čím natřít nábytek?

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

čím natřít nábytek?

Příspěvekod Ankili » 0, 3. září, 2012, 9:57 am

Prosím o radu :help: ,
máme tento stůl z ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/produ ... %C5%BEidle tedy v mnohem starším vydání, vypadá trochu jinak, ale chtěl abych ho přetřít na bílo. Stojí teď v bílé kuchyni a nějakou dobu ještě bude, protože mám sem o rohové lavici s úložným prostorem a velkém stole a to nám musí někdo vyrobit na míru a ještě chvíli bude trvat než na to našetříme. tak bych chtěla přetřít tento stůl i židle na bílo aby ještě nějakou dobu udělaly parádu.
poradí mi někdo jak na to? osmirkovat? jak moc? čím natřít? bude stačit balakryl na dřevo? prosím o vaše zkušenosti, případně fotky jak to po natření vypadá...děkuji! :give_heart:
Ankili

Re: čím natřít nábytek?

Příspěvekod miciqx » 0, 3. září, 2012, 12:31 pm

nějak nevidim, jakou to má povrchovou úpravu.. jestli je to zláknutý, tak myslím, že by ten šmirglpapír a balakryl měl stačit.. nejlepší, když zajdeš někam do barev a tam ti určo poraděj - a fundovaně :D kór když bude prodavač chlap :D ti se vždycky můžou přetrhnout, aby babě poradili s nějakejma kutilskejma pracema :)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Ankili » 0, 3. září, 2012, 12:38 pm

jj je to zalakované určitě, pod tím možná i nějaké mořidlo... :scratch_ones_head:
Ankili

Příspěvekod treperenda » 0, 3. září, 2012, 5:53 pm

ankili, to je ta sada za pár korun, že jo? My ho máme taky. Já bych to osmirkovala, pokud máš brusku, tak bruskou, a´t se šetříš, ale nemusí to být moc, stačí v podstatě jen mírně strhnout ten lak a narušit tu hladkou vrstvu. Pak naptřík základovkou Balakrylem. S tím mám bohaté zkušenosti, základovka opravdu výrazně zlepší kvalitu nátěru - poroz aby to byla voděodolná základovka! A pak už jen bílý Balakryl. natírala bych asi válečkem, ale to už záleží na tobě.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Ankili » 0, 4. září, 2012, 8:55 am

treperenda: jj to je přesně ta sada, my ji tedy máme už skoro 8 let, takže má jiný vzhled židlí a přijde mi ještě bytelnější než ta co prodávají teď , no za tu dobu je už řádně napatinovaná :mrgreen:
asi to udělám jak radíš, musím kouknout na ty balakryly, základovou máme doma ale červenou a myslím že je na kov.
líbí se mi teď v ikea ten nový bílý rozkládací stůl , je pro 6, ale stojí 7tis. k němu 4 židle a chtěla jsme nějakou lavici ale nemůžu žádnou najít co by vyhovovala a tak asi nechat vyrobit..no tak bude muset posloužit ještě ta sada za pět peněz, když už vydržela takovou dobu.
Ankili

Příspěvekod treperenda » 0, 4. září, 2012, 11:55 am

Ankili, ona b možná ta červená základovka i mohla být. Já mám doma vždcky bílou a tu pak přetírám čímkoli. Ale pravd ta červená by mohla dělat neplechu. Ale tak to zkus na kousku a uvidíš.Stejmě ty horní nátěrya budou potřeba dva, tak by se to třeba překrylo.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Zpět na Pro všechny místnosti