Kefírová buchta

Přidávejte prosím vyzkoušená jídla, jejichž příprava zabere málo času. Mohou být i z polotovarů - z prášku i z mrazícího boxu.

Kefírová buchta

Příspěvekod IvaChytilova » 0, 1. srpen, 2009, 12:22 pm

Suroviny: 0,5 litru kefíru
1/2 kg polohrubé mouky
1/2 kg krystalového cukru
1 dcl oleje
1 vejce
trochu kakaa na obarvení
lžička jedlé sody nebo 1/2 prášku do pečiva

Vše smícháme dohromady s tím, že kakao dáváme až nakonec a jen tak lehounce jej tam vmícháme - buchta je pak taková jakoby mourovatá. Dáme na pečící papír na plech a pečeme na cca 180 stupňů než nám vršek buchty zhnědne... Je fakt výborná, kefír tam vůbec není cítit a je krásně vláčná.... Pekla jsem včera poprvé a opravdu je to rychlovka...
IvaChytilova

Re: Kefírová buchta

Příspěvekod NADiK » 0, 10. červenec, 2011, 11:38 pm

já ji peču snad nejčastěji ze všech, co mám Šárku. A dělám různé varianty

- dávám citr. kůru a chutná jak babeta citronová zamlada, teď už to není "vončo", NEDÁVÁM KAKAO
- dávám perníkové koření a pak poliju čokoládovou polevou, nemusí být kakao
- dávám ovoce!!! Normálně natvrdo dávám přezrálé ovoce nebo kompot, hezky to nahoře pokladu a je to - něco jako nízká bublanina (mám odzkoušené švestky, nektarinky, broskve i banán!!!)

Fakt doporučuju!!!!
NADiK

Příspěvekod Martina1 » 0, 12. červenec, 2011, 11:57 am

ILALI, tak pak písni, jak buchta s kyškou dopadla. Na buchtu jsem měla už taky zálusk, když je tak jednoduchá a nenáročná na vajíčka. Z kefíru dělám chleba v DP. :s0410:
Martina1

Příspěvekod Martina1 » 0, 19. červenec, 2011, 9:47 am

Tak o víkendu ozkoušeno a :s344: .
Martina1

Příspěvekod Pitrs » 0, 5. září, 2012, 8:29 pm

jé to jsem jako malá dělala s babičkou -byla boží... pekli jsme ji pokaždé co jsem tam byla - jdu koupit zítra kefír a pečeme :-)
Pitrs

Příspěvekod Andrea » 0, 25. září, 2012, 7:52 am

NADiK píše:já ji peču snad nejčastěji ze všech, co mám Šárku. A dělám různé varianty

- dávám citr. kůru a chutná jak babeta citronová zamlada, teď už to není "vončo", NEDÁVÁM KAKAO
- dávám perníkové koření a pak poliju čokoládovou polevou, nemusí být kakao
- dávám ovoce!!! Normálně natvrdo dávám přezrálé ovoce nebo kompot, hezky to nahoře pokladu a je to - něco jako nízká bublanina (mám odzkoušené švestky, nektarinky, broskve i banán!!!)

Fakt doporučuju!!!!

Nadiku na citronovou babetu vzpomínám se slzou v oku, kolik toho citronu tam mám dát aby to bylo opravdu citronové ? Kůru z jednoho citronu dávám do bábovky a má to "citronový šmrnc", ale babeta byla ještě citronovější. Nebo dáváš i šťávu ?
Andrea

Příspěvekod Jindris » 0, 26. listopad, 2012, 12:48 am

//Nadiku na citronovou babetu vzpomínám se slzou v oku, kolik toho citronu tam mám dát aby to bylo opravdu citronové ? Kůru z jednoho citronu dávám do bábovky a má to "citronový šmrnc", ale babeta byla ještě citronovější. Nebo dáváš i šťávu ?[/quote]//

Andreo, já osobně už dlouho bábovkám a podobným buchtám dodávám citronovou chuť nikoliv čerstvým citrónem nebo šťávou, :mrgreen: ale tzv. tekutou "citrónovou příchutí", asi nejlepší(i nejdražší) :o je od Dr.Oetkera, ale na trhu jsou i jiné levnější :lol: značky. Prodává se to v malinkých flaštičkách :mocking: a může to mít i jiné příchutě :good: : třeba mandlovou, rumovou, vzácně vanilkovou, schery atd. Dle návodu: na 1kg směsi na pečení se dává 1KL příchutě.
Jindris

Zpět na Jídla do 30 minut