Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

Příspěvekod Filomena » 0, 3. září, 2014, 1:54 pm

Mám psa 9 a 1/2 roku a celou dobu jsem bojovala s psími chlupy na gaučích a na kobercích. Dokonce byly i na mém otočném křesle u psacího stolu, na kteroou pes rozhodně nechodí. Vyzkoušela jsem všechno možné od lepících válečků až po molitanovou ždímací houbu na mytí podlahy. Tu jsem dokonce vehementním snahou odstranit chlupy, strhla ze základní destičky. Všechno bylo marné. Až jednou zapracovala náhoda v podobě kamarádky, která poradila: Klasickou gumovou stěrku na mytí oken. Tu která se podobá stěrači na autě. Koupila jsem co nejdelší, která dokonce měla zasunutí na tyč, aby se s ní daly mýt i okna na méně přístupných místech. DH mi ji nasadit na smetákovou tyč a já jsem s ní začala stírat koberce, jako bych je zametala nebo vyhrabávala hráběmi trávník. Pěkně po vlase. Napoprvé jsem vyhrabala chlupů, že by se jimi dal vycpat polštářek. Vytáhlo to totiž i ty chlupy, který byly zalezlé uvnitř mezi vlákny koberců a které vysavači odolávaly. Takže dnes s tím nejen čistím chlupy z koberců, ale přejedu i podlahy a všechno svinstvo mi to stáhne jako smeták. Chci si co nejdříve koupit i stěrku jen tak do ruky a menší, aby mi pohodlně odstranila chlupy i z míst s menším povrchem. Doporučuji vyzkoušet!!!
Filomena

Re: Jak zbavit sedačku kočičích chlupů?

Příspěvekod rafej » 0, 16. září, 2014, 6:02 pm

Filomena
Já používala podobný trik, ale přišla jsem na ještě lepší řešení. Náhodou jsem narazila v obchodě na koště s gumovými štětinami. Funguje podobně jako ta stěrka na okna a ještě dokáže vyčesat chlupy i z hustých a vysokých koberců nebo potahů. V Rossmanovi jsem dokonce narazila i na ruční verzi. Malý červený kartáč s madlem, které se dá krásně navléknout na ruku a s tím přejíždím židle a sedačku. Mají i velký smeták, ale ten tak dobrý není. Kdysi jsem v Lídlu viděla jinou verzi, která měla ty gumové štětiny jemnější a ta funguje lépe a dá se použít i na běžné zamétání.
rafej

Předchozí

Zpět na Pro všechny místnosti