Vůně do interiéru

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Vůně do interiéru

Příspěvekod Lenka Láskorádová » 0, 24. únor, 2013, 6:33 pm

Ahoj, potřebovala bych nějakou jemnou, příjemnou, ale nevíravou vůni do ineriéru, která nesmrdí jako vonítko do wc ani jako prací prášek, ale opravdu hezky. Prioritně hledám mezi elektrickými vůněmi do zásuvky. Potřebuji, aby byla jemná, ale aby dokázala provonět větší místnost, halu se schodištěm.

Uvítám vaše tipy na to, které vůne zkusit, nechci tápat naslepo a vyzkoušet to v obchodu nejde. Jaké jsou vaše oblíbené el. vůně?
A jaké naopak zásadně nebrat?
Lenka Láskorádová

Re: Vůně do interiéru

Příspěvekod HanaK » 0, 26. únor, 2013, 9:32 am

proč vlastně někdo doma používá nějaké vůně? (kromě WC)
Je to další zbytečný alergen.
Mně osobně fakt nechybí - když to doma nevoní, tak vyvětrám, nevadí mně, že lze vytušit, co jsme naposledy jedli.
HanaK

Příspěvekod RomanaK » 0, 26. únor, 2013, 1:20 pm

Ahoj Leni, já jsem s el.vůněmi nebyla vůbec spokojená. Nastavení intenzity dle mého názoru nereagovalo. Byli na mě až moc silné. A hlavně nedoporučují je mít zapojené bez dozoru. Takže jsem si nakonec koupila aromalampičku a vím že svíčku opravdu nezapomenu sfouknout. Kolikrát se mi stalo, že ta el. vůně byla strašně horká. Takže za mě, el. vůně nebrat. To už asi radši takový ten rozprašovač od briese, jak ti cákne vždy jednou za půl hoďky, ale tam zase nevydrží dlouho náplň. Tak mé zkušenosti.
ObrázekObrázek
Obrázek
RomanaK

Příspěvekod katerffina » 0, 3. březen, 2013, 11:48 pm

Holky, já dneska potřebovala aromalampičku, mám jen jednu, dole, a u nás v pokoji pořád trošku cítím plíny.. I když větrám ;) Tak jsem kápla pár kapek olejíčku (pomeranč) na obyčejný papírový kapesník a voní to nádherně. DS si taky hned jeden vzal do svého pokoje. A nemám strach, že uhoříme :)
katerffina

Příspěvekod katerffina » 0, 3. březen, 2013, 11:54 pm

HanaK.
Mně osobně fakt nechybí - když to doma nevoní, tak vyvětrám, nevadí mně, že lze vytušit, co jsme naposled jedli

Mně většinou taky ne. Ale někdy mne hrozně vytočí, že ze "svěžího" povětří přijdu do "sekaný". Fakt je, že minule jsem se snažila "jablkem se skořicí" přetlouct smaženou tresku a jednu chvíli jsem myslela, že se z té kombinace pozvracím. :mrgreen: Já jinak umím větrat a máme i digestoř ;)
katerffina

Příspěvekod NO_Flylady » 0, 27. leden, 2015, 1:11 am

Aromalampa a 100% éterické oleje, většinou jiné na jaro/léto a jiné na podzim/zimu. Teď u nás jede eukalyptus (silně antibakteriální - ideální v době chřipek) nebo ještě skořice a pomeranč (5+5 kapek).
Miluju voňavý domov - samozřejmě po řádném vyvětrání... ;)
NO_Flylady

Příspěvekod Cilka » 0, 28. leden, 2015, 12:32 am

Já mám teď v předsíni sašetku od Eurony. Příjemný.
Cilka

Příspěvekod jupijaaa » 0, 31. leden, 2015, 10:15 am

Já osobně mám taky ráda,když to doma voní,ale zase do toho nehodlám investovat několik stovek měsíčně /jako moje kamarádka :o /..mám 2 aromalampičky,miluju do nich vůni Aqua...,na narozeniny jsem dostala takové ty tyčinky namočené do vonně esence.....sama bych si to nekoupila,ale fakt to pěkně voní a cítím to,na WC OBČAS kupuju takové to na baterky /asi Airwick??/ a do toho Vůně vypraného prádla ,ta mi přijde jemnňoučká a přirozená...mám to nastavené na nejpomalejší stříkání,na noc to vypínám/tak mi vydrží 2 měsíce asi??/...taky jsem měla kdysi nějaký Airwick se senzorem pohybu,to mi přijde taky chytré..hlavně na tom WC...v místnosti,kde se přád chodí je to nanic....furt to stříká :D
Jinak ty aroma oleje někdy kápnu pár kapek na papírový kapesníček a dám to na topení /v zimě/...voní to za chviličku...nebo klasicky na vysavač...bud na sáček nebo na filtr...
Vůni do zásuvky bych nikdy nekoupila,mám z toho strach :shock:
Obě dvě nemůžeme vypadat dobře,....buď já nebo domácnost !!! :D
jupijaaa

Příspěvekod jane » 0, 31. leden, 2015, 1:42 pm

Já jsem kdysi měla Airwick s nastaveným intervalem uvolnování vůně, ale přišlo mě to hodně umělé, ta vůně.A nechtělo se mi do toho kupovat náplně, tak jsem to darovala kamarádce. Navíc, proč dýchat nějakou chemii? Ted mám aromalampu, do ní jsem si kdysi na vánoce koupila olejíček Andělské pohlazení a ten tak krásně voní, že ho používám po celý rok.
jane

Příspěvekod slunecnice » 0, 31. leden, 2015, 4:12 pm

já koupila včera olejíček do aromalampy Eukalyptus... :good: a už přemýšlím nad dalším.... :scratch_ones_head:
nepoužívám je často, jen výjimečně když si sednu ke knížce nebo večer když děti usnou a já si udělám dobrý čaj k tv... to je pak pohodička... :beach:
slunecnice

Další

Zpět na Pro všechny místnosti