Tipy - uklízím EKO

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Tipy - uklízím EKO

Příspěvekod Mijas » 0, 31. srpen, 2010, 8:35 pm

Ahoj holky, poslední dobou jsem zvažovala možnost využít EKO čistící prostředky. Vždycky mě ale zastaví obava, jestli o něco dražší přípravek šetrnější k přírodě i ke mně :D bude opravdu schopen zbavit prádlo skvrn, nádobí mastnoty nebo dokonce vodní kámen. Pokud vás v tomhle ohledu EKO produkty nezklamaly budu ráda za vaše reakce. Za sebe jsem zkusila jen prací prášek ECOVER (na pleny)... vypral, ale pleny byly po několika várkách jako prkno :shock: , a od stejné firmy už dlouhodobě používám čistič na nádobí...je prima: umyje :good: výborně a přestože nepoužívám rukavice, nemám ekzémy. ECOVER je myslím belgická firma, snažila jsem se najít i českou variantu a dostala jsem se k firmě CERNY http://www.euronabycerny.com/ospolecnosti.aspx , znáte někdo její výrobky z vlastní zkušenosti? Díky a hezký večer..já jsem zatím kousek od dřezu :dance: takže jdu pokračovat Mija :s9989:
Mijas

Re: Tipy - uklízím EKO

Příspěvekod Bozenka » 0, 31. srpen, 2010, 9:50 pm

Ahoj Mijas - Euronu používám já hodně pere dobře i pro miminka. Je super.
Mám koupeno velkou čás a hodně používám
Jediné co mi nevyhovuje je čističe odpadů ani jeden se mi nezdá že funguje. Dále je to prášek do myčky sice umyje skvěle, ale pokud používáš misky z plastu a dáváš je do myčky, tak jsou jakoby celé šedivé, jak prášek se na ně přilepil a potom je musím znovu umýt v ruce. :cry:
Pokud by si chtěla ještě říct něco o nějakém výrobku z Eurony tak řekni pokud jsem ho používala a používám poradím.
Bozenka

Příspěvekod Aliba » 0, 31. srpen, 2010, 10:06 pm

Tak já jsem nedávno postupně najela na eko přípravky. Jsem si koupila na zkoušku a osvědčil se, tak jsem šla do dalších.
Takže do myčky mám vše od SODASANu, na praní mám Ecover tekutý na praní 5l + ECOVER bělící prostředek a žlučové mýdlo, dále SONETT Univerzální čistič, SONETT Tekutý písek, BIO Golem P čistič odpadu, ocet, kyselinu cironovou, jedlou sodu, přírodní mýdlo a jiné, ale to už se netýká úklidu.
Až spotřebuju prostředek na wc, tak zkusím nějakej eko.
Rozhodně mám daleko víc místa ve skříňce pod umyvadlem, protože nemám tuny prostředků.
Snažím se různě čerpat informace, protože bych ráda co nejmíň využívala ty neeko přípravky.
Aliba

Příspěvekod Mijas » 0, 1. září, 2010, 10:24 pm

Bozenko, Alibo díky!
No prášek nakonec začal manžel fasovat v práci a sice Ariel na barev. pr., asi nic moc EKO, ale vyhazovat se mi nechce :lol: . Co by mě lákolo změnit je každopádně čistič toalety a prostředky pro koupelnu. Koukla jsem na Golema od Druchemy a vypadá to slibně, Eurona má zajímavý universální čistič hlavně možnost ředit, ale učinky budu muset zkusit, stejně tak se Sonettem, který je taky cenově dostupný ca 89Kč za ks. Docela mě překvapilo, že se cena zase až tak neliší od běžných prostředků, které nabízí většina drogerií.

Bozenko a Euronovu je možné sehnat i ekoobchudku nebo jen přes net :?:

Jinak jsem čmuchalka a mám moc ráda vůně, jsou i nějaké bezpečné aviváže :?:
díkas
Mijas

Příspěvekod Bozenka » 0, 2. září, 2010, 9:34 am

Mijas - k Euroně jsem se přihlásila přes jednu paní mého kolegy v práci. Jsem něco jako prostředník a mohla bych si s tím i vydělávat, ale mám to jen pro svoji potřebu a rodiny. Jsou tam nějaké slevy, procenta z výrobků pokud jseš u nich zargistrovaná. Pokud si objednávám je dobré si objednat nejméně za 1500,- jinak platíš poštovný. Jen nevím jak to chodí, když se jen zaregistruješ.
Snad jsem ti pomohla.
Bozenka

Příspěvekod Pitrs » 0, 2. září, 2010, 6:59 pm

Holky k Euroně jsem přišla asi jako vy - je to už asi 2 roky a něco - dělám to, prodávám i registruju si pod sebe holky a ty si tedy berou jen pro svou osobní spotřebu -dohodnem se vždycky třeba 2-3 holky z jednoho města - každá vezmem za 500kč a máme balík nad 1500kč a jednu fakturu (bez poštovného) - není důležitý ani pravidelný odběr ani jeho výška - takže shrnuto podtrženo - má cenu se registrovat i když bereš jen něco a občas - nikdy nevíš co by z toho jednou mohlo být a když si takto dáš 5-6 holek pod sebe svoje odběry cca za 500kč měsíčně máš zadarmo takže jen odebírat od někoho je sice super a bez práce, ale kdyby jsi se registrovala tak z toho máš odběry pro sebe zadarmo a pereš si zdarma :-) což je supr, ne? nemusí téct - stačí že kape :-) - kdyby jste měly zájem pošlu další informace mailem - nechci se tu nějak vybízet...
Pitrs

Příspěvekod Mijas » 0, 3. září, 2010, 1:14 pm

Holky díky za vysvětlení. Jéé to mě mrzí, musím se přiznat, že vzhledem k prostoru i mojí povaze, raději v případě..že něco dojde, zaběhnu do obchůdku a dokoupím. Nemám ráda právě takovéto ...nakoupit minimálně za 500,-..když potřebuji třeba jen písek na nádobín. Podobný postup znám z AVONU a Oriflame..oba jsem dělala pro vlastní potřebu..zjistila jsem, že při nákupu v drog. utratíme méně, i když doplácíme určitě na kamenný obchod :roll: .
Mijas

Příspěvekod Aliba » 0, 3. září, 2010, 3:02 pm

Mijas
Jó to je přesné, co i mě štvalo. Prostě něco dojde dřív a něco ještě ne a nic jiného nechci.
Naštěstí Ecover a jiné maj u nás ve městě v obchůdku se zdravou výživou a já si tam chodím vyzvedávat biobedýnku, takže když něco dojde, tak si dokoupím co potřebuji. Jo a aviváže má Ecover, ale nezkoušela jsem. Zkoušela jsem kápnout aromaolej, ocet jsem hlavně používala u prání plínek, jinak teď nic, prostě max někdy, to voní jak za babiček po mýdlu. Teď se snažím o pokus osvěžovače vzduchu na wc, takže mám v lahičce trochu vody, eko jar a aromaolej. Musím říct, že je to dostatečné v tom, že když jde někdo hned po předchozím, tak to krásně voní, ale jinak se to tam nedrží, takže voní fakt jen krátkou dobu. Už jsem eko osvěžovač viděla, ale je ještě drahej, takže se snažím něco vykoumat sama. Co bych chtěla vykoumat je záves do wc mísy, ale takový ten gelový disk - Duck. Ten se nám zamlouvá, ale není eko. No možná bych mohla napsat výrobci, zda by nešla i eko verze :D .
Nejsem žádnej eko cvok, ale prostě nám nějaké nutkání když nemusím, tak nevypouštět z domácnosti jedy, ozvlášť, když potřebuju menší množství a míň prostředků a cena je srovnatelná, nebo dokonce i menší.
Hodně lidí si okolo myslí, že jsem cvok, že se snažím o eko a že máme doma bio potraviny, ale není to tak, že bychom jedli jen to a řízek ne a hranolky ne, ale snažíme si dát i to zdravé a když nám chutná, tak proč se cpát nezdravým co nám tolik nechutná. Moje dračice milujou špaldové sušenky, sojový suk a jiné.
No jen prostě ještě pro okolí je to furt něco, přestože to nikomu necpu, jako jsem necpala látkové pleny a nošení. I tak si někdy připadám, jako, že jsem fakt ten cvok, no jo vybočujem z davu, tak jsem asi divní ;) .
Aliba

Příspěvekod Mijas » 0, 3. září, 2010, 4:07 pm

Ahoj,
taky bych se asi nedokázala zařadit do vyloženě EKO-spotřebitelů (ale to už je vlastně zřejmé z mých příspěvků ;) ). Je ale pravdou, že bych minimálně chtěla zařadit postupně výrobky, které tolik nezatěžují život na zemi. Nejsme vegetariáni, ale na druhou stranu víme, že k doplnění vitamínů a bílkovin stačí jedna kvalitní dávka masa týdně. To, že neumím uvařit pořádně nic jiného než maso a přílohu popř. omáčku, je alarmující. A tak se začínám rozhlížet...a budu se cíleně snažit náš :s0527: jídelníček zkvalitnit. Krom toho moje obě cácorky jsou ovocno-zeleninové..;) . Jinak k Bio surovinám začínám :shopping2: sahat ne z přesvědčení, ale kvůli chuti. Nakupuji v klasických řetězcích...mnohdy jsou ty suroviny prostě nekonzumovatelné. Brambory, už jsou ranné a tak je lépe, byly poslední dobou v takové kvalitě, že se nedali pozřít než jako americké s notnou dávkou :s0491: koření. Od zasvěcené osoby jsem se dozvěděla s úsměvem..."co se divíš, jsou to zkrmné brambory pro prasátka..ale nekupto, jsou z Francie :mocking:" . No je vidět, že v EU máme možná zvláštní pověst :roll: . Jinak aviváže jsem zahlídla o ECOVERU..našla jsem, že tu mám v blízkosti obchůdek, kde mají vše..ale jen EC. Je mi trochu líto, že nemůžu podpořit českou snahu o bioprodukty, ale co se dá dělat

Alibo: Je zvláštní, že se ve svojí snaze o EKO přístup cítíš opuštěně :scratch_ones_head: ..tady kolem mě je to skoro trend :D , a když je to pro někoho novinka..pobavíme se, mnohdy má spousta snah o bio-životní styl docela reálné důvody.
Mijas

Příspěvekod Pitrs » 0, 4. září, 2010, 9:43 pm

Mijas a používáš vůni do vysavače? nějakou? jakokoli - fungují na tom, že se zahřeje vzduch - od toho ta vůně a a prostě voní - stačí to dát na WC natopení :-) ted v zimě to krásně funguje - horší v létě :-( ale to mám jiné :-) dávám to tam v látkovém pytlíčku nebo jen tak v kapesníčku - uvážu uzel a zavěsím :-)

holky já si beru od Eurony totiž všechno (prací prášky, gel do myčky - prášek mi taky nevyhovoval a dělal ten povlak na plastech, ale s gelem je to o.k. občas něco neumeju, ale tak to přejedu houbičkou a je to - pak taky ty vůně - pohlcovač pachu do lednice - čistič koupelen - kuchyní - na troubu - bělidlo - wc gel a čistič Wc...no prostě mám doma fakt všechno :-), takže 500měsíčně pro mě není moc, ale jde objednat i jedna věc - třeba za 89kč ale je tam stovka poštovného - máš to druhý den doma :-) to jen na vysvětlenou :-) nebo brát od někoho a to jde vzít klidně 1 věc :-) ale taky ráda nakupuju třeba v DM tam je myslím taky hodně těch Eko věcí - a taky tam mají ty Bio potraviny a takové ty kokina pro děti tam kupujem a beru tam toal. papíry a drogerku :-) mám DM drogerii moc ráda :-) a máme tu dobrou prodavačku :-) což je taky prima

k tomu bio stylu - taky se mi líbí :-) škoda že není více bio potravin - normálně volně prodejných všude možně
ale zas koupit bio banány někdě z daleka, když to k nám letí 14 dní mi nepřijde efektivní tak je nekupuju - hodně kupuju to co je pěstované tu v ČR :-) třeba u nás na trhu co maj vypěstované tu u nás - je tu prodejce o němž vím, že má zahradu tu za kopcem a tak tam nakoupím co se dá - zbytek v tom velkém maketu :-(
ale např česnek z Číny prostě není česnek :-(

holky zdravo-výživkářky potřebuju poradit - v čem všem je soja? já mám na ni alergii ale ráda bych vyzkoušela nějaké alternativy masa - je něco bez soji?
Pitrs

Další

Zpět na Pro všechny místnosti