Čím vyčistiť okná

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Čím vyčistiť okná

Příspěvekod adriana119 » 0, 27. červen, 2012, 4:35 pm

Ahojte, poraďte, čím by sa dali vyčistiť okná.
Robili nám na činžiaku novú fasádu a na oknách mám také bodky a akoby ulepené sklá z tej fasády. Okná som umývala, bodky škrabkala aj viackrát drhla mokrou handrou, ale držia stále. :beg:
adriana119

Re: Čím vyčistiť okná

Příspěvekod Ginger » 0, 27. červen, 2012, 5:16 pm

adriano,

nevim, jsou to hrozny lemplove, jakym zpusobem pracuji, ja mam tyhle tecky a fleky od fasady na parapetech a na ramech oken (zvenku), umyt to nejde, ani jsem s tim extra nebojovala, tak kdyby ses dozvedela jak na to, dej vedet ... hrozne me stvou, jaky jsou ty remeslnici prasata, vlastne tim ponicej tu vec

nejlepsi by bylo, abys tlacila na ne, at to uvedou do puvodniho stavu a kdyz to pri cisteni ponicej, tak at to nahradej novym, to by byl ten nejspravnejsi postup ... kdyz si to ponicis sama pri cisteni, tak uz z nich asi nic nevydolujes

jenze dolovat z nich to cisteni muze byt taky pekny oprus, ale za zkousku to stoji
Miluju svou víru, že to jednoho dne dám. A že ten den se už blíží! :-D
Ginger

Příspěvekod Aliba » 0, 27. červen, 2012, 5:47 pm

Já bych zkusila škrabku na sklokeramiku.
Obávám se, že to dolů jen tak nepůjde - bude to asi penetrace, nebo penetrace namíchaná s omítkou.
Pak mně napad ještě zkusit líh, nebo zkusit Sidol - ten používám na sklo u auta a pustí vše.
Přímou zkušenost nemám, ale vzpoměla jsem si, jak nešly z rámů samolepky a takové černé šmouhy - pomohla pasta Fixinela na plasty a nevím co ještě.
Aliba

Příspěvekod mint » 0, 28. červen, 2012, 10:09 pm

Tak trochu jsem delala do stavebnictvi, takze bych poradila obratit se vazne na tu firmu, oni si to meli zabezpecit tak, aby neposkodili okolni konstrukce a v pripade uspineni je maji vratit do puvodniho stavu... ale nikdo to nedela, protoze nikdo s uspinenyma oknama neprostestuje a oni vedi ze jim to projde - takze proc by utraceli za nejake kryci folie...
"Je lepší zapálit svíčku, než proklínat temnotu." Konfucius
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

ObrázekObrázekObrázekObrázek
mint

Příspěvekod miciqx » 0, 29. červen, 2012, 1:02 pm

taky mě napadlo obrátit se na tu firmu co to dělala.. když nic jinýho, tak by měla vědět, čím to dělali a i čím by to mělo jít dolů
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod HanaK » 0, 13. srpen, 2012, 8:43 am

jasně, že by to měli opucovat zedníci, lemplové to jsou. :roll:
Fasádní barva mně pustila benzínem z oken i z parapetů, jenom pozor na rámech, ať to nevezmeš i s nátěrem. Jinak se dá většina věcí oškrábat škrabkou na sklo, do 20 Kč Barvy, laky či Železářství.
Obrázek
Ovšem pozor, nůž sklo může poškodit, neškrabat špičkou či obyč nožem.
Hodně pomůže mít před rekonstrukcí špinavá okna, mezivrstva špíny usnadní smývání. :lol:
Mně zase na oknech zlobí silikon, strašně se maže. Prý je na to přípravek (Lídl), ale ještě jsem nepřešla od slov k činům. :blush2:
HanaK

Příspěvekod Slávinka » 0, 13. srpen, 2012, 2:10 pm

HanaK - taky mám na sklech oken silikon už z výroby. Bohužel jsem tehdy hned nereklamovala, páč jsem si myslela, že se to časem umyje :dash1:. Později mi na to pán z oné firmy slíbil přípravek, kterým to jde dolů, ale asi zapomněl, či co...prostě už ho nepřivezl. No a tak to tam mám už sedmým rokem :roll: . Nevíš, prosím, jak se ten z toho Lidlu jmenuje?
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod HanaK » 0, 27. září, 2012, 11:11 am

tak by to měl být tenhle, odpoledne si pro něj jdu
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-952 ... _27489.htm
HanaK

Příspěvekod Slávinka » 0, 2. říjen, 2012, 9:44 pm

Nakonec jsem ho taky ulovila! Snad to bude fungovat. :s11651:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Suzan » 0, 29. listopad, 2012, 12:29 pm

V létě manžel nahazoval barák a pěkně mi ohodil okna.Dobrej je ocet a pořádně to namočit třeba rozprašovačem, aby se ta okna nepoškrábala. :smiley-chores008:
Suzan

Zpět na Pro všechny místnosti