Kniha pro nás všechny

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Kniha pro nás všechny

Příspěvekod Qvitko » 0, 8. září, 2011, 1:34 pm

Zde dávám odkaz na opravdu zajímavou knihu-sice se zvláštním názvem, ale je hodně inspirativní-přesně to, co asi tady všechny z nás hledáme. Velice doporučuji!
http://www.knihcentrum.cz/debordelizace/d-102627/
Qvitko

Re: Kniha pro nás všechny

Příspěvekod Martina1 » 0, 8. září, 2011, 2:25 pm

Už jsem na ní taky koukala, teď je levnější. Tady je odkaz asi na podobné stránky jako je FL nebo PD, v AJ.
Na youtube.com je od ní spousta rad, např.
Našla jsem odkaz ke stažení knihy v AJ verzi, zda to ale funguje, netuším. Mě to pustit nechtělo.
Martina1

Příspěvekod Ojinka » 0, 9. září, 2011, 7:05 am

Ahoj holky, tu kníhu můžu taky vřele doporučit :). Už ji mám doma, sice jsem na ní čekala dva měsíce po objednání, ale už je doma... A teď jsme jeli na dovolenou a přiznám se, že cestou tam mám přečtenou skoro půlku kníhy.... Je to tam vše velice hezky napsano... Přijeli jsme zpátky do ČR a můj byt vypada jak po výbuchu takže mám v plánu to tu dát trošku do pucu a pak se vrhnu na dočtení kníhy - a potom některé rady chci opravdu zkusit.... Uvidim jestli se mi to povede..
ČAS NIKDY NEVYMAŽE VZPOMÍNKY NA DObROU KOČKU, STEJNĚ JAKO ŽÁDNÝ KARTÁČ NIKDY NEVYČEŠE VŠECHNY JEJÍ CHLUPY Z POHOVKY :( :( :(

Kočky kolem nás chodi tíše, potichoučku našlapují v přítmí. Vidí je jenom ten, kdo má srdce otevřené...
Ojinka

Příspěvekod dadaz » 0, 22. květen, 2012, 9:01 am

já jsme koupila knížku v Ikea: Svabba - jsou to vlastně FlyLady rady v kostce - teda je pravda, koupila jsem si ji, že byla ve výprodeji za 15.- a já neměla co do vlaku:-) ale čerpám tam celkem dobrý nápady...
dadaz

Příspěvekod Martina1 » 0, 29. květen, 2012, 1:53 am

Holky, nenašla některá odkaz na stažení výše zmiňované knihy Debordelizace (Ukliďte si v životě i v bytě) v češtině?
Martina1

Příspěvekod vegal » 0, 29. květen, 2012, 8:00 am

Bohužel jsem ji nikde na netu nenašla,tak si udělám radost k našemu 7letému výročí svatby.A snad mi to trochu pomůže :beg:
Obrázek
vegal

Příspěvekod dadaz » 0, 29. květen, 2012, 8:24 am

vegal píše:Bohužel jsem ji nikde na netu nenašla,tak si udělám radost k našemu 7letému výročí svatby.A snad mi to trochu pomůže :beg:

rozveselilo mne, že to chceš k výročí svatby, bych čekala nějakou romantickou večeři než knihu o úklidu :D
dadaz

Příspěvekod vegal » 0, 29. květen, 2012, 11:31 am

dadaz píše:
vegal píše:Bohužel jsem ji nikde na netu nenašla,tak si udělám radost k našemu 7letému výročí svatby.A snad mi to trochu pomůže :beg:

rozveselilo mne, že to chceš k výročí svatby, bych čekala nějakou romantickou večeři než knihu o úklidu :D

Dneska jsem ji sehnala u nás v novém knihkupectví,tak jsem zvědavá,jak mi to s ní půjde :)
O knížce manželovi neřeknu,ale jsme spolu 10 let a za tu dobu se toho v našem bytečku nahromadilo,že s tím budu muset něco udělat a to by byl pro manžela dárek :)
A on mě klidně může pozvat na romantickou večeři :D
Obrázek
vegal

Příspěvekod Martina1 » 0, 29. květen, 2012, 11:44 am

vegal píše:Dneska jsem ji sehnala u nás v novém knihkupectví,tak jsem zvědavá,jak mi to s ní půjde :)

vegal, a jaká je? Kdyžtak mi písni SZ, kdyby se ti nechtělo sem.
Martina1

Příspěvekod vegal » 0, 31. květen, 2012, 6:10 am

Martino,
Knížku jsem zatím nepřečetla celou,mám přečtený jen jeden a kousek dne.Je to hlavně o tom,jak udělat pořádek za 1 týden.Každý den je rozdělený na domácnost ráno,pak co uklidit v práci a pak zase část domácnosti večer.Přijde mi to trochu proti pravidlům FL,jelikož podle knížky se toho má udělat strašně moc.Ale na druhou stranu to na velký nepořádek nemusí být až tak špatné,pokud na to má člověk čas.
Na pondělí je psán úklid šatníku.Chtěla jsem se do toho včera pustit,ale sotva jsem do skříně koukla a zjistila jsem,že vyhazovat nemám co,já moc oblečení nemám a manželovi nic vyhodit nesmím,tak jsem to zase zabalila :dash1: Jsou tam psány i rutiny.No uvidím,jak to bude pokračovat a dám vědět až zase kousek pročtu :)
Obrázek
vegal

Zpět na Pro všechny místnosti