí máme často v polívčičkách :o))

POSTUP PŘÍPRAVY
Půl hlávky,ale můžete klidně celou nakrájíme na tenoučké proužky a dáme povařit do mírně osolené vody.Mezitím si nastrouhám očištěnou mrkev na kolečka pórek na proužky (trochu si nechám na konec) a to vše orestuju na kousku másla pak přidám povařené zelí i s vodou,přidám brambory na kostičky, pokud máte čerstvý libeček tak přidejte v téhle fázi (pokud sušený stačí nadrolit až ke konci) dochutím kořením a povařím dokud nejsou brambory a mrkev do mněka. Pak přidám ani né malou lžičku dětské krupičky (jen aby polévka nebyla moc vodnatá) ,zbytek pórku a petrželovou nať a už jen provařím. Hotovooooooooo je dobrá a když jsem jí davala dětem tak jsem všechno trochupomačkala a kluci jí jedli jako divííí.

malý tip na konec: pokud se vám zdá polévka moc vodnatá a nebo nehcete dávat krupici odeberte 2-3 naběračky zeleniny a rozmixujte na kaši tu pak dejte spět do polévky.Já to tak dělám často abych nemusela dávat hodně mouky. Je to lepší a zdravější.

Já krupici nedávám, část mixuju ;) .
Všichni se u nás můžou po ní utlouct.
Aliba

Zpět na Oblíbená jídla