Sirup z červené řepy

Sirup z červené řepy

Příspěvekod treperenda » 0, 22. říjen, 2013, 10:45 pm

S rukama rudýma, jako bych právě porazila prase, píšu recept na výtečný sirup, za který vás vaše děti budou milovat.

1,5 kg oloupané čevené řepy nastrouhat a dát vařit do
4lvody. Vaříme cca 1 hodinu, pak slejeme a do vývaru přidáme
10 dkg kyseliny citronové
3 kg cukru
1 lahvičku malinové / jahodové tresti.
Původní recept píše i o přípravku od Haasa na konzervaci š´táv, ale protže jsme ho u nás nesehnali a řepa už se vařila, tak to letos risknu bez. O konzervaci by se měla postarat ta kyselina a hromada cukru. Pro jistotu jsem ho ještě trochu přidala. Bezinkový sirup dělám vp odstatě ve stejném poměru a nekazí se nikdy, tak to snad klapne.

Hotový sirup chutná, vypadá a voní jako jahodový či malinový umělohmotný sirup z obchodu, co je plný éček a svinstev a tudíž ho všechny děti milují. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: V tom našem je jediná chemie to aroma, ale na d tím se dají zavřít oči - v tom množství.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Re: Sirup z červené řepy

Příspěvekod Malvína » 0, 22. říjen, 2013, 11:49 pm

Tenhle sirup jsem taky dělala, fakt je super.
Všechno je tak, jak má být.
Malvína

Příspěvekod virginia » 0, 23. říjen, 2013, 7:58 am

Nám ho dělala babička, jahodovej a je úúúúžasnej!
Já se přiznávám k použití toho konzervantu. :blush2: Dávám poloviční doporučené množství, ale i tak, no. Už se mi stalo, že to začalo kvasit. A mám obavu, že má práce a peníze vynaložené na výrobu skončí v záchodě. Letos nám třeba tchýně dala lipový sirup. Po dvou týdnech v relativně chladné spíži to začlo vytékat zpěněné z lahví. Když si představím, kolik jí dalo práce natrhat ty lipové květy, chce se mi brečet. To radši špetka toho konzervantu.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na ně dívají, aniž by něco udělali. (Albert Einstein)
virginia

Příspěvekod treperenda » 0, 23. říjen, 2013, 12:08 pm

Jé tak to jsi mě te´d vyděsila !!! Tak že bych ho ještě dodatečně do těch lahví dosypala? :dance: Představa, že hodím do kýbla tolik cukru a řepy, mě teda straší.
treperenda

Příspěvekod treperenda » 0, 23. říjen, 2013, 12:20 pm

JO a taky by se dal ten sirup zavařit. Což asi udělám. O ničení vitamínů po hodině vaření už nemůže být řeč, stejně mám málo lahví, tak ten sirup naleju do normálních zavařovaček a strčím je na chvíli do hrnce. A bude to! :beach:
treperenda

Příspěvekod grafi » 0, 26. říjen, 2013, 7:50 pm

Můžu se zeptat, jak dělat ten sirup z bezinek? děkuji
Obrázek
Obrázek
grafi

Zpět na Zavařování