Taky bojujete s plísní v domě, bytě?

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Taky bojujete s plísní v domě, bytě?

Příspěvekod verusa » 0, 16. březen, 2011, 3:08 pm

Já sice nebojuju s plísní na zdech ael zato v kupelně. Jsme v paneláku, takže koupelna bez okna. Sice mám neustále otevřené dveře na chodbu, snažím se utírat vanu a okolí, aelstejně se mi tam ta plíseň kolem vany občas objeví. Zrvna včera večer jsem musela zasáhnout savem. Nesnáším plíseň a nesnáším savo :dash1: Jak to řešíte vy?
verusa

Příspěvekod miciqx » 0, 16. březen, 2011, 3:50 pm

naši maj v koupelně tu plíseň kolem vany občas taky .. táta poněkud nesnáší větrání ("topení pánubohu do oken" - to bohužel i v létě), takže jednou za čas tam vlítnu a (nesnáším savo) - vydrbu to domestosem :D respektive co jsem před lety objevila domestos ve spreji nacákám, nechám působit, pak vydrbu
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Kornoutka » 0, 20. březen, 2011, 12:04 pm

verusa píše:Já sice nebojuju s plísní na zdech ael zato v kupelně. Jsme v paneláku, takže koupelna bez okna. Sice mám neustále otevřené dveře na chodbu, snažím se utírat vanu a okolí, aelstejně se mi tam ta plíseň kolem vany občas objeví. Zrvna včera večer jsem musela zasáhnout savem. Nesnáším plíseň a nesnáším savo :dash1: Jak to řešíte vy?

Mám úplně stejný problém. Koupelnu máme zrekonstruovanou, pár sekund po rozsvícení se spustí větrák, běží tam sušička a stejně musím každý měsíc naběhnout se savem proti plísni :? Nic jiného nezabírá. Nejhorší je, že je plíseň i za těsněním na sprcháči a od tamtud to nejde dostat :(
Kornoutka

Příspěvekod Lisa » 0, 20. červenec, 2011, 9:20 am

Taky bojujeme s plísní - v předsíni. Je blbě postavená, myslím, že tam i trochu zatíká, problém ale vyvstal až po výměně starého dřevěného okna za moderní plastové - prostě to tam nedýchá. K tomu tam vede okýnko z koupelny, takže všechna vlhkost jde do předsíně a zeď, která sousedí s venkovním prostorem, plesniví - hlavně na podzim a v zimě, teď v létě je pokoj. Takže to řeším Savem proti plísni a pohlcovačem vlhkosti Ceresit - to člověk až kouká, kolik té vlhkosti tam je, protože ta vlhkost se nějak vsákne do té tablety a pak z ní skape do zásobníku pod tabletou a normálně se to vylije do odpadu. A pořád je co vylívat, i teď v létě...
Lisa

Příspěvekod darjaka » 0, 10. říjen, 2011, 8:08 pm

Nám se v bytě vyskytla plíseň v rohu místnosti. Po vystříkání savem zmizela a od té doby se snažím pravidelně větrat a zatím je po problému.
Dekorační látky a potahové látky na sedací soupravy udělají váš domov atraktivnějším.
darjaka

Příspěvekod Pitrs » 0, 10. říjen, 2011, 8:50 pm

holky mátě někdo parní čistič? nepomohlo by to? přemýšlím o něm - mám v merku SOLAC nebo KARCHER oba do cca 1500Kč co vy na to?
Pitrs

Příspěvekod Mirka » 0, 27. říjen, 2017, 4:01 pm

Ahoj holky, každou zimu bojujem s plísněmi a chtěla bych to tenhle rok už řešit jinak než savo savo savo a okna dokořán a rodina nadávající... našla jsem si protiplísňové nátěry, prostě vnitřní malba s nějakou hygienickou úpravou, třeba od Mapei se to jmenuje nějak dirsilit nebo tak ale viděla jsem to i jinde... máte s tím někdo zkušenost?
Mirka

Předchozí

Zpět na Pro všechny místnosti