Co nakupujem a jíme.

Re: Co nakupujem a jíme.

Příspěvekod treperenda » 0, 24. únor, 2012, 11:18 pm

tý jo, ta paštika je dobrej humus. Ne že by to člověk nečekal, ale když je vidět ty kusance masa versus lahvičky se chemií, tak to zacloume i s tak zanícenou paštikářkou jako jsem já :lol:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod garfield » 0, 25. únor, 2012, 8:31 am

garfield píše:Nemáte některá osvědčený recept ne domácí paštiku??? :help:

chybička se vloudila, ale vy jste mě určitě pochopily :-), ráda bych recept NA domácí paštiku :dance:
garfield

Příspěvekod adriana » 0, 28. únor, 2012, 8:14 pm

zdravim vsechny, co studuji pilne etikety:-). Mam malou pripominku k seznamu v uvodu. Taky jsem byla presvedcena, ze Kunin jogurty jsou bez barviv, no vcera jsem zistila, ze tomu uz tak neni, z tech co jsme zrovna meli byl jenom Malinka ok, ostatni Merunka, Boruvka i Jahudka uz maji nejake barvivo, to nakolik zavadne nedokazu posoudit. Tak studiu etiket zdar, co bylo vcera, zitra uz nemusi platit :-( :dash1:
adriana

Příspěvekod garfield » 0, 28. únor, 2012, 9:19 pm

Máme s manželem rádi vepřovou konzervu namazat na chleba-mňam! Po prostudování etikety, co to společně s masem baštíme se mi udělalo zle! Takže jsem vepřovku vyráběla doma a je super! Nakrájíte na kousky vepřové maso - my dali celkem libový bůček a krkovici, do skleničky dáte na dno pár kuliček pepře a bobkový list a na to osolené kousky masa. My dali na 1,30kg masa lžíci soli a bylo to akorát. Skleničky dáte do hrnce s vodou a 2 hodiny vaříte. Druhý den znovu 2 hodiny vaříte. Necháte ztuhnout a je hotovo!
garfield

Příspěvekod treperenda » 0, 28. únor, 2012, 10:03 pm

Fakt, takhle jednoduše? To já taky miluju! Ale pro lenochy doporučuju konzervu v Lidlu - 98% masa a jen trošinku antioxidantů. Stojí okolo 35 Kč, jako záložní fofr jídlo je skvělá - do špaget, např.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod garfield » 0, 28. únor, 2012, 10:30 pm

treperendo díky za tip na konzervu! Příští nákup to okouknu a asi i koupím :good:
garfield

Příspěvekod Irka » 0, 9. březen, 2012, 1:38 pm

modifikovaný škrob prý způsobuje sraženiny v cévách. Nevím, jestli je to pravda, ale dávám si na to pozor.
Irka

Příspěvekod Aliba » 0, 11. březen, 2012, 8:41 pm

Adriana
Jó v některých jsou barviva, ale většinou přírodní a jediné co nedoporučujou malej dětem je barvivo z červené řepy. Ovšem červená řepu většina dává postupně v příkrmech, takže v tom problém nevidím.
Takže klidně kupovat všechny příchutě.
Aliba

Příspěvekod NADiK » 0, 14. únor, 2013, 12:34 pm

Holky, jak jste tu říkaly o vajíčkách - DH studuje teď VŠ - zemědělství a říkal, že vajíčka z chovu na podestýlce nemusí být zdravá!!! Slepice z klecových chovů i z chovů na podestýlce dostávají stejné žrádlo, ale že ty podestýlkové snáší vajíčka všude a v tom je ten problém. Vejce dýchá! A pokud dýchá exkrementy z podestýlky, může se do něj lecos dostat. Nepamatuju si, co přesně, ale je to teda spíš věc etiky, zda klecový nebo podestýlkový chov, ale víceméně mi zakázal ty z podestýlky kupovat.
Zatím jsem k vajíčkům našla něco málo:
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/r ... i-biovejce
http://ekonomika.idnes.cz/je-zdravejsi- ... 4_test_kam

http://prima-receptar.cz/chov-slepic-a- ... odle-kodu/
v tomto článku se píše - Krom klecových chovů existuje i chov slepic na hluboké podestýlce s volným pohybem na hale. Hlubokou podestýlkou se myslí trus a podestýlka s vyvážkou cca 1x za rok. - a o tom asi DH mluvil. Jako vajíčka, která jsou snášená do rok staré podestýlky, do které rok slepice vylučují, to musí být asi pochoutka...

a další - http://ekonomika.idnes.cz/vejce-z-podes ... 04M085T05B
Naprostá většina vajec na zdejším trhu pochází z klecového chovu, malá část z podestýlkového. Pokud jde o kvalitu vajec, přiklánějí se odborníci na stranu klecí. Pokud jde o kvalitu života slepic, tvrdí, že v podestýlkovém chovu není o moc lepší než v klecovém.
"Slepice mohou sice létat, běhat a snášet do hnízda, ale jim hrozí větší úmrtnost," říká Květoslav Košař z Výzkumného ústavu živočišné výroby.

a nakonec velmi zajímavý rozhovor:
http://www.libcice.cz/rozhovor/22-nedov ... ineho.html
nejraději bych sem ten rozhovor nakopírovala, aby se časem neztratil.
NADiK

Příspěvekod Evlyn » 0, 14. únor, 2013, 3:39 pm

No trošku se mi nezdá to "slepice na podestýlce snášejí vajíčka všude" Jak by se potom praktikovalo sbírání vajec? Několikrát za den dobrovolník s košíkem? To je asi ne. Mám doma pár slepic, chovaných absolutně navolno - nemají ani ten malý vyšlapaný výběh, mají k dispozici skoro hektar pastviny s ostatním zvířectvem a vejce nesnáší všude, ale zalezou si do kurníku do hnízda. Pokud jsou ale v hnízdě slepičáky, zanášejí mi do čistého - do sena pro koně, ale vždycky si najdou čistý a hlavně klidný koutek, ne místo, kde by jim ostatní slepice mohly "skákat" po hlavě.
Souhlasím, že je to hlavně o té etice a ta se bohužel s klecovým odchovem moc neslučuje :-( Ony se totiž často zaměňují pojmy BIO a WELFARE - hlavně ve vztahu k živočišné výrobě nemusí nutně znamenat jedno a totéž.

"Slepice mohou sice létat, běhat a snášet do hnízda, ale jim hrozí větší úmrtnost," mi zase zavání mým oblíbeným argumentem, proč třeba sportovní koně nemůžou chodit do výběhů a když tak na hodinu denně, samotní a zafačovaní až po uši - mohli by se totiž zranit...Je to prostě o vybalancování ekonomiky a etiky - jak chovat zvířata, aby se to ještě ekonomicky vyplatilo, a zároveň, aby žily aspoň trošku "normální" život.
Evlyn

PředchozíDalší

Zpět na Tipy na zdravé a kvalitní potraviny