Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

Příspěvekod Jana Se. » 0, 13. říjen, 2008, 10:26 pm

Ahoj,
mám rozkládací sedačku z IKEA, na které je natažený potah, když je sedačja složená. Potah je z látky, která vypadá jako samet, ale není tak hustý. Nejsem krejčová, nevím, co to je za materiál.
Od včerejška jsem majitelkou dvou pětiměsíčních kocourků, kteří budou s námi bydlí doma. Ven je dát nemůžu, protože jsou vychovaní jako domácí a venku by nepřežili a navíc by domů nosili breberky o které s tříletými dvojčaty nestojíme.
Dneska kocourům stačily dvě hodiny na to, aby zachlupatili celý potah. Budu na něj dávat nějaký přehoz, který sundám jen, když přijde návštěva, ale potřebovala bych nejdřív odstranit ty kočičí chlupy. Povlak je sice prací, ale mám pračku, která nevypere víc jak 5,5kg prádla a mám obavy, že ten potah je těžší. Děkuju za rady.
Jana s dvojčaty
Jana Se.

Re: Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

Příspěvekod Jája » 0, 14. říjen, 2008, 8:19 am

Ahoj Jano,jsem majitelkou jednoho věčně línajícího kocoura a s chlupama bojuju buď vysavačem nebo lepícím válečkem.Ten je skvělý na oblečení i na křesla a sedačku.Váleček se malinko navlhčí,pojezdí se s ním zachlupacená tkanina a pak se opláchne.Nevím kde všude se dá koupit,ale určitě ho mají v Kiku za cca 30 kč.
Jája

Příspěvekod spidy » 0, 15. říjen, 2008, 8:51 am

My máme doma fenu vlčáka a ta zrovna dolínala. na sedačku jsem používala starou rukavici, kterou jsem napřed namočila do vody. Chlupy se nachytali na rukavici, z té jsem to jednoduše sundala a rukavici normálně vyprala v pračce a suchou schovala do dalšího línání
spidy

Příspěvekod grafi » 0, 21. říjen, 2008, 10:38 am

Máme kocoura, který líná naprosto nepřetržitě, až se divím, že už není holý :D Ze všech možných způsobů se mi nejvíc osvědčil vysavač a na něj nasadit malý nástavec bez štětin - odstraní chlupy právě i z toho mikroplyše, kterým jsou potažené sedačky.
Obrázek
Obrázek
grafi

Příspěvekod vivat » 0, 15. listopad, 2008, 5:47 pm

ahoj, mám doma malého mourka + staršího siamáčka a hodně věcí chlupatých,
kdysi jsem někde četla, že je na to dobrá stará punčocha a musím říct, že je to o.k.
8-)
ten červený material co bývá na vysavačích, nebo jako látkový kartáč je taky prima.
mnoho štěstí s kocourky
vivat

Příspěvekod ZdenaŠ » 0, 1. únor, 2011, 9:32 pm

Jana Se. píše:Ahoj,
mám rozkládací sedačku z IKEA, na které je natažený potah, když je sedačja složená. Potah je z látky, která vypadá jako samet, ale není tak hustý. Nejsem krejčová, nevím, co to je za materiál.
Od včerejška jsem majitelkou dvou pětiměsíčních kocourků, kteří budou s námi bydlí doma. Ven je dát nemůžu, protože jsou vychovaní jako domácí a venku by nepřežili a navíc by domů nosili breberky o které s tříletými dvojčaty nestojíme.
Dneska kocourům stačily dvě hodiny na to, aby zachlupatili celý potah. Budu na něj dávat nějaký přehoz, který sundám jen, když přijde návštěva, ale potřebovala bych nejdřív odstranit ty kočičí chlupy. Povlak je sice prací, ale mám pračku, která nevypere víc jak 5,5kg prádla a mám obavy, že ten potah je těžší. Děkuju za rady.
Jana s dvojčaty

Ahoj,zkus gumové rukavice,stačí suché nebo rozprašovačem trochu zvlhčit potah,přehoz,deku... Mám to vyzkoušené-1pes a 2 kočky.Zdena :d_sunny:
ZdenaŠ

Příspěvekod Renata » 0, 4. březen, 2011, 1:32 pm

Já na chlupy po pejskovi také používám váleček,jsou na něm lepící papírky,když je ulepený,odtrhnu a mužu čistit dál.Koupila jsem ho v orionu se třemi nástavci asi za 40,-.Jen jsme ted do obáváku pořídili červený běhoun a ty pejskovi,bílé chlupy nejdou dolu :evil: ,vysávání mi trvá kolem 15min :evil: :evil: a to mám rotační nástavec na vysavač,už aby bylo teplo a pejsek mohl ven :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renata

Příspěvekod Martina1 » 0, 14. březen, 2011, 3:17 pm

ZdenaŠ píše:Ahoj,zkus gumové rukavice,stačí suché nebo rozprašovačem trochu zvlhčit potah,přehoz,deku... Mám to vyzkoušené-1pes a 2 kočky.Zdena :d_sunny:

Můžu jen potvrdit. Mám gumové rukavice s vystouplými rýhami a s těmi to jde dolů dobře.
Martina1

Příspěvekod miciqx » 0, 16. březen, 2011, 1:40 pm

já mám takovej ten lepící váleček, je jakoby gumovej, když je zaprasenej omyje se sodou - a dobrý - ale to používám hlavně při žehlení - kočičí chlupy jsou všude, na prádle před žehlením obzvlášť.. a to nemluvím o momentu, když ty dvě plantážnice neuhlídám a ony si udělají pelíšek v čerstvě sundaným prádle - paničko to je totiž báječný .. :o )

na sedažku používám vysavač s klepákem.. máme vysavač "jen" od ety a jsem s ním docela spokojená, klepák klepe jak má :-)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod HonZChech » 0, 9. květen, 2013, 11:57 am

Nejlepšího bude nechat to vyčistit, i když se stává, že ani to nepomůže... záleží na délce vlákna, něco lze celkem vyčesat. Taky záleží jaký typ chlupu číča pouští, třeba kamarádčin koucour pouští krátké chlupy - takové jehličky, naše kočka zase delší, které se spojují do chomáčků. Na oblečení máme klasický odchlupovač a ten si těma krátkýma neporadí. Pro ochranu povlečení a sedačky vůbec je nejlepší prevence, prostě to zakrýt... přeci jen je to totiž nekonečný boj, ledaže... http://adweek.blogs.com/.a/6a00d8341c51 ... 89f970b-pi :D
HonZChech

Další

Zpět na Pro všechny místnosti