Čistící prostředky v domácnosti

tipy, které se dají využít v různých místnostech. Jak se co vyčistí, organizace věcí nebo úklidových prací a podobně. Dotazy na čistící prostředky nebo pomůcky.

Re: Čistící prostředky v domácnosti

Příspěvekod Petra » 0, 16. březen, 2011, 10:14 am

Já měla spoustu přípravků - většinou neekologických. Poté, co holky vyrostly z lezení po podlaze a okusování všeho, co bylo v dosahu, jsem radikálně vše omezila. Používám z driáků jen Domestor na zádveří a WC. I když včera jsem v koupelně koupala psa, tak jsem vydesinfikovala rovnou i vanu. Jinak používám univerzální čistič od Eurony, popř. když nejsou finance, tak kupuju většinou věci z DM. A když fakt není za co, tak ocet. Stejně to vyjde na stejno. Ale nedám dopustit na vlhčené ubrousky. Jinak miluju takovou tu švédskou utěrku - tou přejedu večer umyvadla a baterie a paráda.

Také nemusím používat moc čističů, protože jsem si navykla na rutiny a je to znát - taková ta masivní špína se mi tu objeví jen sporadicky a to zejména tam, kam se z časových důvodů moc často nedostanu.
Petra

Příspěvekod verusa » 0, 16. březen, 2011, 3:09 pm

Ještě jsem si vzpomněla na jeden driják, který doma mám a to je savo proti plísni. Používám občas v koupelně ale brrrrrrrrrrrr
verusa

Příspěvekod Petra » 0, 16. březen, 2011, 3:34 pm

No jo! To já taky. Jen go kupuju v případě potřeby. Ale nic jinýho mi zatím nefunguje. Zkoušela jsem i bělidlo od Eurony. Ale nic :twisted:
Petra

Příspěvekod Jurina » 0, 31. březen, 2011, 6:49 pm

Bělidlo proti plísni úplně nepomáhá, na tu je fakt nejlepší SAVO.

Ale na běžný úklid mi čistidla z Eurony celkem vyhovují, nedávno jsem zjistila, že už chodím do drogérky jen pro bio potraviny (DM), občas vletím do obchůdku se zdravou výživou a vyzkouším nějaký nový jar nebo prostředek do myčky, abych měla přehled, co je na trhu, ale jsem spokojená s tím, co beru. Nejlepší je Univerzální čistič, ten je na všechno, včetně dřevěných povrchů. Speciální prostředky jsou zbytečné.

Nebo teď mám od rodičů půjčený parní čistič, přímo Kärcher, ten je výborný a je jenom na vodu. Z podlahy krásně jdou takové ty zašlapané fleky (které jistě správná FL mít nemá 8-) ) a je výborný na spáry a místa, kam se nedostane hadr ani kartáček na zuby :lol: .
Jurina

Příspěvekod Slávinka » 0, 1. duben, 2011, 9:18 pm

Jéjda, konečně někdo s parním mopem! JURINO, mohla bys mi, prosím, napsat typ toho Kärcheru? Na přesně tuhle značku jsem se dívala, ale bylo jich tam několik a za různé peníze.

Jinak u nás též ekočističe - nejčastěji Ecover.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Jurina » 0, 1. duben, 2011, 9:25 pm

SC 1.020 je na něm napsáno (blíž se ke krabici nedostanu, máme v šatně bor..l :blush2: ). Zítra bych mohla uklidit a přečíst toho víc :D.
Jurina

Příspěvekod treperenda » 0, 1. duben, 2011, 10:07 pm

Slávinko, jestli chceš vědět něco o parním mopu Karcher, tak se klidně ptej. Dva roky jsem s ním brigádně uklízela v jedné hodně rozlehlé domácnosti, tkže zkušeností spousta. Bohužel nevím jaký typ to byl, ale kdoví, jestli se ještě vyrábí, byl to už starší model.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

Příspěvekod Petra » 0, 2. duben, 2011, 10:36 am

Holky, to je přímo mop, nebo čistič (takový ten do ruky - nevím jak to posat :( ). Uvažuji o něm kvůli koupelnám a spárám. Vítám každou zkušennost! :give_rose:
Petra

Příspěvekod Jurina » 0, 2. duben, 2011, 6:56 pm

Aha, tak to moje do ruky není, vypadá skoro jako vysavač.
Obrázek

(nevím jak zmenšit obrázek, pardon)
Jurina

Příspěvekod treperenda » 0, 2. duben, 2011, 8:53 pm

Já mám taky zkušenost s tímhle.
Miluju hubnutí a ploché břicho.
treperenda

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny místnosti