Čistící prostředky v domácnosti

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Čistící prostředky v domácnosti

Příspěvekod Slávinka » 0, 7. duben, 2011, 12:15 pm

Uff, už několikátej den bloudím na netu ohledně toho parního mopu. JURI a TREPERENDO, jaký máte zkušenosti? Co vám vyhovuje, co vám vadí? Našla jsem pár referencí, ale jak to tak bývá, někdo je velmi spokojenej a někdo s tím samým vůbec...a teď babo raď. Dost se tam diskutovalo o tom, že kabel na P.M. není samonavíjecí, hadice a sběrná nádoba se musí po použití vypláchnout a umýt, hadice i kabel jsou krátké.. Co vy na to? Tady je můj favorit: http://www.karcher-store.cz/e-shop/parn ... er-sv-1902
Přemýšlela jsem, jestli mám založit nové téma na parní mop, ale snad se to hodí i sem. :scratch_ones_head:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod treperenda » 0, 7. duben, 2011, 9:58 pm

Slávinko, já jsem pracovala s čističem - vysavč to nebyl, nicméně určitě je lepší když je to nakombinovaný. Ten model, co jsi vybrala, mi připadá výborný. S délkou hadice jsem nikdy problém neměla, stejně jako se šňůrou, která se nenavíjí. Z nástavců jsem nejvíc používala ten velký na podlahy a pak ty úplně malé kulaté kartáčky - na spáry v koupelně, WC,na likvidaci plísně na plastových oknech a na různé fleky leckde. Se žehličkou jsem na rozpacích - připadala mi strašlivě těžká a mám pocit že žehlí stejně jako jakákoliv jiná žehlička. nejúžasnější mi mop přijde na mytí podlah - lino, dlažba, laminová plovoučka - nezůstávají žádné šmouhy a zem je nestandartně čistá :lol: vyzkoušeno s bílými ponožkami!!!! Na mytí oken - nehcápu proč bych k tomu měla tahat nějakej stroj, když je můžu ošudlat hadrou a nazdar - ale třeba jsem jen nepoučená. Naprosto famózní je na různé mastné fleky v kuchyni - např. kovovou mřížku od digestoře jsem vyčistila za pár minut bez jakékoliv chemie! Toť asi vše. Vždycky jsem si říkala, že parní mop má význam jen ve velkých domech, ale když je spojen i s vysavačem, tak se užije v jakékoliv domácnosti.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Slávinka » 0, 8. duben, 2011, 1:08 pm

TREPERENDO, vyčerpávající popis! Díky moc! Moje priorita jsou podlahy. Máme dveře z kuchyně na terasu (a zahradu) a domů se natahá spousta bince, a i když se snažím s mopem jak chci, tak stejně ta podlaha je i po umytí čistá jen na pohled. Když vezmu pak vlhčenej ubrousek a utírám za chvíli něco vylitého od dětí, tak se nestačím divit, jak je ten ubrousek špinavej :dash1: .
Dle všech diskuzí jsem vykoumala, že vysavač u parního mopu je výhra. :idea: Hlavně si pamatuju, že když jsem doma měla na předváděčce pána s parním mopem, že s tím sice ohromně a během pár minut vyčistil žaluzie - pára odfoukala prach pryč - ovšem pak jsem musela vytáhnout vysavač a vysát ten prach ze země.Takže já jdu do něho!! V neděli mám narozky, tak se to hodí :grin:
Slávinka

Příspěvekod miciqx » 0, 8. duben, 2011, 4:19 pm

holky, máte někdo zkušenosti s tím parním nesmyslem od Zeptera?
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod Slávinka » 0, 21. duben, 2011, 9:46 am

Miciqx, před nákupem jsem procházela hodně diskuzí. Tady jsou dvě. Jinak, kdybys jich chtěla najít víc, tak určitě přes Google. Na Seznamu vyjedou spíš inzeráty, než diskuze. Ovšem ideální by bylo, kdyby ho někdo měl a odpověděl ti tady z holek. Přece jen na těch diskuzích člověk nikdy neví, čemu může věřit. Tady je to, aspoň pro mě, jistější :s11651:

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=7184&f=98
http://www.mojedite.cz/diskuse_detail.php?id=52709
Slávinka

Příspěvekod miciqx » 0, 22. duben, 2011, 10:03 am

slávi díky.. já právě potkala přehršel inzerátů a to mě tak odradilo, že jsem nezkoumala víc :)
na tragickej život sem já pes!
miciqx

Příspěvekod MartinaNov » 0, 20. červen, 2011, 1:30 pm

LídaK píše:já jsem asi zpátečnická, chci toho mít doma co nejmíň. Jestli si to vybavuju dobře, používám na všechno buď Jar nebo čistou vodu. I ty dryáky na wc se snažím drasticky omezovat.

to by sice bylo moc fajn, mít jen jednu lahvičku na všechno, ale je to blbost. Univerzální prostředek na úklid všeho neexistuje a Jar není všespasitelný. Je na nádobí a šmytec.
Před časem byl v časopise Marianne seriál o úklidu, kde byly jak tipy, co a jak uklidit, taky tam řešili právě čistící prostředky.

1. není třeba cokoliv "nahřívat", aby prostředek lépe zabral. Čistící prostředky jsou dělány jakoby pro profi úklid, a tam se moc nepočítá s teplou vodou, takže fungují i za studena. Takže zapnutí trouby, než ji začnu čistit akorát vyvolá to, že se prostředek víc vypařuje a my to hezky dýcháme.
2. Kyselost a zásaditost si pamatujeme ze základní školy. A na tom jsou založené i čistící prostředky. Některá špína je kyselá, tudíž potřebuje specifický prostředek, stejně tak zásaditá. Takže univerzální cokoliv logicky nezabere.

Dostala jsem nový scanner, až ho zprovozním (a až ty papíry z Marianne, které jsem si vystřihla a velmi dobře schovala :lol: na horší časy (čili až budu mít vášeň uklízet) zase najdu), tak to tu zkusím hodit. Bylo to fakt zajímavé, včetně tipů na nákup. Žádné lobby, prostě vybraných pár, od levných, po dražší.
MartinaNov

Příspěvekod HanaK » 0, 21. červen, 2011, 6:18 am

asi myslíš tohle
http://www.marianne.cz/clanek/2262/10_n ... dil_1.html
Ale nejsem si jistá, jestli je to profesionální informace, píší něco o lepení loktů ke stolu umytém jarem :shock: , "mlaskání" bačkor o podlahu umytou Jarem :shock:
HanaK

Příspěvekod Aliba » 0, 21. červen, 2011, 9:03 am

Tak já mám jen pár čistících prostředků, ale mít na každej kousek doma čistič, tak to né.
To by asi britské dámy z Máte doma uklizeno koukaly :shock: .
Ty taky nepoužívají tisíc prostředků, naopak se snaží využít to co je doma - ocet, citrón, soda.....
Já teda nebudu naši domácnost zbytečně zatěžovat a zamořovat tunou prostředků, když to jde i bez nich.
Aliba

Příspěvekod treperenda » 0, 21. červen, 2011, 9:27 am

Nám taky stačí na všechno jar a ocet a vyjímečně nějaké svinstvo na kámen, ale to už opravdu musí být nějaká hrůza!
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny místnosti