Teplota v domácnosti

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Teplota v domácnosti

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 28. srpen, 2013, 4:20 pm

Ahoj,
přestěhovali jsme se do nového bytu a je tu zima.
Už teď je tu chladněji než venku. Dřív jsme bydleli v cihlovém ale zatepleném, malém bytě, takže tam bylo docela příjemně rychle se to vytopilo. Ale tady, nevím, jak bude probíhat zima. Asi dost protopíme...
Máte nějaké tipy jak byt levně zateplit nebo co s tím? Nejsme zvyklí a už vůbec ne otužilí :-/
Ve většině pokojů máme koberce, závěsy ještě ne.
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Re: Teplota v domácnosti

Příspěvekod treperenda » 0, 28. srpen, 2013, 5:11 pm

je velmi praktické nosit doma tepláky, teplé ponožky , dlouhé triko a vestu :lol: :lol: :lol: Pšíu to v legraci, ale pro nás baráčníky je vždycky šok, když přijdeme v únoru v -20-ti stupňových mrazech na návštěvu ke známým do paneláku a ti nás vítají v krátkém triku a kra´tasech. Prostě mají rádi teplíčko. My tam omdlíváme. Oni zase omdlívají u nás, když přijdou v říjnu, my ještě netopíme a máme doma 20 stupňů, což oni považují za nehorázné holomrazy :mrgreen: :mrgreen:
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 28. srpen, 2013, 5:37 pm

Jo, to jsem si taky všimla. My kdo bydlíme v baráku, přicházíme na návštěvy nabalení. A návštěvám z paneláku nabízím něco na sebe :D
Pokud máme doma 20 - 21stupňů v obýváku, tak mi to vyhovuje. Kamarádka má 25 a to se mi zdálo strašný horko.
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod Aliba » 0, 28. srpen, 2013, 6:24 pm

Holky zasmějete se, ale naši v baráku a vždy vedro - u nich umíráme a to bydlíme v paneláku - no jak po zimě topení vypnu, tak jak se začne, tak když není vyloženě zima, tak to ani nezapnu - většinou mně někdo poví, jestli už taky topíme - já to nevím a pak doma zjištuji, že jo, ale topení je vypnuté.
Moje maminka je šíleně zimouřivá, takže u našich se fakt "fajruje".
Když přijedem od nich dom, tak je nám tu zima a musíme se aklimatizovat.
Kolik teď máme doma nevím, ale v kuchini je furt - noc a den otevřená ventilačka a přes den větrám a chodím tu tričko a kraťasy, dračice většinou v šatičkách - sukýnkách, ale dnes už vytáhly tepláky, jelikož si hrajou na podlaze a nedaly si tam puzzle - maj v pokojíčku lino.

Aničko
Moje babička dávala deky k oknům a u dveří byl taky nějaký zamotaný hadr, aby netáhlo, pak ještě sw dá dát za radiátor taková alu folie - škoda, že nejsi blíž, mám doma celou roli nepoužitou a nepotřebujem to - kupovalo se to do předchozího bytu, ale nepoužilo se. Pak si pamatuji, jak babička říkala, ať všude zavíráme dveře, ať to teplo z té místnosti neutíká. Nesušit prádlo přímo na topení, to taky odebírá teplo. Jo a když náhodou někdo řekl u babičky, že mu je zima, tak dostal teplý čaj - asi jako první pomoc, jinak nás samo přioblíkla, nebo dala deku.
Večer se z DH víc tulit :D .
Zimu mám dost zažitou, takže jí zvládám, v únoru jsem jednou na oslavě narozenin kamaráda s DH spala v Terzínském opevnění a měla jsem nohu v sádře. Spalo se ve spacáku a tom co dřív spali uveznění - a teda nechápu, jak to v těch haříkách v tý zimě mohli přežít. Větši na z nás byla neustále nasáčkovaná u jediných kamínek v jiné místnosti.
Aliba

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 29. srpen, 2013, 2:20 pm

Holky, no ve starém bytě to bylo jak v paneláku. Muž chodil jen ve spodním prádle - vždycky si přitápěl. Já v teplákách, ale taková kosa tam teda nebyla...
Já si zvyknu (narodila jsem se v podobně chladném bytě), ale muž je panelákové dítě, ten tu asi umrzne :-D
Jo čaj jsem si uvařila včera... Pomohlo to moc :-)
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod evulka2 » 0, 29. srpen, 2013, 7:34 pm

Anička: já myslím, že DH ti neumrzne, pokud je jen trochu rozumný, tak se raději přioblékne, než by pak po topné sezóně doplácel, ne?
My měli před zateplením domu v ložnici kolem 10st. a taky jsme žili. Topíme elektrickým kotlem. Po instalaci krbových kamen do obýváku topíme co nejvíc dřevem, příprava na zimu nás stojí trochu práce, ale ekonomicky se to vyplatí.
I teď tu sedím v teplákách, ponožkách, v triku s dlouhým rukávem. Spím polovinu roku omotaná dekou a s ponožkami.
U našich v paneláku je neskutečných 25-27st. a po instalaci měřidel nemohou ani větrat, protože to znamená okamžité sepnutí a další topení :beg: Takže bych se jen opakovala, co napsala Trep, zvykněte si víc se oblékat, otužujte se a tešte se na léto a ještě lépe - na jiný byt.
evulka2

Příspěvekod misulina » 0, 3. září, 2013, 3:09 pm

V baraku topime max na 21stupnu. Kazdy stupen navic jde znat na fakture:-) Zvykli jsme si a v pretopenych bytech je mi také na omdleni:-( Deti jsou také zvykle a otuzile:-) A myslim,ze to je super. Od te doby co tu bydlim nejsem tak casto nemocna:-) Vlastne poprve po letech,az kdyz syn zacal tahat virozy ze skolky.. Takze doporucuji topit mene,usetri se a je to zdravejsi:-)
misulina

Příspěvekod Anicka_Kozi_Nozicka » 0, 3. září, 2013, 6:54 pm

To já co tu bydlím (od června) jsem nemocná už podruhé :-D :-D
ObrázekObrázekObrázek
Anicka_Kozi_Nozicka

Příspěvekod Kriska » 0, 16. leden, 2017, 2:52 pm

tak to u nás by byl studenej odchov:D topíme na 18 - 19°C v ložnici/koupelně, v noci aspoň na 16, ať nemáme na spaní vedro. V chodbě a kuchyni je trochu míň, tam netvrávíme tolik času. Je teda pravda, že ty venkovský domy, co sousedí s průjezdama se ani nezahřívaj od sousedů, jako 20°C bych taky ještě zvládla, ale tolik peněz by to stálo:D
Kriska

Příspěvekod misulina » 0, 18. leden, 2017, 10:32 am

Anicko, az ted koukam na reakci:-D My se od té doby přestěhovali do jiného domu - do vedlejsiho :-) Topime na 20. Je tu tedy nestastne zvolene misto termostatu, ale jiz jsme to poladili. Ted v tech dlouhych mrazech nezvladame na 20 vytopit:-) Topeni jsme zapli i v loznici, kde je bezne vyple:-) V noci netopime vubec. Ale zjistila jsem, ze mi ani tolik nevadi chlad, jako spis pruvan:-( At jiz doma nebo v praci.

Jiz sis zvykla nebo jste tepelny komfort nejak vyresili?:-)
misulina

Zpět na Pro všechny místnosti