Tipy - uklízím EKO

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Tipy - uklízím EKO

Příspěvekod Mijas » 0, 5. září, 2010, 10:39 am

Ahoj všichni....Pitrs, tak to se ti to kupuje :lol: . No myčku nemám, prášek do pračky fasujeme no a jar na nádobí mi od ECOVERU vydrží skoro půl roku. Neluxuji..máme všude plovoucí nebo PVC, takže nejprve zametu pak :s9989: setrřu ..dělám to často takže to vypadá obstojně. Co mi ale chybí je něco na čištění oken, podlah, sporáku+koupelny (tomu by mohl odpovídat nějaký universální čistič nebo Sonett tekut. písek?) a něco na WC. Čeho se asi nezbavím je SAVO na plísně, máme slavné umakart-jádro a silikon kolem vany trpí plísní..ničím jiným to dolů nějak nejde...alespoň zatím, třeba mi tu někdo poradí :help: .Zatím asi začnu EC..poohlídnu se po někom s Euronou a pokud seženu nějaké příjemné řešení nebráním se, ale nebudu to lámat přes koleno :winkextra: .

Jinak vůně na kapesník mě zaujala..jak to vyrábíš..aroma-olej? A kdyžtak jaký, já ohledně olejíčků taky nemám moc jasno :lol: , zatím je nakupuji v našem květinářství.

DM...miluji, je drahá, ale já nakupuji zásadně jejich značku a ta je cenově výhodná. Podobně začíná fungovat i Rossmann. Zajímavá je jejich nová certifikovaná kosmetika Alterra , vyzkoušela jsem mycí gel růže-rakytník, příjemnééé :good: . Jinak v dm je fajn prací prášek Sensitiv pro mimča (nevím zda je EKO, ale minimálně má atest na dermat.,astma a alergie), osvědčil se mi na plenky, čisté :) ..netvrdnou.

Tak zatím pa jdu hodit rutinu a koláč na návštěvu ke kafíčku :s3249: Mija
Mijas

Příspěvekod Pitrs » 0, 6. září, 2010, 8:27 pm

hele tu vůni dělám z těch granulek do vysavače - jestli chceš pošli mi adresu pošlu ti jich pár a uvidíš - je to taky ale z Eurony, ale myslím najdeš i jiné firmy :-) ale kdybys chtěla Euronu i rozesílám poštou :-) ale ty granulky ti fakt pošlu jako vzoreček - bez závazku - grátis :-) tak mi na mail písni adresu a pošlu ti - ju? posílám to běžně když chce někdo zkusit - žádný ostych ;)
Pitrs

Re: Tipy - uklízí�EKO

Příspěvekod Aliba » 0, 7. září, 2010, 8:30 am

Pitrs
Tak to máš�ajn, že�áte�opení na�c. Bohužel u�ás není, takž�furt �trám po �če�co by ��mohlo tu vůni dělat dýl�ež j� tu c�ilku�o použití, kdy se tam �zp�ší moje zkoušená vůně.�ysavač vod� p�ží�m�en na ve�ý úkl�, ji��g�ové koště a v�í�ní, máme taky všu� be�k�ercovo�Z�e�nu �m přímo o�zemědělce a taky ráda kupuji �še ��ukty, páč�d� vím, že v t� není tuna c�mie a že je t�čerstvé, t� si�ebudu kupov� něco co jsem d�ážej a č�stvé � už dávno není a ta chuť-�lbe. Takže se ��ím ma�etům � se týká �oce a z�eniny vyhýbat, ovšem t� v zimně��budem mu�t zas do �r�přetrpět. Česnek jedi� českej�jinak�o jen a�apa česneku.������
Aliba

Příspěvekod Pitrs » 0, 8. září, 2010, 5:47 pm

holky kdyby ještě někdo chtěl poslat ten vzorek něčeho tak si napište, ale do neděle budem na dovolené tak pošlu potom - ahojky a hezký den P.
Pitrs

Příspěvekod Mijas » 0, 14. září, 2010, 10:33 pm

Pitrs děkuji, no možná zatím zůstanu u aromalampy a občas to tu provoním se svíčkou..teď, když je tak brzy zase tma :? . Nemáte někdo zkušenosti s aromaoleji.. :help: , firma apod. pokud možno k dostání běžně v obchodě. Díky
Mijas

Příspěvekod Bozenka » 0, 15. září, 2010, 8:02 am

Mijas já používám aromaterapii z této firmy Aromaterapie Karel Hádek je super a když potřebuješ poradit pan Hádek si natebe vždy udělá čas.
http://www.karelhadek.eu/cs/
Eterické oleje
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/?kategorie=19
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/?kategorie=20
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/?kategorie=27
http://www.karelhadek.eu/cs/eshop/?kategorie=23
Doporučuji ti si přečíst jejich časopisy co mají i online jsou tam super rady.
http://www.karelhadek.eu/cs/casopis/
Najdeš tam určitě rady co je dobré na co. Je pravda že ti to bude chvilku trvat.
Snad jsem ti pomohla.
¨
Bozenka

Příspěvekod Pitrs » 0, 20. září, 2010, 8:20 pm

holky jsem byla na návštěvě u kámošky a má nakrájené takové ty průsvitné přírodní mýdla třeba s kousky levandule nebo jablek a kiwi a tak... , na kousky a provlečený tím provázek a mezitím třeba dřevěné korálky a pověšené na WC - říkala že to hezky vonělo, ale už to ted cítit nebylo prej to tam už chvíli má ale je to hezké tak to nechala dál - třeba by vám to taky udělalo někomu radost :-)
Pitrs

Příspěvekod treperenda » 0, 8. listopad, 2010, 6:11 pm

Já jsem se vždycky snažila žít a vést domácnost eko, ale k dokonalosti mě dovádí až extrémní finanční krize se dvěma dětmi, třetím na cestě, hypotékou na krku, domečkem k opravám a podprůměrným manželovým platem. Takže jsem veškerou chemii prudce seškrtala. Na eko prostředky nemáme, ale základ je u nás ocet, sůl a jar. na koupelnu máme cosi z lídla,eko to moc nebude, ale stačí trošička a švédská uterka s tím udělá v koupelně i na Wc zázraky. Jedna láhev nám vydrží téměř na rok.Pereme v prášku taktéž z lídla, ale dávám snad poloviční množství než je doporučená dávka, peru zásadně plné pračky (což teda není ctnost, ale nutnost :o) ) . Aviváž nepoužívám vůbec, na jemné prádlo dávám gelovou variantu z hádejte jakého obchodu? Nádobí, země, mastonty v kuchyni a různou špínu po bytě zvládne klasický jar, dávkovaný po kapičkách, případně řízolý octem. Na okna opět jar, ocet a leštím starýma novinama. Dřevěné podlahy myju pouze vodou. Dřív jsme jednou za čas museli použít krtka na odpady, ale teď DH zakoupil za stovku takové to kovové cosi, co se strká do odpadu, čistí to dokonale a nebojíme se, že to děti pozřou. Taky přiznávám , že vlastním čistič na trouby, na který teda nejsem vůbec hrdá, ale jinak jsem ji vyčistit nedokázala.NO a to je všechno. Neekologičnost jaru a koupelnového čističe vyváží fakt, že vlastníme pouze dvě plastové nádobky, na čističe nepotřebujeme speciální skříňku, neprojíždíme benzín při cestách za nákupy a hlavně to skoro nic nestojí.
Osvěžovače na Wc - nedávno jsem u kamarádky odkoukala geniální tip - do misky, ve které je štětka na WC nakapat 3-4 kapky aroma oleje. Vůně vydrží cca týden.
Jinak aroma oleje - podstatné je číst, co je na lahvičkách- olej by měl být koncentrovaný, neředěný, přírodní. Pokud je parfémový - znamená to, že je vyráběný uměle, nikoli lisováním rostlin. Kvalitní značky které znám jsou Marta Schnaider, Salus, mám pocit jestli Sonnentor něco nevyrábí, ... A v tomhle případě je určitě dobrým ukazatelem cena. Přírodní kvalitní olej za třicet korun nikdo vyrobíTady se vyplatí nešetřit.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Tadeaska » 0, 8. listopad, 2010, 6:58 pm

Já jsem našla hodně zajímavých informací o eko...všem možném na www.veronica.cz :good:
Tadeaska

Příspěvekod rakave » 0, 8. listopad, 2010, 9:33 pm

Treperenda-geniální tip - do misky, ve které je štětka na WC nakapat 3-4 kapky aroma oleje. Vůně vydrží cca týden.
Po přečtení téhle rady jsem jí šla honem vyzkoušet.Olej mám v nádobce nakapaný a budu pozorovat zda to voní :s11651:
rakave

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny místnosti