FOFROVANEC (Krkonošské jídlo z brambor)

Přidávejte prosím vyzkoušená jídla, jejichž příprava zabere málo času. Mohou být i z polotovarů - z prášku i z mrazícího boxu.

FOFROVANEC (Krkonošské jídlo z brambor)

Příspěvekod Eowyn » 0, 18. září, 2008, 9:25 am

Těsto se připraví jako na bramboráky, ale bez mouky - takže nastouhané brambory, na kostičky cibule, rozmačkaný česnek, vajíčko, sůl, trocha mléka - to smícháme (já to dělám všechno v robotovi) a nalijeme na pekáček s olejem rozpáleným z trouby a dáme péct, když ZAČNE těsto růžovět, tak pekáček vyndáme a těsto vařečkou celé potrháme a zalijeme mlékem a zase dáme do trouby zapéct. Mléko se vsákne, udělá se krustička a je hotovo.
Eowyn

Re: FOFROVANEC (Krkonošské jídlo z brambor)

Příspěvekod NADiK » 0, 18. září, 2008, 11:55 am

vypadá to zajhímavě, ale bohužel nikde nejsou ani přibližná množství potravin, natož přesná. Kolik čeho mám dát a hlavně kolik mléka na to dolití na plech??? ;)
NADiK

Příspěvekod Eowyn » 0, 19. září, 2008, 9:50 am

No jo Nadiku, já to dělám od oka - surovin stejně jako v poměrech na klasický bramborák (stejné těsto jako bys dělala bramboráky na pánvi, jen nedáš mouku, takže tak) a zalít zhruba hrnečkem mléka. A hotové to je, když se mléko jakoby vypeče.
Jo a dát to do pekáčku, ne na plech.
Eowyn

Příspěvekod Andrea » 0, 25. září, 2012, 8:04 am

Tak zajímavý recept na jídlo, které by mě tak moc lákalo a zároveň tak strašně odrazovalo jsem už dlouho nikde nečetla :) . Kopíruju a někdy určitě zkusím. Jen u toho mléka - má ho být tolik aby to bylo ponořené, nebo jen trochu aby se jako rozlilo po dně ?
Andrea

Zpět na Jídla do 30 minut